تروریسم اقتصادی مانع تحقق توسعه پایدار در سوریه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

تروریسم اقتصادی مانع تحقق توسعه پایدار در سوریه است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
بشار الجعفری تاکید کرد سیاست‌های برخی دولت‌ها علیه سوریه، تحقق رشد و توسعه پایدار این کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرد سیاست‌های برخی دولت‌ها علیه سوریه، تحقق رشد و توسعه پایدار این کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، بشار الجعفری در همایش سیاسی «رشد و توسعه پایدار» با حضور مقامات بلند پایه، همچنین نشست مسئولان بلند پایه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد گفت: عبور از مشکلات اصلی برای ایجاد توسعه پایدار در سوریه، نیازمند برداشتن محاصره و تروریسم اقتصادی از سوریه و حمایت نکردن از تروریسم و نادیده نگرفتن اشغالگری‌های اسرائیل و اشغال منطقه جولان سوریه است.

وی افزود: ما با هم توافق داریم که اجرای اهداف این طرح در درجه اول، مسئولیت ملی است، اما رویارویی با بیشتر چالش‌هایی که اجرای این اهداف را با مشکل مواجه می‌کند مسئولیتی بین المللی و مشترک بین همه کشور‌های سازمان ملل است. هیچ نوع پیچیدگی و ابهامی در آن وجود ندارد از کسانی که مسئول اجرای این پرونده هستند این سئوالات را مطرح می‌کنم: کشور سوریه که در شرایط استثنایی به سر می‌برد - و نیازمند توجه ویژه‌ای از سوی سازمان ملل است همانطور که در این پرونده نیز به صراحت آمده است - چگونه می‌تواند مشکلات اصلی محقق کردن رشد و توسعه را پشت سر بگذارد؟! مشکلاتی که ناشی از سیاست‌های برخی از دولت‌هایی است که تحریم‌های اقتصادی یکجانبه‌ای را علیه کشور سوریه برقرار کرده‌اند به طوری که این تحریم‌های اقتصادی با محاصره و تروریسم اقتصادی افزایش یافته است؛ همچنین در بازسازی سوریه مشکل آفرینی می‌شود و از تروریسم حمایت می‌شود و از آن به عنوان سلاحی سیاسی و نظامی ضد سوریه استفاده می‌شود و اشغالگر‌های اسرائیل و اشغال منطقه جولان سوریه نادیده گرفته می‌شود و از این رژیم نیز حمایت می‌شود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

بشار الجعفری همچنین از سیاست‌های گزینشی برخی جریان‌های بین المللی نیز انتقاد کرد و گفت: این رویکرد‌ها توافق‌های انجام شده را تهدید می‌کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود امروز و پس از گذشت چهار سال از توجه به پرونده ۲۰۳۰ می‌بینیم برخی از جریان‌های بین المللی از سیاست‌های گزینشی استفاده می‌کنند تا اهداف اصلی این پرونده‌ها را نادیده بگیرند یا از بین ببرند. این اقدامات اهداف توافق‌هایی را که بر اساس آن صورت گرفته است از بین خواهد برد. اگر این روش‌ها ادامه یابد ما هر سال دور هم جمع خواهیم شد تا از نگرانی‌های خود در زمینه کندی اجرای محقق شدن اهداف رشد و توسعه جهانی بگوییم؛ در مقابل اختلافات و درگیری‌ها و هزینه‌های نظامی در جهان به طور خطرناکی افزایش می‌باید.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو8 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
مفتیه طلیب، مادر بزرگ ۹۰ ساله رشیده طلیب، نماینده‌ای از کنگره آمریکا به کشمکش‌ها میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از یک سو با نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از سوی دیگر در خصوص سفر نوه‌اش به کرانه باختری واکنش نشان داد. اعتمادآنلاین| مفتیه در کرانه باختری با تمسخر اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و نفرین کردن او گفت: ترامپ می‌گوید رشیده نمی‌آید، خدا ترامپ را نابود کند، قلب من می‌گوید او می‌آید. رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه تحت تاثیر فشارهای ترامپ قرار گرفت و به رشیده طلیب و همکارش ایلهان عمر، نماینده دموکرات کنگره آمریکا اجازه سفر به کرانه باختری را نداد؛ هر چند که ابتدا با این سفر موافقت کرده بود. بسام طلیب، عموی رشیده طلیب نیز در این رابطه گفت: از سال ۲۰۰۶ رشیده را ندیده است. رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند، با درخواست سفر رشیده به کرانه باختری در راستای عدم ترویج تحریم اسرائیل موافقت شد.

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

بررسی موضوع بهره برداری از معادن سنگ و موانع و راهکارهای پیش رو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اگر پهنه‌ای را به بخش خصولتی واگذار کنیم مشکلی در بخش اکتشاف حل نکرده‌ایم. در این لحظه باید گفت بزرگنمایی یک بخش و زیر سوال بردن زحمات سنگ برها و تولید کنندگان درست نیست. او با تکذیب گفته‌های شریفی دبیرکل انجمن سنگ کشور افزود: در حال حاضر بسیاری از واگذاری‌های پهنه‌ها و معادن در دست خصوصی هاست. علیزاده نایب رئیس کمیسیون منابع طبیعی مجلس در استودیو گفت: متأسفانه در دولت، طوری بنا گذاشته شده که شمشیر دو لبه در دست منابع طبیعی قرار می‌گیرد و به غیر از مجلس و وزارت صمت کسی نمی‌تواند جلوی تصمیم منابع طبیعی را گرفته و کاری انجام دهد. شاید لازم باشد کمی قانون را شل کنیم و از قدرت منابع طبیعی بکاهیم زیرا منابع طبیعی هر طور که دلش می‌خواهد عمل می‌کند.
مهرمهر15 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.

بلک اس؛ هیولای اینفینیتی به خیابان‌ها می‌آید! (+تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
همین مساله بهانه‌ای شده تا رسانه‌های مطرح جهان در حوزه خودرو باردیگر پروژه بلک اس را مورد توجه قرار دهند. بنابراین بلک اس با استفاده از فناوری فرمول۱ خود تا ۴۰ درصد برابر ۱۶۳ اسب بخار توان بیشتری را ارائه داده است. درپوش موتور عضلانی با خطوط مشخص قسمت دیگر از عناصر مهم تشکیل دهنده نمای جلوی بلک اس محسوب می‌شود. بلک اس در نمای عقب نیز یک اثر هنری خودرویی محسوب می‌شود. در تصویر مربوط به کابین بلک اس، لوگوی برند او ام پی ریسینگ جلب توجه می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

تصویر ماهواره‌ای از مکه

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

کودکان را پول شناس کنید

اقتصاد آنلاین20 ساعت قبل

رتبه یک گروه ریاضی: فضا برای بروز استعدادهای خوزستان مهیا شود

خوزستان آنلاین1 روز قبل

شهیدی: ۴ هزار نفر از آزادگان ما دارای مدرک دکترا هستند/ظریف: با فرهنگ ایثار کشور بیمه شده است

افکارنیوز1 روز قبل

تمجید هافبک لسترسیتی از مگوایر به خاطر رفتارهایش پیش از انتقال به منچستریونایتد

میزان‌آنلاین5 ساعت قبل

خانم بازیگر و آقای مجری ممنوع التصویر از زاویه‌ای دوستانه+عکس

پارس نیوز19 ساعت قبل

استخدام حسابدار در شرکت اعتمادگستر

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

آزادی نفتکش ایرانی اثبات کرد که از مسیر سخت‌افزاری نمی‌توان با تهران برخورد کرد/ بوریس جانسون نتوانست جبهه جدیدی باز کند

ایلنا1 روز قبل

۳۷۰ نفر از مردم سیستان در پی وقوع طوفان و ریزگرد راهی مراکز درمانی شدند

تسنیم1 روز قبل

تصویب ٣ پیشنهاد درباره آیین‌نامه ذینفع واحد

ایبنا21 ساعت قبل