تشریح اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اجتماعی
تشریح اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری

تشریح اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت اجرای برنامه اشتغال مربوط به برنامه ملی بازآفرینی شهری، گفت: این برنامه دارای دو منبع و اعطای تسهیلات با نرخ ۹ درصد که اعتبار دوره ساخت مسکن معادل ۴ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان بوده و بزرگترین مشکل در این رابطه این است که نرخ پایین ۹ درصد تنها مربوط به دوره ساخت بوده و پس از انعقاد قرارداد قسط بندی ۱۸ درصد می‌شود.

بیشتر بخوانید:دولت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده را افزایش دهد

سخنگوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی در مورد منابع مالی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، ادامه داد: حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی، خدمات روبنایی و زیربنایی کمک بلاعوض اختصاص یافته که حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وجوه اداره شده با نرخ صفر درصد و ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع داخلی با نرخ ۱۸ درصد بوده که مقرر شد این منابع ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور در قالب ۴۸۶ محله توزیع شود که فرصت شغلی مستقیم برنامه ریزی شده ۱۲۰ هزار نفر است.

وی افزود: تاکنون از حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وجوه اداره شده ۴۵۴ میلیارد تومان و ۱۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته و حدود ۷۵۰ میلیار تومان لحاظ شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خراسان رضوی و شمالی، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان استان هایی هستند که تاکنون اقدامات برنامه ملی تولید اشتغال در بخش بازآفرینی شامل حال آنها نشده است.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: در مورد عملکرد توزیع استانی اقدامات برنامه ملی تولید و اشتغال سال۹۷ در بخش بازآفرینی شهری استان‌های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، کرمانشاه، یزد و لرستان از جمله استان‌هایی هستند که تاکنون اقدامات برنامه ملی تولید اشتغال در بخش بافت فرسوده شامل آنها نشده است.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

نماینده مردم رشت در مجلس دهم، ادامه داد: از آنجایی که مقرر شد برای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده از محل صندوق معادل مبلغ منابع تخصیص یابد از منابع بانک مسکن به طور متوسط ۴۵ میلیون تومان وام به ازای هر واحد پرداخت می‌شود، نحوه وام دادن به این شکل است که برای تهران و مراکز استان‌ها ۵۵ میلیون تومان و برای سایر استان‌ها ۴۰ میلیون تومان که متوسط آن ۴۵ میلیون تومان و با نرخ ۹ درصد و پرداخت آن مربوط به زمان ساخت است..

در سامانه بازآفرینی شهری بیش از ۸ هزار نفر ثبت نام کردند

جعفرزاده ادامه داد: در مرحله اول ۴۵۴ میلیارد تومان برای احداث ۲۰ هزار واحد تخصیص یافت که بر این اساس در سامانه بازآفرینی شهری بیش از ۸ هزار نفر ثبت نام کردند، حدود ۲ هزار متقاضی به بانک معرفی شدند و تاکنون نیز ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و مابقی در حال تشکیل پرداخت پرونده ارزیابی و ارسال به دفترخانه هستند.

سخنگوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از آنجایی که با مبلغ ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان نمی‌توان برای بازآفرینی خانه اقدام کرد بنابراین دولت مابه التفاوت را برای مرکز استان‌ها تا سقف ۱۱۰ میلیون تومان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر تا سقف ۹۰ میلیون تومان و سایر شهرها تا ۷۰ میلیون از محل تسهیلات عادی بانکی تا نرخ ۱۸ درصد در نظر گرفته است؛ در موضوع فروش اقساطی نیز با توجه به برگشت منابع صندوق توسعه ملی نیز سود ۱۸ درصد خواهد بود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.

امنیت مردم و جامعه، خط قرمز پلیس

صدا و سیماصدا و سیما50 دقیقه قبل
سردار سرتیپ رحیمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تعدادی افراد به بهانه‌های واهی به ویژه در دو روز اخیر دست به اقدامات اوباشگرانه و وحشیانه زدند و خسارت و ضرر و زیان فراوان به اموال مردم و اموال عمومی زدند. وی گفت: به طور قطع این افراد جزو اشرار هستند که قانون با آن‌ها برخورد قاطعی خواهد کرد. رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان مسئول امنیت مردم، جامعه و کشور وظیفه دارد از این موضوع حراست کند و با تمام توان و تلاش با اشرار برخورد خواهد کرد. سردار رحیمی افزود: در دو روز گذشته جمع زیادی از این افراد را دستگیر کردیم و تعدادی دیگر را هم که در اغتشاش‌ها نقش داشتند، بزودی دستگیر خواهیم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد تقی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به وضعیت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: در این جلسه جهت ساماندهی ۶ شهرک صنعتی خصوصی در سطح شهرستان‌های مختلف که به تأیید هیئت وزیران رسیده بود نظراتی ارائه شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: عمده این شهرک‌ها از آنجا که در حریم شهر هستند باید با حساسیت بیشتر بررسی شوند تا تداخل یا تضاد منافع ایجاد نشود و مقرر شد جهت حمایت از تولید با اهتمام بیشتری این موضوع پیگیری شود تا شرایط مناسبی برای رونق تولید ایجاد کند. وی ادامه داد: ساماندهی فضایی و کالبدی این شهرک‌ها نیز مدنظر قرار گرفته، بر این اساس وضعیت این شهرک‌ها در کار گروه زیربنایی بررسی می‌شود تا در نهایت در شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب برسد و قابلیت اجرایی پیدا کند. تقی زاده درباره افزایش بودجه عمرانی و جاری استان تهران گفت: یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به توسعه پایدار منابع مالی است که از طریق اعتبارات استانی محقق می‌شود و دستگاه‌ها برای انجام وظایف و تحقق اهداف ذاتی نیاز به این ابزار دارند تا از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

مشروب خواری علنی اراذل و اوباش در اصفهان و مسدود کردن اتوبان

الفالف12 ساعت قبل
مشروب خواری علنی اراذل و اوباش در اصفهان و مسدود کردن اتوبانگروه اجتماعی الف، ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۳ ۳۹۸۰۸۲۷۱۷۲مشروب خواری علنی روز گذشته تعدادی از اراذل و اوباش در اصفهان و مسدود کردن اتوبان شهید خرازی بار دیگر هویت واقعی آشوبگران را نشان داد و مشخص کرد که صف آن‌ها از مردم معترض جداست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری18 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

شرایط سند برات تعیین شد

ایسنا6 دقیقه قبل

خداحافظی سرمربی تیم ملی اسپانیا با چشمان گریان

ایسنا6 دقیقه قبل

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش»

ایسنا8 دقیقه قبل

سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه در هفته آینده لغو شد

فارس8 دقیقه قبل

خداحافظی مورنو از نیمکت تیم ملی اسپانیا/ امروز انریکه دوباره سرمربی لاروخا می‌شود

نود8 دقیقه قبل

وقوع درگیری میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها در کرانه باختری

مهر9 دقیقه قبل