حمایت‌ وزارت ارتباطات از برگزیدگان جایزه ملی کیفیت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
حمایت‌ وزارت ارتباطات از برگزیدگان جایزه ملی کیفیت

حمایت‌ وزارت ارتباطات از برگزیدگان جایزه ملی کیفیت

فارسخبرگزاری فارس |
معاون فناوری و‌نوآوری وزارت ارتباطات گفت: ۴ حوزه کلی برای حمایت از برگزیدگان جایزه ملی کیفیت هدف گذاری شده که موضوع تبلیغات، حمایت‌های فنی و خدماتی را در برمی گیرد و استفاده از وجوه اداره شده و ضریب حمایتی از حمایت‌های وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و‌ دانشگاهی خبرگزاری فارس، ستار هاشمی معاون فناوری و‌نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم معرفی برگزیدگان جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات و جایزه ملی کیفیت که صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، گفت: این جشنواره تمرکز ویژه بر استارت ‌آپها داشته و محوری برای فناوری فضایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مجموع ۲۹۳ شرکت کننده داشتیم که از آنها می‌توان به چند مورد اشاره کرد.

هاشمی ادامه داد: در استارت ‌آپ برتر۴۵ شرکت کننده، توسعه کسب و کار۴۶، شرکت‌های برتر در توسعه اقتصادی ۳۳ شرکت کننده داشتیم برهمین اساس، ۵۱ شرکت کننده شایسته تقدیر و دارای رتبه‌های ۱ تا ۳ شدند.

وی تصریح کرد: جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات را هم در برنامه داشتیم که امکان خودارزیابی نظام مند، شناسایی سازمان‌های موفق، ایجاد انگیزه رقابت در سازمان‌ها برای بهبود مستمر از شاخص‌های انتخاب بوده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: از ۶ شرکت کننده برتر برای جایزه ملی کیفیت تقدیر می‌شود همچنین، بسته حمایتی داده شده تا برگزیدگان را مورد حمایت قرار دهیم.

وی گفت:۴ حوزه کلی هدف گذاری شده که موضوع تبلیغات، حمایت‌های فنی و خدماتی را در برمی گیرد و استفاده از وجوه اداره شده و ضریب حمایتی از حمایت‌های وزارتخانه است.

در ادامه، نیره فیروز بخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: چهار مقوله قیمت، نوآوری، سرعت و کیفیت اهمیت زیادی دارد و باید به دنبال رضایت مشتری بود. در سال‌های اخیر، قانونگذار سازمان ملی استاندارد را به عنوان سازمان موظف برای تعیین راهبرد ملی کیفیت در نظر گرفته است و جایزه ملی کیفیت توسط این سازمان و با هماهنگی با نهادهای دیگر انجام می‌شود.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

وی افزود: موضوع کیفیت در کشورهای آسیای دور، ترکیه و‌مالزی اهمیت خودش را بروز داده و دروازه‌های این کشورها به خصوص کره به روی محصولات با کیفیت باز شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: این در حالی است که آمریکا نیز شاهد کاهش کیفیت در سال ۲۰۰۸ بود و متوجه شدند باید بهره‌وری و‌ مدیریت کیفیت را مورد توجه قرار دهند.

فیروزبخت ادامه داد: آمریکا با این سیاست توانست بحران را پشت سر بگذارد. در اتحادیه اروپا هم بر کیفیت تاکید شد و‌در نهایت منجر به استاندارد ایزو شد.

وی گفت: فعالیت‌هایی در ایران نیز انجام شده است. تفکر و فرهنگ استاندارد سازی باید در کشور نهادینه شود، متاسفانه بازهم بخاطر تحریم‌ها دچار مشکلاتی می‌شویم ولی باید به استانداردهای جهانی توجه کنیم و آنها را در محصولاتمان لحاظ کنیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: ما نمی‌توانیم با نوآوری بجنگیم و باید از این نمایشگاه الکامپ حداکثر استفاده را کنیم؛ همچنین می‌توانیم با همکاری وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری فعالیت‌های خوبی داشته باشیم.

وی گفت: مصوبه ویژه در شورای عالی استاندارد داشتیم که امکان اظهار و‌ انطباق با استانداردهای بین المللی را فراهم کردیم که این کار با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری انجام شد.

فیروزبخت خاطرنشان کرد: باید فناوری‌های نوین را با تدبیر ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنامه‌های ویژه برگزیدگان «عصر جدید»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد زارع رتبه دوم این برنامه نیز به عنوان معلم و مربی در فصل آینده برنامه «عصر جدید» حضور خواهد داشت. آقای سعید فتحی روشن رتبه چهارم برنامه عصر جدید نیز ۲۰ اجرای ویژه را در برنامه صبح شبکه سه خواهد داشت. داوران برنامه «عصر جدید» هم با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند. آقای احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید اعلام کرد: احتمالا تعداد نفرات شرکت کننده در نظرسنجی انتخاب نفرات برتر فینال «عصر جدید» به مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. ۱۰۳۸ نفر در برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شرکت و رقابت کردند و در پایان، ۴ نفر و یک گروه به فینال راه یافتند.

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

درس مردمی بودن از استاد موسیقی ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایران و انتخاب نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار بی سر و صدا انتخاب شد، ولی سر و صدای سینمایی‌ها را درآورد>> محافظان شخصی بازیگران! >> فیلم سینمایی ۲۳ نفر در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> حفظ ریشه‌های سنتی موسیقی ایران در جشنواره موسیقی جوان>> جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایرانی و حضور در مترو

خاموشی یک صدای ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ناصر احمدی از صداپیشگان قدیمی سینما و تلویزیون و از گویندگان رادیو در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی پس از تحمل دوره‌ای بیماری دیروز درگذشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ زنده یاد ناصر احمدی کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۴ در صداپیشگی آغاز کرد و پس از آن وارد عرصه گویندگی رادیو شد. وی از گویندگان اخبار جنگ در دوران دفاع مقدس بود و خبر‌های مربوط به اطلاعیه‌ها، عملیات و پیروزی‌های سپاهیان اسلام را به اطلاع مردم می‌رساند. از آثار شاخصی که وی صداپیشگی کرده بود، می‌توان به «گربه روی شیروانی داغ»، «مظنونین همیشگی» و «ارباب حلقه‌ها» اشاره کرد. از آخرین کار‌های مرحوم احمدی می‌توان فیلم‌های سینمایی «رئیس پلیس آهنین»، «وقتی مارنی اینجا بود»، «نبرد با آتش»، «یاغی دشت»، مستند «آمازون» و «مغولستان» را نام برد.

سونات کاستلنووو تدسکو برای گیتار و فلوت

تابناکتابناک2 روز قبل
هست یا نیست؛ رضا صادقی «هست یا نیست» قطعه‌ای از رضا صادقی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن «سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن در می‌بمل ماژور اوپوس ۱۸ / Strauss …فقط برو؛ بهنام بانی «فقط برو» قطعه‌ای از بهنام بانی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …پرلود کلود دبوسی؛ آلاین پلانس «پرلود / Prelude» یک ساخته موسیقایی است، که اغلب کوتاه و عموما قبل از …فانوس؛ نیما رئیسی «فانوس» قطعه موسیقی از نیما رئیسی بر اساس ترانه‌ای قدیمی است. موزیک …عشق من تویی؛ رضا صادقی «عشق من تویی» قطعه‌ای از رضا صادقی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو …

ایرانی‌های باهوش شناسایی می‌شوند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۲ درصد افراد جامعه بهره هوشی بالای ۱۳۵ دارند و انجمن ملی هوش ایران درصدد شناسایی این دو درصد باهوش هستند از این پس قرار است آزمون استانی در هر فصل و آزمون کشوری در مرداد هر سال با اعلام فراخوان قبلی برگزار شود؛ گوش به زنگ باشید شاید شما هم جزو افراد باهوش باشید.

نظرها

اخبار بیشتر