نود و دومین شمارۀ ماهنامۀ «نماینده» منتشر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
نود و دومین شمارۀ ماهنامۀ «نماینده» منتشر شد

نود و دومین شمارۀ ماهنامۀ «نماینده» منتشر شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
نخستین مجلۀ تخصصی حوزۀ مجلس، در شمارۀ جدید خود به موضوعات «نشانه‌های سند ۲۰۳۰ در وزارت ارتباطات»، «هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام»، «عملکرد فراکسیون مستقلین مجلس»، «رونق تولید»، «اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا» و « بازخوانی عملکرد مجلس هفتم» پرداخته است.

به گزارش افکارنیوز،

این ماهنامه در پرونده‌ای طی گفت‌وگوهایی با نمایندگان مجلس، «نشانه‌های سند ۲۰۳۰ در وزارت ارتباطات» را بررسی کرده و تصویر جلد این شماره از «نماینده» نیز به همین پرونده با محوریت «محمدجواد آذری‌جهرمی» وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات اختصاص‌یافته است.

«پازل جهرمی، غفلت مجلس» عنوان این پرونده است و «احد آزادی‌خواه»، «سیدناصر موسوی‌لارگانی»، «حسینعلی شهریاری»، «اکبر رنجبرزاده»، «علی‌اکبر کریمی»، «سیدتقی کبیری»، «عباس پاپی‌زاده»، «محمدرضا پورابراهیمی»، «سیدجواد حسینی‌کیا»، «احمد سالک»، «نصراله پژمان‌فر»، «اکبر ترکی»، «ولی‌الله نانواکناری»، «حسینعلی حاجی‌دلیگانی»، «سیدراضی نوری»، «غلامرضا شرفی» و «محمد حسن‌نژاد» نمایندگانی هستند که در گفت‌وگو با این ماهنامه نسبت به اجرای سند ۲۰۳۰ هشدارهایی را مطرح نموده و خواستار توجه بیشتر دستگاه‌های نظارتی خصوصا مجلس به این موضوع شده‌اند.

گفتنی است عنوان سرمقالۀ این مجله «اگر مجلس غفلت کند …» است که به قلم «امیرابراهیم رسولی» مدیرمسئول «نماینده» به رشتۀ تحریر در آمده است.

* «پاسداران سیاست‌ها» عنوان پروندۀ دیگری از در شمارۀ نود و دوم «نماینده» است که تاریخچه، اهداف و عملکرد «هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام» را مورد بررسی قرار داده و هجمه‌ها به این نهاد را ریشه‌یابی کرده است.

با توجه به اینکه «هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام» وظیفۀ تطبیق مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی نظام را بر عهده دارد، «نماینده»در این پرونده با «میرسلیم» و «مصباحی‌مقدم» به‌عنوان اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، با «پورمختار»، «ابوترابی»، «کریمی‌قدوسی»، «شیخ»، «محجوب» و «مافی» به‌عنوان نمایندگان مجلس، با «علی بهادری‌جهرمی» رئیس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه و «محمد بهادری‌جهرمی» حقوقدان، گفت‌وگو کرده است و این افراد توضیحاتی را دربارۀ تاریخچه، علت تشکیل، عملکرد و دلایل واکنش‌ها به این نهاد ارائه نموده‌اند.

*«نماینده» در پروندۀ دیگری عملکرد فراکسیون مستقلین مجلس را مورد واکاوی قرار داده و با انتخاب تیتر «کدام استقلال؟» در گفت‌وگو با «علیرضا سلیمی» عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، «عبدالله رضیان» عضو فراکسیون مستقلین، «سیدابوالفضل موسوی» عضو فراکسیون امید، علت تشکیل این فراکسیون و عملکرد آن را در بوتۀ نقد قرار داده است.

* گلایۀ اخیر رهبر معظم انقلاب از مجلس شورای اسلامی که باعث شد نمایندگان در مقام جبران کم‌کاری خود بر آمده و تدوین طرح‌های کنشگرانه علیه خباثت‌های آمریکا را در دستور کار قرار بدهند، موضوع پروندۀ دیگری از ماهنامۀ «نماینده» قرار گرفته و با عنوان «تلاش برای جبران» منتشر گردیده است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

این پرونده گفت‌وگوهایی با «سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی» رئیس فراکسیون اقدام پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا، «حمیدرضا حاجی‌بابایی»، «سیدمحمدجواد ابطحی»، «محمدجواد جمالی»، «حسن نوروزی»، «حشمت‌اله فلاحت‌پیشه» و «محمدابراهیم رضایی» را در خود جای داده است.

«مرحوم مرتضی صفاری‌نطنزی» نیز آخرین مواضع خود دراین‌زمینه را در گفت‌وگو با «نماینده» تشریح کرده بود که مصاحبۀ وی در همین پرونده منتشر شده است.

* ماهنامۀ «نماینده» در هر شماره یکی از دوره‌های مختلف مجلس پس از انقلاب را به‌اختصار بررسی می‌کند. پس از بررسی مجالس اول تا ششم در شماره‌های پیشین، در این شماره کارنامۀ عملکرد مجلس هفتم و ترکیب اعضای آن موردبررسی قرار گرفته است.

* تحقق «رونق تولید» به‌عنوان شعار سال ۹۸ مستلزم انجام اقداماتی از جانب مسئولان است که «نماینده» در شمارۀ جدید خود پرونده‌ای به آن اختصاص داده و در گفت‌وگو با «محمداسماعیل سعیدی» نمایندۀ تبریز، «یوسف داوودی» عضو کمیسیون کشاورزی، «شهباز حسن‌پور» عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه، «ولی ملکی» عضو کمیسیون صنایع و معادن، «احمد مرادی» عضو کمیسیون انرژی، «امیر خجسته» رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، «سیده‌فاطمه حسینی» عضو کمیسیون اقتصادی، «علی قربانی» عضو کمیسیون برنامه بودجه و «سلام امینی» عضو کمیسیون انرژی، تلاش کرده است این شاخص‌ها و الزامات را تبیین نماید.

* «حوالی اخبار» عنوان پروندۀ دیگری از «نماینده» است که علاوه بر مرور اتفاقات مهم چند هفتۀ اخیر مجلس، در آن به بررسی و تشریح برخی موضوعات متنوع در دستور کار کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی پرداخته شده است.

«آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان»، «کم‌وکیف اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان»، «جزئیات اجرای قانون جامع حمایت از معلولان»، «پیگیری علت عدم تصویب طرح هر ایرانی ماهانه ۳۰ لیتر بنزین»، «اصرار دولت بر تفکیک وزارتخانه‌ها» جزء موضوعاتی هستند که در این پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.

* همانند سایر شماره‌های «نماینده» پرونده‌ای نیز به بررسی مشکلات حوزه‌های انتخابیه اختصاص یافته و با عنوان «منهای پایتخت» منتشر شده است.

* بخش «قاب متفاوت» که در تمامی شماره‌های «نماینده» ثابت است، این بار سبک زندگی «پرویز سروری» را زیرذره‌بین قرار داده است. گفت‌وگوی صمیمی و جذاب با «رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران» را می‌توانید در صفحات پایانی شماره ۹۲ «نماینده» بخوانید.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه ماهنامه با شماره تلفن ۶۶۷۶۳۵۵۲ تماس حاصل فرمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو8 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
مفتیه طلیب، مادر بزرگ ۹۰ ساله رشیده طلیب، نماینده‌ای از کنگره آمریکا به کشمکش‌ها میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از یک سو با نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از سوی دیگر در خصوص سفر نوه‌اش به کرانه باختری واکنش نشان داد. اعتمادآنلاین| مفتیه در کرانه باختری با تمسخر اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و نفرین کردن او گفت: ترامپ می‌گوید رشیده نمی‌آید، خدا ترامپ را نابود کند، قلب من می‌گوید او می‌آید. رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه تحت تاثیر فشارهای ترامپ قرار گرفت و به رشیده طلیب و همکارش ایلهان عمر، نماینده دموکرات کنگره آمریکا اجازه سفر به کرانه باختری را نداد؛ هر چند که ابتدا با این سفر موافقت کرده بود. بسام طلیب، عموی رشیده طلیب نیز در این رابطه گفت: از سال ۲۰۰۶ رشیده را ندیده است. رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند، با درخواست سفر رشیده به کرانه باختری در راستای عدم ترویج تحریم اسرائیل موافقت شد.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش آژانس فرانس‌پرس، ماجرا شامگاه روز جمعه در ۱۵ کیلومتری شرق مرکز شهر پاریس رخ داد و پس از شنیده شدن صدای شلیک، دیگر کارکنان رستوران با پلیس تماس گرفتند. تلاش‌ها برای نجات دادن جان پیشخدمت جوان به نتیجه نرسید و او که از ناحیه شانه هدف قرار گرفته بود، در همان رستوران جان سپرد. شاهدان گفته‌اند مشتری به دلیل دیر آماده شدن سفارش ساندویچ خود به اندازه‌ای عصبانی شده بود که با سلاح کمری به پیشخدمت حمله کرد. پلیس محلی برای این ماجرا پرونده قتل تشکیل داده اما تا روز شنبه هنوز موفق به دستگیر کردن فرد مهاجم نشده است. فرد مظنون به ارتکاب قتل همچنان فراری است و تلاش نیروهای پلیس برای یافتن او ادامه دارد.
برنابرنا16 ساعت قبل
سیدعباس موسوی گفت: بدیهی است، نگرانی‌های امنیتی در مرزهای شمالی سوریه در قالب توافقات دوجانبه با همسایگان و با مساعی جمیله، قابل رفع خواهد بود و هیچ نیازی به دخالت قدرت‌های خارجی نیست. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن بیان نکته بالا افزود: اقداماتی از این دست همچون سایر رفتارهای مقامات آمریکایی بی ثبات ساز بوده و علاوه بر دخالت در امور داخلی سوریه، موجب ایجاد ناامنی در منطقه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا ​به مناسبت ۲۸ مرداد۳۲ سالگرد کودتای خونین آمریکا علیه دولت قانونی ایران، سری دوم طرح‌های ۱۰ گانه ضد آمریکایی را به مجلس ارائه کرده است، گفت: این طرح‌ها ضمانت اجرایی دارد. وی درباره ضمانت اجرایی این طرح‌ها هم گفت:، چون در همه این موارد، دولت ایران مسئول است لذا ضمانت اجرایی دارد همچنین برخی از این عناوین ناظر به طرح دعاوی حقوقی است، اما متاسفانه حوادث زیادی از جانب آمریکایی‌ها ضد ملت ایران به وقوع پیوسته است که هنوز دعوای حقوقی جامعی توسط دولت‌های ما علیه دولت آمریکا در مجامع بین المللی اتفاق نیفتاده که به این علت مجلس به آن ورود کرده است. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: ما در همان سطحی که آمریکایی‌ها در طرح‌های ۲۰۰ گانه خود ضد کشورمان عمل می‌کنند وارد می‌شویم و این بازدارنده است. قاضی زاده هاشمی ادامه داد: این ورود فعالانه خانه ملت از طرف مردم برای پیگیری این موارد بر روی نظام محاسباتی و تصمیمات آن‌ها موثر است. وی افزود: در بخشی از این طرح‌ها، سازماندهی چهره‌های مستقل ضد جنگ و استکبار را حتی در داخل آمریکا در دستور کار قرار داده‌ایم که اثرگذاری بازدارنده در حوزه بین المللی خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در پی درگیری و تعویق یک دیدار حساس بین دو تیم فوتبال باشگاهی هندوراس دست کم سه نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از تگوسیگالپا، ماجرا هنگامی شروع شد که طبق پیام رئیس باشگاه «موتاگوئا» Motagua در شبکه‌های اجتماعی، سه بازیکن این تیم توسط طرفداران تیم «اولیمپیا» Olimpia زخمی شدند. به گفته رئیس باشگاه موتاگوئا، طرفداران تیم اولیمپیا هنگام عزیمت اتوبوس حامل بازیکن تیم موتاگوئا به ورزشگاه تگوسیگالپا، پایتخت، به سوی بازیکنان این تیم سنگ و بطری پرتاب کردند که به زخمی شدن سه بازیکن باشگاه وی منجر شد. این مسئله سبب شد تا مقامات تصمیم بگیرند بازی دو تیم را برای حفاظت از تماشاگران و بازیکنان به تعویق اندازند. درپی این تصمیم بیش از ۱۰ هزار هوادار حاضر در ورزشگاه تلاش کردند ورزشگاه را ترک کنند، اما با مقابله نیرو‌های پلیس و استفاده آن‌ها از گاز اشک آور رو به رو شدند و همین مسئله سبب ازدحام شد. با توجه به امکان بروز درگیری در جریان این بازی فوتبال، حدود ۵ هزار مامور پلیس در داخل و اطراف ورزشگاه مستقر شده بودند.

نظرها

اخبار بیشتر