ایجاد پلیس اخلاقی و اجتماعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ایجاد پلیس اخلاقی و اجتماعی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا: تفاوت نیرو‌های مسلح نظام جمهوری اسلامی با نیرو‌های مسلح دنیا، مکتبی بودن و قرآنی بودن آنهاست
ایجاد پلیس اخلاقی و اجتماعی - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی در نشست خبری افزود: ایجاد نیروی انتظامی با تراز قرآنی و انقلابی از خواسته‌های مکرر مقام معظم رهبری است.

وی گفت: پلیس اقتصادی، پلیس فتا و دیگر موارد راه اندازی شده است و قصد داریم پلیس اخلاقی و اجتماعی را هم راه اندازی کنیم، چون با پدیده بی حجابی در خودرو‌ها مواجهیم و پلیس مسئولیت دارد امنیت اجتماعی را برقرار کند و این جزو مطالبات مردم است.

حجت الاسلام ادیانی اظهار داشت: برای اینکه پلیس پاسخگوی نیاز‌های واقعی جامعه باشد باید خودش هم به روز باشد و در چارچوب طرح جامع تحول نیروی انتظامی، پلیس امنیت اجتماعی برای سرنشین خودرو‌هایی که کشف حجاب می‌کنند، ایجاد می‌شود.

­رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: برای حضور در میدان‌های سخت و چالشی، وظیفه پلیس حفظ ارزش‌ها است که این موضوع نیازمند حضور پلیس متشرع هم است و پلیسی که فضای مجازی را رصد می‌کند باید تربیت قرآنی داشته باشد تا مغلوب این فضا نشود یا در بحث مفاسد اقتصادی باید پلیس در مقابل وسوسه‌های درونی و بیرونی قوی باشد تا خواهش‌های نفسانی بر آن غلبه نکند.

وی گفت: تاسیس پلیس تراز انقلاب و قرآن، مستلزم شناخت دقیق از کتاب خدا و انس با آن است و افراد باید برای اینکه تربیت قرآنی داشته باشند به فهم دقیقی از مقاهیم آن دست یابند و

دین دار و انقلابی بودن از شاخص‌های اصلی نیرو‌های مسلح از جمله نیرو‌های انتظامی است.

حجت الاسلام ادیانی افزود: هم اکنون در دنیایی سراسر ظلمت زندگی می‌کنیم جایی که بر طبل مادیت می‌کوبند و سبک زندگی غربی که در آن انسان‌ها فاقد هویت هستند ترویج می‌شود، از انسان‌ها به عنوان ماشین برای مطامع خود استفاده می‌کنند؛ اما در چنین دنیایی جمهوری اسلامی ایران پرچمدار فضایل انسانی است و هرگز برای رسیدن به اهداف خود انسان‌ها را قربانی نمی‌کند.

وی گفت: قرآن نسخه شفابخش همه دردهاست، هر چه زمان می‌گذرد نیاز به تعالیم قرآنی بیشتر می‌شود، حقوق بشر اسلامی با حقوق بشر غربی که تبلیغات زیادی برای آن می‌شود تفاوت‌های زیادی دارد، در حقوق بشر اسلامی انسان‌ها حق تعیین سرنوشت خود را دارند و استقلال کشور‌ها در آن به رسمیت شناخته می‌شود و خوی درندگی و تجاوز به کشور‌ها در حقوق بشر اسلامی جایگاهی ندارد.

­رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: طبق حدیثی از امام صادق (ع)، «وقتی ظلمت جهان مادی را فرا گرفت لازم است که به قرآن پناه ببریم، قرآن نور، ذکر و موعظه است»، در چنین شرایطی عمل به قرآن، انس با آن و استخراج پیام‌های انسانی و عرضه آن به جهان ضروری است.

حجت الاسلام ادیانی اضافه کرد: وقتی نیرو‌های مسلح تربیت قرآنی داشته باشند در مواجهه با پلیس‌های دیگر نقاط دنیا تفاوت آن‌ها مشخص خواهد شد.

وی گفت: اول فروردین امسال شاهد پدیده سیل در نقاط مختلف کشور بودیم و نیرو‌های مسلح از جمله نیروی انتظامی که در مکتب اسلام تربیت شده‌اند به بیان مقام معظم رهبری خوش درخشیدند به گونه‌ای که هیچ سیل زده‌ای احساس ناامنی نکرد و این سیل به فرصتی برای ظهور نیرو‌های تربیت شده انقلابی در نیرو‌های مسلح تبدیل شد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

حجت الاسلام ادیانی افزود: درباره مباحث قرآنی برنامه ریزی‌های خوبی داشته‌ایم تا در پایان برنامه پنجساله ششم بتوانیم ۱۰۰ هزار حافظ قرآنی تربیت کنیم، هم اکنون ۸۰ هزار حافظ قرآنی داریم که در پایان این دوره تلاش می‌کنیم پاسداری در نیروی انتظامی نداشته باشیم که نتواند در حد معمول و متعارف قرآن بخواند.

حجت الاسلام ادیانی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های ناجا برای ترویج و تعلیم قرآن از دیگر برنامه هاست و قصد داریم پنج هزار دانشیار قرآن کریم تربیت کنیم تا این افراد در محلاتی که هستند به عنوان مربی؛ محور اجرای برنامه‌های قرآنی باشند.

وی گفت: به طور کلی سالانه دو هزار نفر از سربازان را برای تربیت در دوره‌های یک ماهه دانشیار قرآنی شناسایی کرده‌ایم تا برای هم لباس‌های خود تدریس کنند و قرآن در متن زندگی کارکنان ناجا و خانواده هایشان باشد و آن‌ها بتوانند زندگی با سبک دینی و قرآنی داشته باشند.

وی گفت: امسال میزبان سی و دومین دوره مسابقات قرآنی در نیرو‌های مسلح هستیم و این میزبانی را افتخار خود می‌دانیم.

­رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: این مسابقات یکم تا سه مرداد برگزار می‌شود و با توجه به اینکه برنامه‌های قرآنی مورد اهتمام نیروی انتظامی است، از نظر کمیت و کیفیت این مسابقات بالاترین سطح را دارد.

حجت الاسلام ادیانی گفت: هم اکنون ۸۰ هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی حافظ یا قاری یا اهل تلاوت قرآن هستند که بسیار خوشایند است.

وی درباره نخبگان قرآنی نیروی انتظامی گفت: سامانه نخبگان فرهنگی طراحی شده است که بخشی به نخبگان قرآنی اختصاص دارد، کسانی که پنج جزء به بالا حافظ قرآن باشند نخبگان قرآنی محسوب می‌شوند، برای ارتقای نخبگان قرآنی در سال جدید برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار داریم تا توان قرائت و حفظ کارکنان ناجا را تقویت کنیم.

حجت الاسلام ادیانی افزود: با هدایت‌های مقام معظم رهبری و انگیزه بالایی که بین کارکنان نیروی انتظامی وجود دارد، اراده برای تربیت پلیس با تراز انقلابی در همه سطوح بسیار جدی است و این موضوع در نتیجه تحول اساسی در آموزش و ساختار‌ها ایجاد شده است.

حجت الاسلام ادیانی درباره مرزبان‌ها افزود: خوشبختانه مرزبان‌ها از روحیه بسیار خوبی برخوردار بودند، چند وقت پیش هم در نقطه صفر مرزی در ارومیه حضور داشتم، روحیه مرزبانان بسیار بالا بود و من هم در نامه‌ای به محضر مقام معظم رهبری درباره وضع مرزبان‌ها نوشتم مرزبان‌ها روحیه ایستادگی، مقاومت و دل دادگی برای دفاع از مرز‌ها دارند.

وی گفت: بحث خانواده برایمان اهمیت ویژه‌ای دارد و دوره‌ای چهار روزه ترتیب داده‌ایم که به صورت متمرکز در مشهد برگزار شود و دوره‌های غیرمتمرکز هم تحت عنوان نسیم معرفت برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مردمی که قدرت را در یک جریات امپراتوری می‌دیدند یک باره براساس این قدرت، یک شکست غیرقابل پیش‌بینی و تزلزل غیرقابل بررسی به وجود آمد. تمدن‌های مادی‌گرایانه در شعاع توانمندی پیامبر اسلام نابود شد. علم‌الهدی بیان کرد: ملزم هستیم در تمامی جریانات زندگی اعم از اخلاق و بینش سیاسی و کشوری و مدیریت اجتماعی، نشانی از پیامبر در زندگی خود داشته باشیم؛ زیرا برهان پروردگار ما پیامبر اسلام است. علم‌الهدی عنوان کرد: علت اینکه امروز یمن یکپارچه در جریان منویات انقلاب اسلامی قرار دارد و مزدوران استکبار را سرکوب می‌کند و با همه امکانات مقابله می‌کند و با خط ایثار دشمن را به زانو درمی‌آورد این بخاطر نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی ما است. تفاسیر باطل و بی سند از پیامبر و اسلام و اسلام را به قواره فکری خود درآوردن، این مردم ما را غافل و بی‌بصیرت دیده‌اند در حالی که عکس این مسئله در مورد مردم صادق است.

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری19 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری21 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بهترین سریال‌های ۲۰۱۹؛ تماشای این سریال‌های تلویزیونی جذاب را از دست ندهید!

تکراتوچند ثانیه قبل

جلسه درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب

ضرورت تخصیص بخشی از درآمدهای افزایش قیمت بنزین به حمل‌ونقل عمومی

همشهری15 دقیقه قبل

جلسه بازیکن اخراجی ذوب آهن با باشگاه فردا برگزار می‌شود

مهر16 دقیقه قبل

زنجان، قطب برتر در المپیاد علمی - مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور

ایسنا21 دقیقه قبل

گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

مهر24 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

9 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

19 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

5 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

5 روز قبلعصر ایران1

در حاشیه سخنرانی روحانی در یزد چه گذشت؟

6 روز قبلفرارو1