اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه‌ها

اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه‌ها

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عموما طول لوله های مانیسمان ۶ متری است. حال برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر، تغییر جهت جریان و یا انشعاب گرفتن باید چه کرد؟ اینجاست که نقش اتصالات مانیسمان پر رنگ‌تر می‌شود و حضور آنها الزامی است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حتما همه افراد تاکنون با لوله‌های فلزی برخورد کرده‌اند، داخل موتورخانه ساختمان‌ها در خیابان و حتی داخل واحد مسکونی و … نوعی از لوله‌های فلزی وجود دارند که در فرآیند ساخت آن‌ها از هیچ‌گونه درز جوشی استفاده نشده است به این لوله‌ها به اصطلاح، لوله مانیسمان گفته می‌شود.

عموما طول لوله‌های مانیسمان ۶ متری است. حال برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر، تغییر جهت جریان و یا انشعاب گرفتن باید چه کرد؟ اینجاست که نقش اتصالات مانیسمان پر رنگ‌تر می‌شود و حضور آنها الزامی است.

پایپ کالا به عنوان واردکننده اتصالات مانیسمان بنکن به کاربرد و وظایف هر کدام از این اتصالات جوشی مانیسمان می‌پردازد.

اتصالات مانیسمان بنکن جوشی است

اتصالات مانیسمان بنکن را چگونه می‌توان به لوله مانیسمان متصل کرد؟

این اتصالات مانیسمان به وسیله جوشکاری و به وسیله الکترود متصل می‌شوند، مزیت جوش در محکم بودن و مقاوم بودن در برابر فشار و دمای بالا آب است. به این صورت که لوله مانیسمان و اتصالات مانیسمان جلوی یکدیگر قرار گرفته و فضای V شکل خالی بین آنها جوشکاری می‌شود.

اتصالات مانیسمان همانند لوله مانیسمان بدون درز جوش

در بدنه اصلی آهن آلات درز جوش باعث پایین آمدن مقاومت فشاری و دمایی آن می‌شود، از این رو پایپ کالا با انتشار لیست قیمت لوله و اتصالات مانیسمان بنکن آماده ارائه کلیه خدمات تاسیساتی است.

سایز اتصالات مانیسمان بنکن را چگونه انتخاب کنیم؟

اتصالات مانیسمان همانند لوله‌های مانیسمان دارای سایزها و ضخامت‌های متفاوت است و نکته مهم این است که سایز لوله باید با سایز اتصالات مانیسمان مطابقت داشته باشد، به عنوان مثال لوله مانیسمان سایز ۱ اینچ و با ضخامتSch ۴۰ که برابر با ۳٫۳۸mm است باید به یک اتصال سایز ۱ اینچ و با ضخامت ۳٫۳۸mm جوشکاری شود در غیر این صورت مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

انواع اتصالات مانیسمان بنکن

زانو مانیسمان بنکن:

اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه‌ها - 14

همانطور که از نام آن مشخص است، زانو مانیسمان بنکن برای تغییر جهت جریان به صورت ۹۰ درجه و یا ۴۵ درجه استفاده می‌شود، لوله فولادی را نمی‌توان خم کرد و برای تغییر جهت جریان به صورت ۹۰ درجه یا ۴۵ درجه از زانو مانیسمان بنکن استفاده می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

سه راهی مانیسمان بنکن:

اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه‌ها - 18

گاهی اوقات نیاز می‌شود تا از میان یک خط لوله کشی انشعابی برای قسمتی دیگر از پروژه گرفته شود، سه راهی جوشی به عنوان یکی از انواع اتصالات مانیسمان بنکن وظیفه انشعاب گرفتن را ایفاد می‌کند.

سه راهی مانیسمان بنکن به صورت عمومی به دو شکل سه راهی مانیسمان مساوی و سه راهی مانیسمان تبدیلی تقسیم‌بندی می‌شود.

سه راهی مانیسمان مساوی:

منظور از این سه راهی این است که هر سه بخش ورودی، خروجی و انشعاب دارای یک سایز هستند.

سه راهی مانیسمان تبدیلی:

به این معنا است که سایز بخش ورودی و خروجی یکسان، ولی سایز بخش انشعاب دارای سایز کمتری است.

تبدیل مانیسمان بنکن:

اتصالات مانیسمان راهی برای توزیع آب موتورخانه‌ها - 26

گاهی اوقات و بنا به نیاز پروژه لازم می‌شود که دو لوله مانیسمان با سایز متفاوت به یکدیگر متصل شود ولی بنا به اصول مهندسی و بدیهیات چنین موردی امکان ندارد. لذا برای انجام چنین کاری باید از تبدیل مانیسمان بنکن استفاده کرد.

تبدیل مانیسمان بنکن با توجه به شکل ظاهری خود دارای دو سایز متفاوت در ورودی و خروجی آن است و نحوه اجرای آن در لوله کشی به بدین‌گونه است که دو لوله با سایزهای متفاوت در دو سر تبدیل مانیسمان بنکن قرار گرفته و عملیات جوشکاری انجام می‌شود.

کپ مانیسمان بنکن:

در انتهای مسیر لوله کشی نیاز است که لوله مانیسمان بسته شود وگرنه تمام آب به محیط موتورخانه و یا پروژه می‌ریزد، در این شرایط برای بستن مسیر لوله کشی (به اصطلاح کور کردن مسیر) از کپ مانیسمان بنکن استفاده می‌شود.

علاقه‌مندان برای اطلاع از مشخصات فنی و همچنین لیست قیمت اتصالات مانیسمان بنکن می‌توانند به سایت پایپ کالا به نشانی اینترنتی www. pipekala. com مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «حمیدرضا منصوری» معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه رفع سریع خاموشی‌های ناشی از بارش برف توسط منطقه برق شمیران، نمونه‌ای از آمادگی کامل کارکنان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور خدمت‌رسانی به شهروندان در شرایط نامساعد جوی است، گفت: به دنبال بارش برف سنگین در ابتدای هفته جاری و وقوع چندین مورد خاموشی در شبکه برق شمال پایتخت، ناشی از سقوط درختان، نیرو‌های عملیاتی منطقه برق شمیران با حضور به موقع و تلاش جهادی در شرایط نامساعد جوی و ترافیکی، موفق به برقراری جریان برق مشترکان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شدند. وی افزود: همزمان با تغییر شرایط جوی و آغاز بارش برف، تیم‌های اجرایی منطقه برق شمیران با حضور در محدوده عملیاتی در کمترین زمان و استفاده از تجهیزات کامل فنی و ایمنی و خودرو‌های ویژه، موفق شدند قسمت‌های آسیب دیده شبکه برق این منطقه شامل خطوط توزیع برق قطع شده، تیر‌های سقوط کرده وکابل انشعاب‌های آسیب دیده را ترمیم و نقاط پرخطر را ایمن سازی کنند. معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: در این عملیات که با توجه به تداوم بارش و وقوع ترافیک سنگین در معابر ناشی از قطع راه‌های ارتباطی و همچنین اعمال محدودیت‌های ترافیکی با دشواری‌های خاص همراه بود، نیرو‌های پشتیبان در قالب تیم‌های فنی و با تجهیزات کامل از مناطق برق افسریه، فردوسی و فارابی نیز، در کنار همکاران خود، خدمت رسان مشترکان تهرانی و نشان دهنده آمادگی کامل مجموعه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برای ادامه خدمات در دشوارترین شرایط بحرانی بودند. منصوری افزود: مناطق ۲۲ گانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به صورت ۲۴ ساعته، آمادگی کامل تامین برق پایدار در پایتخت را دارند و مشترکان تهرانی می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز از طریق شماره تلفن ۱۲۱، حوادث احتمالی در حوزه برق را گزارش و پیگیری کنند. شماره تلفن ۱۵۲۱ نیز در ساعات اداری پاسخگوی سوالات شهروندان تهرانی و ارائه دهنده خدمات مورد نیاز است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی ربیعی در ارتباط تلفنی با برنامه صبح به خیر جوان ایرانی رادیو جوان، در پاسخ به مجری برنامه مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ افزود: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. آقای ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. سخنگوی دولت با اشاره به اینکه اقناع سازی درخصوص افزایش قیمت بنزین از دو سال پیش انجام شده است، افزود: البته این طرح موافق و مخالف دارد، اما بحث یارانه‌های پنهان در انرژی موضوع مهمی است و حتی تلویزیون نیز بار‌ها درباره حذف آن بحث کرده است. وی با طرح این سوال که چرا باید برخی ۳۳ برابر طبقات دیگر مصرف کنند، گفت: ۶۰ درصد ایرانیان خودرو ندارند و در بسیاری از شهر‌های کوچک خودرو کم است و آیا این عادلانه بود که برخی ۳۳ برابر دهک‌های پایین از قیمت ارزان بنزین استفاده کنند؟ آقای ربیعی افزود: برنامه ششم به دولت اجازه می‌داد، قیمت بنزین به فوب خلیج فارس برساند. وی افزود: دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد، گفت: وزارت نیرو تابع مقررات و قوانین است به همین دلیل پس از تغییر قیمت بنزین به هیچ عنوان قیمت آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد لذا مردم نگران این موضوع نباشند. اردکانیان با بیان اینکه آب و برق فقط ۷ درصد در اردیبهشت ماه سال جاری گران شد، افزود: دولت قصد افزایش قیمت آب و برق را در سراسر کشور ندارد. /پایان پیام

نظارت پیوسته بر بازار

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بعد از اعلام سهمیه بندی بنزین خبرنگار ما وعده‌ی مسئولان برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را در بازار پی گیری کرد.
الفالف23 ساعت قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رعایت غبطه وقف و موازین شرعی جزو اولویت‌های آستان قدس رضوی است

تسنیم1 روز قبل

دیدار تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری

ایسنا14 ساعت قبل

قم به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال ۱۴۰۷ نامزد می‌شود

تسنیم1 روز قبل

زرینچه: تمایل داشتیم دیدارمان با نساجی یک روز به تعویق بیفتد

نود1 روز قبل

قطعی اینترنت عرضه سوخت را با مشکل مواجه کرد

وانانیوز1 روز قبل

مارادونا از مربیگری تیم آرژانتینی استعفا می‌دهد!

برترین‌ها1 روز قبل

صدرالحسینی: به‌رسمیت‌شناختن شهرک‌سازی، تلاشی برای جلوگیری از فروپاشی رژیم صهیونیستی بود

فارس18 ساعت قبل

استاندار: در مشهد، خون از دماغ کسی نیامد

برترین‌ها1 روز قبل

دادگاه استرداد آسانژ به آمریکا امروز برگزار می‌شود

ایلنا1 روز قبل

برای بررسی وضعیت بازار شخصا به سطح بازار خواهم رفت/ نظارت‌ها بر بازار مقطعی نیست/ کالاها را از مبدا تولید و واردات رصد می‌کنیم

ایلنا1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بیش‌از هزار بازرسی از واحدهای تولیدی سیستان و بلوچستان انجام شد

مهر1 دقیقه قبل

جاده‌های زنجان را کولاک فرا گرفت

ایسنا1 دقیقه قبل

۱۶ هزار واحد مسکن مهر در ایلام تکمیل شده است

مهر2 دقیقه قبل

راه‌های روستایی مناطق غرب استان اصفهان امروز بازگشایی می‌شود

مهر2 دقیقه قبل

مورینیو رسما سرمربی تاتنهام شد/ آقای خاص: هیجان‌زده‌ام

تسنیم3 دقیقه قبل