خانه‌های بوم‌گردی؛ تجربه دلچسب زندگی روستایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
خانه‌های بوم‌گردی؛ تجربه دلچسب زندگی روستایی

خانه‌های بوم‌گردی؛ تجربه دلچسب زندگی روستایی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خرم‌دره گفت: خانه‌های بوم‌گردی، فرصتی برای تجربه دلچسب زندگی روستایی است.

داوود آبیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توسعه گردشگری روستایی از اهداف سازمان میراث‌فرهنگی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ما در شرایط تحریم به سر می‌برد، بهترین جایگزین اقتصاد مبتنی بر نفت می‌تواند اقتصاد مبتنی بر گردشگری باشد.

وی با اشاره به این‌که یکی از قابلیت‌ها و پتانسیل‌هایی که در کشورمان مغفول مانده، توجه به قابلیت‌های روستاها در جذب گردشگر است، اظهار کرد: توجه به این حوزه می‌تواند موجب ایجاد نشاط و شادابی در روستاها و احیای صنایع بومی، دستی، آثار تاریخی و فرهنگی روستاها شود.

این مسئول با اشاره به اینکه علی‌رغم کم بودن روستاها در خرم‌دره، روستاهای این شهرستان از تنوع اقلیمی خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: شش روستای شهرستان شامل روستاهای الوند، انجلین، سوکهریز، باغ‌دره و شویر به عنوان روستای هدف گردشگری تعیین شده‌اند.

این مسئول با اشاره به وجود دو خانه بوم‌گردی در روستای انجلین و سه خانه در روستای الوند، ادامه داد: خانه‌های بوم‌گردی سهل‌ترین راه توسعه گردشگری روستایی است.

آبیان با تأکید بر اینکه خانه‌های بوم‌گردی از جذابیت‌های فراوانی برای مخاطبان برخوردار هستند، ادامه داد: در گردشگری روستایی هدف گردشگران این است که از فضاهای مدرن شهری فاصله گرفته، از فضای سنتی آداب و رسوم و آب و هوای بکر روستاها بهره‌مند شوند.

خبری: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

وی با اشاره به این‌که وجود این خانه‌ها در روستاها می‌تواند به عنوان یکی از راهکارها برای رفع مشکل بیکاری محسوب شود، یادآور شد: اهالی روستاها می‌توانند با اندک تغییراتی در همان محل که خود اقامت دارند، نسبت به ایجاد خانه‌های بوم‌گردی اقدام کنند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه در همین راستا جلساتی با دهیاران و شوراهای شهر و روستاها برگزار شده است، ادامه داد: تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار متقاضیانی که در حوزه گردشگری روستایی گام بردارند، قرار می‌گیرد.

آبیان با بیان اینکه ایجاد یک مجموعه گردشگری در شهر هزینه‌های فراوان می‌تواند داشته باشد، گفت: متقاضیان راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی می‌توانند نسبت به احداث این خانه‌ها با الگوبرداری از نمادهای روستایی اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کویری بزرگ در ایران که تبدیل به دریایی زیبا شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کویر لوت و کلوت‌های شهداد در کرمان این روزه‌ها تبدیل به یک دریاچه زیبا و جایگاه پرندگان در بیابان خشک شده است. بیشتر بخوانید: دهانه آتشفشان از لنز دوربین پهپادانتهای پیام/منظره‌ای زیبا در کشورمان + فیلم

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک از زمین خواری و فساد بزرگ‌ مسئولین در قزوین پرده برداشت. یکی از موضوعاتی که این روزها توجهات برخی را به خود جلب کرده، زمین‌خواری در هفت سنگان است؛ زمین‌های حدود ۲۵ هکتاری که با کاربری کشاورزی به بنیاد مسکن دادگستری قزوین فروخته شد. خانه‌هایی که از باغ کشاورزی روئیدند! مشخص نیست واژه زمین‌خوار و زمین خواری از چه زمانی به صورت گسترده در ادبیات روزمره مردم ما جا گرفت، اما این روزها این واژه از سوی بسیاری از افراد شنیده می‌شود. زمین خوار به کسی گفته می‌شود که زمین‌های بایر و بی صاحب را از راه‌های نامشروع تصرف می‌کند و یا به دیگران می‌فروشد؛ اقدامی که علاوه بر معضلات اجتماعی و اقتصادی، موجب مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی نیز شده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، توسعه گردشگری در حاشیه سدها و رودخانه‌ها یکی از اهداف دولت دوازدهم محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد بارندگی‌های ابتدای سال بر این هدف مهر قطعی برای اجرا زد. سدها و تالاب‌ها بخش مهمی از حوزه گردشگری را شامل می‌شوند و سرعت ایجاد شغل در گردشگری دو تا دو و نیم برابر سایر بخش‌هاست. کدام استان‌ها مستعد جذب گردشگر در حاشیه سدها هستند؟ در این میان برخی استان‌های کشور با توجه به فرصت‌ها و استعدادهایی که دارند توانسته‌اند توجه بخش خصوصی را جلب کنند و پروژه‌هایی در این راستا در برخی استان‌ها از جمله استان گیلان نیز اجرا شده است. همچنین اعلام شد با توجه به موقعیت سدها و رودخانه‌های تهران به راحتی می‌توان از سدها برای گردشگری طبیعی، ورزشی و سلامت استفاده کرد؛ زیرا در زمان احداث سدها در چهار دهه قبل، خانه‌های سازمانی نیز احداث شد که در دهه قبل با تغییر سیاست در بهره‌وری از سدها و واگذاری این امر به بخش خصوصی سکونتگاه‌ها خالی مانده است. دعوت از بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه گردشگری حاشیه سدهاهمچنین رضا اردکانیان- وزیر نیرو - در حاشیه مراسم افتتاح نیروگاه برق آبی سردشت با اشاره به تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی در زمینه توسعه گردشگری در حاشیه سدها اظهار کرد: امروز اولین فراخوان این طرح در محل دریاچه سردشت اجرا شد.

فال روزانه ۲۳/ ۰۸/ ۱۳۹۸

10+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

شهر‌های جالبی که روی ویرانه‌های باستانی ساخته شدند

21+
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر