آقایان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا! شما قاتل هستید یا نجفی؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. حوادث
آقایان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا! شما قاتل هستید یا نجفی؟

آقایان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا! شما قاتل هستید یا نجفی؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
عصر ایران نوشت:چند صباحی بود که اخبار ایران دربست در اختیار دلار، سکه و نفت بود. حالا اما داستان کمی فرق کرده است و دادگاه‌ها به صدر اخبار آمده‌اند. دادگاه‌هایی که با به صف کردن متهمان فساد اقتصادی و بانکی به پرونده‌های آن‌ها رسیدگی می‌کند.

در این میان یک دادگاه قتل هم در حال برگزاری است. دادگاهی که در آن محمد علی نجفی سیاستمدار شناخته شده ایرانی به جرم قتل همسر دومش یعنی میتر استاد در حال محاکمه است.

در وهله اول، این دادگاه مثل همه دادگاه‌های قتل است. قاتلی وجود دارد. مقتولی به خون نشسته است. اولیای دمی حضور دارند و وکلایی در حال دفاع هستند.

صفحه‌های حوادث روزنامه‌ها را که ورق بزنی پر است از این جنس دادگاه‌ها اما ماجرای نجفی کمی متفاوت است. جریان‌های سیاسی، دست روی این دادگاه گذاشته‌اند و می‌خواهند به واسطه آن با هم تسویه حساب کنند.

برخی اصلاح‌طلبان و رسانه‌هایشان که از همان اول سعی کردند بگویند نجفی از ابتدا هم با ما نبود. عده‌ای دیگر به گونه‌ای وانمود کردند که انگار نه خانی آمده است نه خانی رفته است. در حالی که در این میان خونی ریخته شده است. خون یک انسان.

آقایان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا! شما قاتل هستید یا نجفی؟ - 6

اصول‌گرایان و رسانه‌هایشان نیز که به خاطر نتیجه انتخابات شورای شهر تهران، دل پرخونی از اصلاح‌طلبان داشتند، فرصت را مناسب دیدند تا حسابی از خجالت آنها در بیایند. انگار نه انگار که نجفی هم مثل همه ما یک انسان است و ممکن است اشتباه کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث دیروز

این رفتارها باز به ما نشان داد که انسانیت می‌تواند به راحتی قربانی سیاست شود. آنهم در جامعه‌ای که همه فریاد اخلاق‌مداری سر می‌دهند.

البته این اولین بار نیست که شاهد چنین رفتارهایی هستیم. سیل، زلزله، آتش سوزی و … دست‌آویز بازی‌های سیاسی شده است. دردناک است که مثلا جریانی بعد از وقوع یک زلزله، به جای کمک و همیاری، به فکر تخریب رقیب باشد. به فکر این باشد که چگونه از خراب شدن خانه مردم برای خود رای بسازد.

علامه طباطبایی در مورد سیاست می‌گوید: «‌‎سیاست پدیده‌ای است برای سعادت دنیا و آخرت مردم» اما این روزها شاهد هستیم برخی کاری کرده‌اند که سیاست هم دنیای مردم را خراب کند هم زندگی آنها را.

سیاست، همچون اختاپوسی وحشتناک به تمام ساحت زندگی مردم نفوذ کرده است. در کشور ما، سینما، ورزش، فرهنگ، آموزش، کشاورزی، جوانان، ازدواج و … سیاسی شده است.

ما به دنبال این بودیم که در مقابل نگاه ماکیاولی به سیاست، نگاه تازه‌ای ایجاد کنیم. اما گویا ما دست این فیلسوف ایتالیایی را از پشت بسته‌ایم و به هر وسیله‌ای به دنبال رسیدن به هدف خود هستیم.

دو جریان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا رفتار خود در قبال دادگاه نجفی را مرور کنند، تا ببیند چند تیر بر پیکر اخلاق زده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سارق مسلح با اسلحه خودش کشته شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دو سارق با موتور به یک جایگاه سوخت در برزیل حمله کردند و یکی از آنها با اسحله فروشنده را مجبور به تحویل پول‌ها کرد. در همین حین، فروشنده با سارق درگیر می‌شود و سارق نگون بخت با اسلحه خودش به قتل می‌رسد. بیشتر بخوانید: زنده ماندن راکب موتور پس از حادثه خطرناک + فیلمانتهای پیام/دزدی مسلحانه از پمپ بنزین

اصابت صاعقه در نزدیکی عابر پیاده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد در هوای بارانی ایالت کارولینای جنوبی مشغول قدم زدن به سمت خانه بود که ناگهان صاعقه‌ای در نزدیکی او به زمین اصابت کرد. البته بخت با این مرد یار بود و او بدون آسیب دیدن از محل دور شد. بیشتر بخوانید: فرار میلیمتری یک مرد خوش شانس از مهلکه + فیلمانتهای پیام/رعد و برق زدن در هوای بارانی

دستگیری ۱۸۸ سارق و مجرم حرفه‌ای در طرح کاشف ۳

مهرمهر1 روز قبل
سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ: همکاران من طی روزهای گذشته سومین مرحله از طرح برخورد با سارقان و مجرمان حرفه‌ای پایتخت را که به عنوان طرح کاشف شناخته می‌شود به مرحله اجرا درآوردند.

فیلم/ فاصله چند میلیمتری با مرگ!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک عابر پیاده در تایلند مشغول حرکت در پیاده رو بود که ناگهان خودروی شاسی بلندی با سرعت زیاد از مقابل او عبور کرد. در کمال ناباوری، این مرد لحظاتی بعد بدون آسیب دیدن از محل حادثه خارج شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-خانواده پسری ۲۴‌ساله به نام نیما روز ۹ خرداد سال گذشته به پلیس خبر دادند نیما گم شده است. جواد در بازجویی‌ها اعتراف کرد نیما را کشته و جسدش را در منطقه‌ای بیابانی در اطراف فرودگاه امام آتش زده است. پرونده بعد از اتمام تحقیقات مقدماتی با صدور کیفرخواست قتل عمد به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. هیئت قضات برای بررسی بیشتر متهم را به پزشکی‌قانونی معرفی و کمال را نیز به دادگاه احضار کردند. در نهایت هیئت قضات وارد شور شدند و دیروز حکم خود را درباره این پرونده صادر کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
کارآگاهان در بازجویی از خانواده مرد جوان پی‌بردند که وی در یک پیک موتوری کار می‌کند و شب‌ها نگهبان یک خوابگاه دخترانه است. در این شاخه از تجسس‌ها ماموران میلاد و یکی از دوستانش را که مصطفی نام دارد در منطقه اسلامشهر ردزنی کردند و روز سه شنبه ۲۹ مرداد دستگیر شدند. میلاد وقتی در برابر ماموران قرار گرفت بدون هیچ داستان سرایی به قتل مرد جوان با همدستی مصطفی اعتراف کرد. سوگند گفت شوهرش با موتور سیکلت کار می‌کند و در سایت دیوار آگهی تبلیغاتی داده تا در صورت نیاز برای گرفتن پیک موتوری با او تماس بگیرند. بنا بر این گزارش، تحقیقات برای دستگیری زن جوان و مشخص شدن عامل اصلی این جنایت در دستور کار ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر