صادرات بلندمدت در استان خراسان رضوی نیازمند برندسازی کالاها است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
صادرات بلندمدت در استان خراسان رضوی نیازمند برندسازی کالاها است

صادرات بلندمدت در استان خراسان رضوی نیازمند برندسازی کالاها است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون استاندار خراسان رضوی بر ضرورت برندسازی کالاهای صادراتی استان در راستای ایجاد صادرات بلندمدت تاکید کرد.

- اخبار استانها -

علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، با بیان اینکه در دنیای امروز هویت نام تجاری در مقام یک سرمایه‌گذاری مهم برای بنگاه اقتصادی ارزش‌آفرینی می‌کند اظهار داشت: از نظر مصرف کننده نام تجاری معرف و پایه و اساس یک انتخاب مطمئن است از این رو توانمندسازی و تقویت نام و نشان تجاری با ایجاد وفاداری در مصرف‌کننده مزیت رقابتی برای بنگاه اقتصادی به وجود می‌آورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برندهای خوبی در استان شکل گرفته که توانسته با جلب اعتماد مشتری علاوه بر رقابت با کالای خارجی در بازارهای داخلی؛ در بازارهای صادراتی نیز موفق عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه برای صادرات درازمدت باید برندسازی رخ دهد، عنوان کرد: برای حضور در بازارهای جهانی و توسعه صادرات باید به سمت برندسازی و ایجاد نام و نشان معتبر حرکت کنیم زیرا که در دنیای امروز تولید بدون نگاه به مصرف کننده و بازار جهانی پایدار نخواهد بود و تولیدکننده باید به سمت بین‌المللی شدن و جهانی شدن حرکت کند.

رسولیان خاطرنشان کرد: دو نوع گروه کالا از استان صادر می‌شود، گروه نخست کالاهای دارای مزیت رقابتی جدی هستند و در سطح جهانی عرضه می‌شوند مانند زعفران، پسته، گیاهان دارویی و سایر کالاهایی که دارای برند ارزشمند و مزیت رقابتی جهانی هستند اما گروه دوم کالاهایی هستند که مزیت منطقه‌ای دارند و به واسطه نزدیکی با برخی کشورها و هزینه حمل و نقل کمتر توانسته‌اند وارد گود رقابتی شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با اشاره به بازارهای که برندهای ایرانی را به خوبی می‌شناسند و گفت: برندهای ایرانی در کالاهایی مانند صنایع غذایی، پوشاک، زعفران، منسوجات و صنایع دستی جایگاه خوبی در بازارهای هدف صادراتی دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برندسازی نیازمند برنامه‌ریزی، تامین هزینه و حمایت‌هایی جدی است و این حمایت‌ها با تعامل دولت و بخش خصوصی می‌تواند شکل بگیرد، عنوان کرد: نگاه تولیدکنندگان باید در جهت حفظ منافع مشتری و ایجاد ارزش برای او باشد چون این موضوع در برندسازی بسیار موثر است از طرفی دولت با کاهش هزینه‌های تولید و ایجاد مشوق‌های موثر می‌تواند در حمایت از برندها نقش ایفا کند.

رسولیان، نقش آموزش در ثبت برندهای استان را امری ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه برگزاری همایش نشان تجاری توسط انجمن مدیران صنایع سبب ارتقای سطح آگاهی بنگاه‌های اقتصادی در زمینه ثبت برندها شد و همین تلاش‌های مثمرثمر این انجمن سبب شد تا مسئولیت کمیته استانی برند از سوی استانداری خراسان رضوی به این انجمن داده شود تا بیشتر شاهد رشد و بالندگی بنگاه‌های اقتصادی باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وضعیت عجیب کارلوس کی‌روش در ایران و کلمبیا

روزنو6 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ برتری پرگل اردن در خانه

تسنیم8 دقیقه قبل

احتمال انصراف تیم کشتی اترک خراسان شمالی قوت گرفت؛ کشتی‌گیران اردو را ترک کردند

تسنیم9 دقیقه قبل

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

ایسنا9 دقیقه قبل

️راهپیمایی مردم ولایت مدار خرم‌آباد در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

ایسنا10 دقیقه قبل

آمریکا آزادی شهروندان خود توسط طالبان را تائید کرد

مهر10 دقیقه قبل