روشی نوین برای پاکسازی محیط در سنگاپور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی

روشی نوین برای پاکسازی محیط در سنگاپور

ایسناخبرگزاری ایسنا |
صدها ربات با تسلط به چند زبان در سنگاپور با فناوری پیشرفته به نظافت و پاکسازی هتل‌ها، مراکز خرید و ساختمان‌های دولتی خواهند پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از ترکیش نیوز، کارشناسان اظهار کردند: در حال حاضر چهار ربات با سرهای بیضی شکل و چشمان روشن مشغول به کار هستند و امید است که ۳۰۰ ربات دیگر در ماه مارس سال آینده به این سرویس بپیوندند.

این ربات‌ها به صورت خودکار، خار و خاشاک را از روی زمین برمی‌دارد و با جارو کردن، محیط زیست را تمیز می‌کنند. ربات‌ها به چهار زبان رسمی همچنین به زبان‌های محلی ژاپنی وSinglish صحبت می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

این دستگاه‌ها در ۱۳ مدل مختلف و توسط شرکت LionsBot تولید شده است. این ربات‌ها با افراد صحبت کرده و مردم با فشار دادن یک دکمه به نام قلب پاسخ را دریافت خواهند کرد.

این ربات‌ها با هدف تامین نیروی لازم و به دلیل کمبود نیروی کار در کشور سنگاپور به ‌کار گرفته می‌شوند. این ربات‌ها جایگزین نیروی انسانی نیستند، بلکه به عنوان دستیار آنها عمل می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
یک مادر آزارگر که پسر سالمش را به ۱۳ عمل جراحی بیفایده کشانده بود به علت آزار فرزندش و سوءاستفاده از پزشکی متهم به دو دهه زندان شد. این مادر تگزاسی فرزند سالم خود را مجبور به تحمل تمهیدات پزشکی غیر ضروری کرد، آن هم در شرایطی که این اقدامات الزامی به نظر نمی‌رسیدند. این زن در نهایت فرزندش را به سیزده عمل جراحی غیر ضروری واداشت. در این مدت مادر این پسر فرزندش را به بیش از ۳۲۰ بیمارستان و مرکز پزشکی برد. حال عمومی کریستوفر اکنون کمی بهتر است و مادرش نیز با حکم بیست سال زندان رو به روست.

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
نادر هومنیان گفت: مهمترین برنامه بهزیستی برای زنان سرپرست خانوار، بازتوانی برای رسیدن به استقلال و خودکفایی اقتصادی است. به گزارش ایلنا، نادر هومنیان (سرپرست بهزیستی استان یزد) روز پنجشنبه طی بازدید از کارگاه کاربافی گروه همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی اردکان گفت: این کارگاه کاربافی با هدف اشتغال و توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گروه هدف حوزه توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی اردکان راه‌اندازی شده است. این مسئول با بیان اینکه یکی از برنامه‌های جدی این نهاد در حوزه توانمندسازی، توجه به زنان است و یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم، تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار است گفت: در همین راستا اقدام به راه‌اندازی گروه‌های همیار زنان با مشارکت زنان سرپرست خانوار کرده است. وی افزود: در حال حاضر ۲۲۴ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند که به دلیل فوت همسر و یا طلاق سرپرستی خانواده بر عهده آنهاست. هومنیان گفت: یکی از راه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ایجاد و راه‌اندازی گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار است که بر اساس آن زنان سرپرست خانواری که از لحاظ توانمندی و سن با یکدیگر سنخیت دارند، با تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار به فعالیت‌های اقتصادی زود بازده و مشترک پرداخته و به استقلال اقتصادی دست پیدا می‌کنند.
فارسفارس10 ساعت قبل
برگ درختان در تابستان زرد شد. گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم گلباز: مرداد رو به اتمام است و هنوز پاییز نرسیده درختان تهران گرفتار خزان زود هنگام شده‌اند. سال‌هاست این موضوع در تهران رخ می‌دهد و درختان در تابستان دچار خزان می‌شوند. مرگ خاموش درختان تهرانبرخی معتقدند که خزان زودرس درختان به نوعی مرگ خاموش درختان پایتخت است و از مسؤولان شهری می‌خواهند در این زمینه اقدامات جدی انجام دهند. رئیس کمیته سلامت شورای شهر با تأکید بر اینکه امسال شاهد زرد شدن برگ درختان به مانند سالهای قبل نبوده‌ایم، گفت: در برخی نقاط برگ درختان زرد شده است، ولی خوب است رسانه‌ها به این موضوع حساسیت نشان می‌دهند.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
غلامعلی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آخرین وضعیت بازگشت حجاج اصفهانی اظهار کرد: پروازهای بازگشت حجاج مدینه بعد از ۲۸ مرداد آغاز و تا سی و یکم ادامه دارد. وی با بیان اینکه از مجموع ۳۲ پرواز حجاج اصفهانی ۱۴ پرواز در فاز اول و ۱۸ پرواز در فاز دوم این سفرها انجام می‌شود، ادامه داد: دو پرواز مدینه بعد و ۱۶ پرواز مدینه قبل از ۱۴ تا ۱۶ شهریور انجام خواهد شد. مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه در انجام پرواز حجاج خللی ایجاد نشده است، افزود: زمان بازگشت حجاج بر اساس زمان‌بندی طول سفر بوده است. وی در خصوص جابه‌جایی پیکر یکی از حجاج اصفهانی که در سرزمین وحی جان خود را از دست داده است نیز گفت: با رضایت خانواده پیکر این زائر خانه خدا در مدینه به خاک سپرده شد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
معاون امنیتی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران گفت: پیگیری برای آزادی دستگیرشدگان از مقابل شهرداری پایتخت در جریان تجمع اعتراضی برای حمایت از حقوق حیوانات جریان دارد. حمیدرضا گودرزی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مطالبه مردم و سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) در خصوص حمایت از حقوق حیوانات به‌حق است. وی یادآور شد: در این تجمع گروهی از مردم به‌عنوان جمعیت حامی حقوق حیوانات حضور داشتند و اعتراض آنان نیز یک موضوع بسیار حائز اهمیت است. معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: مسئولان استان تهران و مراجع قضایی موضوع مورد مطالبه مردم را پیگیری می‌کنند و حتما نتیجه اقدامات به نظر رسانه‌ها خواهد رسید. به گزارش ایرنا امروز گروهی از حامیان حقوق حیوانات در اعتراض به اقدامات نامناسب برای کشتار سگ‌های بی‌صاحب در مراکز نگهداری، مقابل شهرداری تهران تجمع کردند که به درگیری و بازداشت عده‌ای انجامید.

نظرها

اخبار بیشتر