شرکت‌ها دیگر منتظر نتیجه جنگ تجاری نمی‌مانند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
شرکت‌ها دیگر منتظر نتیجه جنگ تجاری نمی‌مانند

شرکت‌ها دیگر منتظر نتیجه جنگ تجاری نمی‌مانند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
در شرایطی که مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین در بن بست مانده و مذاکرات اخیر میان نمایندگان تجاری دو کشور نتیجه ای در بر نداشته است شرکت‌ها به تغییر زنجیره تامین خود پرداخته‌اند.

به گزارش ایسنا، محدودیتهای تجاری روی شرکت مخابراتی هواوی چین موضوع مورد مناقشه مانده و تهدید تعرفه‌های بیشتر همچنان وجود دارد اما در این بین، شرکت‌ها زنجیره تامین خود را تغییر می‌دهند و اغلب آنها را آسیا محور می‌کنند و حتی اگر توافق تجاری حاصل شود، این تغییرها بعید است معکوس شود.

سناتورهای جمهوریخواه آمریکا پنج شنبه گذشته قانونی را معرفی کردند که خرید یا فروش امتیازهای انحصاری آمریکایی را برای شرکت هواوی ممنوع خواهد کرد. محدودیتهای اعمال شده برای هواوی، موضوع مهمی در مذاکرات تجاری با چین بوده و ممکن است در سراسر زنجیره تامین بخش فناوری انعکاس پیدا کند. اگرچه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اعلام کرده که برخی از محدودیت‌ها رفع خواهند شد اما در بحبوحه تداوم فشارها از سوی صنعت، هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات خواهان رویکرد سخت گیرانه‌ای هستند.

به گفته میکال برون، یکی از موسسان شرکت ترید شیفت که شبکه‌های تجارت الکترونیکی را مدیریت می‌کند، شرکت‌ها دیگر منتظر نیستند ببینند جنگ تجاری چگونه خاتمه پیدا می‌کند و در حال تغییر زنجیره تامین خود هستند. با اقدام شرکت‌ها برای تسریع روند تنوع سازی زنجیره تامین خود، الگوهای تجاری تغییر پیدا کرده است.

بر اساس گزارش سایت بارونز، چین شرکت‌ها را واداشته تا زنجیره تامین خود را به چین یا کشورهای همسایه منتقل کنند و روند متمرکز شدن زنجیره تامین در آسیا تسریع شده است زیرا شرکت‌ها به دنبال نیروی کار ارزانتر در نقاطی مانند ویتنام هستند. به گفته تحلیلگران، ویتنام از این وضعیت سعود می‌برد زیرا شرکت‌ها برای استفاده از نیروهای کار ارزان‌تر سال‌هاست که به این کشور می‌روند. بنگلادش و تایلند هم سرمایه‌گذاریها را جذب می‌کنند و هند هم ممکن است از این وضعیت سود ببرد.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

مقامات آمریکایی و چینی پنج شنبه گذشته تلفنی صحبت کرده بودند و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اظهار کرده بود ممکن است پس از این مکالمات دیدارهای رو در رو برگزار شود.

آمریکا و چین از ژوییه سال ۲۰۱۸ وارد جنگ تجاری شده‌اند و واشنگتن پکن را برای اصلاحات اقتصادی و کنار گذاشتن شیوه‌های تجاری که غیرمنصفانه می‌داند، تحت فشار قرار داده است.

چین در برابر فشارهای آمریکا ایستادگی و اعلام کرده که هر گونه توافقی باید منصفانه باشد و به این ترتیب دو طرف هنوز با رسیدن به یک توافق فاصله دارند.

ویلیام لی، اقتصاددان ارشد موسسه میلکن در این باره به رویترز گفت: تنش‌ها همچنان ادامه دارد زیرا هیچ یک از دو طرف حاضر به عقب نشینی درباره مسائل اساسی نیستند.

بازارهای سهام جهانی هفته گذشته پس از این که ترامپ تهدیدها برای وضع تعرفه بیشتر روی واردات چین را تکرار کرد، ملتهب شدند. نشانه‌ها از آسیب دیدن درآمد شرکت‌ها از اختلافات تجاری آمریکا و چین، سرمایه گذاران را آشفته خاطر کرد و باعث سقوط بازارهای سهام در معاملات پنج شنبه گذشته شد.

ترامپ و شی جین پینگ، رییس جمهور چین در جریان نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن توافق کرده بودند مذاکرات تجاری را از سربگیرند و نگرانی‌ها نسبت به تشدید تنش‌ها پس از بی نتیجه ماندن مذاکرات در ماه مه را رفع کرده بودند. در آن زمان ترامپ موافقت کرده بودند دور جدید تعرفه‌ها روی ۳۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را متوقف کند و دو طرف مذاکراتشان را از سربگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
تابناکتابناک1 روز قبل
گام بعدی گوگل، ارائه امکان گزارش‌گیری از کاربران بود، به گونه‌ای که گزارش‌های دریافتی توسط دیگر کاربران صحت سنجی و تصحیح شود. نرم افزاری رایگان که وقتی برای اولین بار اجرایش می‌کنید، اخطار می‌دهد که دانلود نقشه‌های مورد نیازتان برای استفاده به صورت آفلاین ضروری است، چراکه این نرم افزار فعالیت آنلاین ندارد. Maps Meبی شک یکی از بهترین نرم افزار‌های مسیریابی آفلاین، نرم افزار Maps Me است؛ نرم افزاری که تقریبا رابط کاربری مناسبی دارد اگرچه گرافیکش در قیاس با امثال ویز تعریف چندانی ندارد. این نرم افزار هم در شروع از کاربر می‌خواهد که نقشه‌های مورد نیازش را برای استفاده به صورت آفلاین دانلود نماید. از جمله ویژگی‌های دیگر سایجیک، کیفیت خوب نقشه‌های آن، آسان بودن کار با این نرم افزار و قابلیت‌های خوبش در اشتراک گذاری مسیر‌ها با دیگران است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وضعیت عجیب کارلوس کی‌روش در ایران و کلمبیا

روزنو11 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ برتری پرگل اردن در خانه

تسنیم13 دقیقه قبل

احتمال انصراف تیم کشتی اترک خراسان شمالی قوت گرفت؛ کشتی‌گیران اردو را ترک کردند

تسنیم14 دقیقه قبل

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

ایسنا14 دقیقه قبل

️راهپیمایی مردم ولایت مدار خرم‌آباد در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

ایسنا15 دقیقه قبل

آمریکا آزادی شهروندان خود توسط طالبان را تائید کرد

مهر15 دقیقه قبل