پای مرغ باز هم به جلسات زنجان باز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
پای مرغ باز هم به جلسات زنجان باز شد

پای مرغ باز هم به جلسات زنجان باز شد

فارسخبرگزاری فارس |
ششمین کارگروه تنظیم بازار با بررسی موضوع قیمت مرغ گرم و نحوه عرضه این کالا در بازار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ششمین کارگروه تنظیم بازار با بررسی موضوع قیمت مرغ گرم و نحوه عرضه این کالا در بازار به منظور جلوگیری از افزایش ناگهانی قیمت آن و همچنین افزایش عرضه شکر ظهر امروز تشکیل شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه روز چهارشنبه هفته گذشته در استان ۲۵ تن شکر در استان زنجان توزیع شد، بیان کرد: روز پنج‌شنبه نیز ۹۱ تن شکر توزیع شده است.

ناصر فغفوری با بیان اینکه میانگین مصرف ماهیانه استان در بحث شکر، یک هزار و ۱۰۰ تن است، گفت: از ماه آینده توزیع شکر به یک هزار و ۸۰۰ تن در ماه می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه توزیع یک هزار و ۸۰۰ تن شکر در ماه در استان زنجان به معنی ۱٫۵ کیلوگرم به ازای هر نفر است، گفت: این میزان تقریبا سه برابر میانگین مصرف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه توزیع شکر برای نبود مشکل در بازار در فصل تابستان پیش‌بینی شده است، بیان کرد: در بخش توزیع قند نیز در استان زنجان مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان آخرین قیمت مصوبی اعلامی برای مرغ بود، اظهار کرد: این در حالی بود که از طرف سازمان حمایت از مصرف‌کننده قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان ابلاغ شد.

فغفوری با اشاره به اینکه این اعلام قیمت موجب افزایش قیمت شد، افزود: این موضوع باعث شد که قیمت مرغ گرم به ۱۴ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح کشور برسد که استان زنجان نیز از این افزایش مستثنی نبود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه براساس نامه وزارت صمت سقف قیمت مرغ گرم برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار ۹۰۰ تومان است، گفت: قیمت مرغ زنده ۸ هزار و ۵۵۰ تومان، درب کشتارگاه ۱۲ هزار تومان و مرغ گرم برای مصرف‌کننده نهایی نیز ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه براساس اعلام دستگاه‌های ذی‌ربط مشکل جوجه‌ریزی وجود ندارد، گفت: مقرر شده برای عرضه مرغ گرم با قیمت مصوب کشتارگاه‌ها قیمت مصوب را بر روی بسته‌بندی درج کنند.

فغفوری تاکید کرد: در چرخه تولید مرغ از مرغداری تا کشتارگاه و از کشتارگاه تا مغازه باید فاکتور رسمی وجود داشته باشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

پای مرغ باز هم به جلسات زنجان باز شد - 12

*کاهش جوجه‌ریزی در این فصل عادی است

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه همواره در این فصل شاهد کاهش جوجه‌ریزی در بخش‌های شمالی کشور هستیم، اظهار کرد: افزایش قیمت مرغ در این بازه زمانی قابل پیش‌بینی بود.

حسین جعفری با اشاره به اینکه کاهش جوجه‌ریزی کاهش عرضه مرغ را به همراه دارد، عنوان کرد: کاهش قیمت مرغ در ماه‌های اخیر خود عامل کاهش جوجه‌ریزی‌ها در استان بود که در ادامه عاملی برای کاهش عرضه و در نهایت افزایش قیمت مرغ گرم شد.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون استان زنجان در زمینه جوجه‌ریزی مشکلی ندارد، افزود: در تیر ماه یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه جوجه‌ریزی در تیر‌ماه سال‌جاری نسبت به میانگین مشابه سال گذشته ۶۰ هزار قطعه افزایش داشته است، افزود: هم‌اکنون شرکت پشتیبانی امور دام مرغ را به قیمت ۱۳ هزار تومان خریداری کرده و ذخایر خوبی در این حوزه در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه خرده‌فروشان مرغ گرم به ازای هر کیلو، ۵۰۰ تومان سود دریافت می‌کنند، گفت: با احتساب ۸ درصد مالیات بر نرخ تمام‌شده برای مصرف‌کننده، بهای تمام‌شده مرغ افزایش پیدا می‌کند.

پای مرغ باز هم به جلسات زنجان باز شد - 19

*نخست استان زنجان بعد سایر استان‌ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف برای عرضه مرغ گرم به قیمت مصوب همکاری لازم را داشته باشند، گفت: در زمینه عرضه مرغ گرم به قیمت مصوب، باید ابتدا نیاز استان تامین و سپس این محصول به خارج از استان صادر شود.

فرامرز نیک‌سرشت با باین اینکه نیروی انتظامی باید آمادگی لازم برای همکاری و نظارت بر خروج مرغ گرم در استان زنجان را داشته باشد، تاکید کرد: تعزیرات حکومتی نیز نیازهای حقوقی خود را در قالب نامه‌ای به شورای تامین ارائه دهد تا راهکارهای برخورد با متخلفان در این حوزه ارائه شود.

در ادامه جلسه نیز مرتضی ممیزی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای عرضه مرغ با قیمت مصوب گفت: براساس این اقدامان پیش‌بینی می‌شود گران‌فروشی توسط خرده‌فروشان صورت نگیرد و تخلف احتمالی از جانب کشتارگاه‌ها و یا مرغداری‌ها اتفاق افتد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران با اشاره به معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو از تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی این بیماران انتقاد کرد. یونس عرب (مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با مشکلات بیماران تالاسمی در کشور گفت: مشکل اصلی ما با بیمه‌ها است، چرا که سازمان‌های بیمه‌‌گر دخالت خودمختار در برخی حوزه‌های داروئی بیماران تالاسمی دارند. معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارووی گفت: این بیماران حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند. مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران تصریح کرد: ما در ارتباط با دو قلم داروی بیماران تالاسمی گلایه مندیم. مابقی یعنی حدود ۵۵ درصد آنها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۵ درصد هم تحت پوشش بیمه‌ نیروهای مسلح و سایر بیمه‌ها قرار دارند.
نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
فرمانده قرارگاه شهید متوسلیان گفت: ۶۲۰ واحد مسکونی سیل زده در شهرستان دشت آزادگان برای ساخت، تعمیر و یا مرمت به سپاه محمد رسول الله (ص) تهران واگذار شد. وی افزود: پس از ثابت شدن وضعیت سیلاب بررسی‌های کارشناسی به صورت خانه به خانه توسط نیرو‌ها صورت گرفت و در نهایت ۶۲۰ واحد آسیب دیده شناسایی شد. فرمانده قرارگاه شهید متوسلیان تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته از تعداد کل واحد‌های آسیب دیده ۱۸۱ واحد نیاز به ساخت مجدد داشت که ۵۰ واحد آن به خیرین تهران واگذار شد و ۱۳۱ واحد آن نیز توسط سپاه ساخته می‌شود. فرمانده قرارگاه شهید متوسلیان ادامه داد: اکنون در ۲۵ روستا تعمیر و ۲۵ روستا نیز کار ساخت منازل مسکونی در حال انجام است. وی گفت: با توجه به حجم بالای ساخت و تعمیر مسکن در استان خوزستان تا کنون تسهیلات بانکی برای مردم از سوی بنیاد مسکن پرداخت نشده است که امیدواریم با تخصیص هر چه زودتر این وام‌ها بتوانیم ساخت و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب دیده تا پایان تابستان به پایان برسد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، کارتن، سیگارت، تراکتور، نئوپان و یخچال فریزر از جمله کالاهای منتخبی هستند که اولین ماه تابستان را با بیشترین رشد تولید سپری کردند. نشانه‌های خروج تولید از رکود از نیمه‌های فصل بهار نمایان شد و تداوم آن موجب شد از میان ۲۴ محصول منتخب صنعتی ۱۳ محصول رشد تولید را تجربه کنند. روند تولید محصولات منتخب معدنی و صنایع معدنی نیز بیانگر آن است که از میان ۱۳ محصول مورد بررسی در این گروه ۹ محصول رشد تولید را ثبت کرده‌اند. «یخچال فریزر» پنجمین محصول منتخبی است که در این دوره رشد تولید را تجربه کرده است. محصولات منتخب شیمیاییدر بخش کالاهای منتخب پلیمری و شیمیایی نیز از میان ۱۳ محصول، در مجموع ۹ محصول رشد تولید را تجربه کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 29 مردادماه

خبری10 ساعت قبل

ادامه واکنش‌ها به مشاجره آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی

خبری12 ساعت قبل

افتتاح ایستگاه‌های تازه در متروی تهران

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

پلی‌اف لیگ قهرمانان اروپا/برتری بروژ در حضور رضایی/توقف آژاکس ۱۰ نفره در قبرس

فارس8 دقیقه قبل

سعیدی: در حد توانمان به فوتبال کمک می‌کنیم/برخی صحبت‌ها درباره کمک مالی کم‌لطفی است

فارس8 دقیقه قبل

واقعه بزرگ غدیر خم در شهرستان آستارا بازخوانی شد

مهر12 دقیقه قبل

سکوت وزیر اقتصاد درباره بازداشت پوری حسینی

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

ده روسی: تنها اینیستا را بهتر از ریکلمه دیده‌ام؛ او کامل‌ترین هافبک تاریخ فوتبال است

طرفداری12 دقیقه قبل

گاتزتا: دارمیان به دنبال جدایی از منچستر یونایتد؛ یوونتوس، فیورنتینا و اینتر تیم‌های علاقمند به مدافع ایتالیایی

طرفداری14 دقیقه قبل