AMD تائید کرد: آپدیت AGESA ComboAM۴ ۱٫۰.۰٫۳ABA دارای باگ است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مجله سخت‌افزار
  4. تکنولوژی
AMD تائید کرد: آپدیت AGESA ComboAM۴ ۱٫۰.۰٫۳ABA دارای باگ است

AMD تائید کرد: آپدیت AGESA ComboAM۴ ۱٫۰.۰٫۳ABA دارای باگ است

در روز گذشته به مشکل بایوس مادربردهای AM4 خصوصا در سری 400 اشاره کرده و حتی گفته های جدید "ایسوس" در این رابطه را منتشر کردیم؛ امروز متوجه شدیم که همان طور که انتظار می رفت، این آپدیت تنها گریبان مادربردهای ASUS را نگرفته و یک مشکل همه گیر برای تمامی مادربردها است.

باگ در میکروکدهای بایوس AMD AM۴

ایسوس اعلام کرده بود که به دلیل ضیق وقت زمان کافی را برای بررسی این آپدیت نداشته است؛ اما این مشکل به مادربردهای این شرکت ختم نشده و AMD هم عرضه آن را متوقف کرده است. بروزرسانی AGESA ComboAM۴ ۱٫۰.۰٫۳ABA شامل میکروکدهایی است که با هدف پشتیبانی از نسل سوم از پردازنده‌های ZEN منتشر شده بودند؛ البته یک آپدیت پیش از آن برای این منظور منتشر شده بود که آپدیت نهایی نبوده و حالا AGESA ComboAM۴ ۱٫۰.۰٫۳ABA برای جایگزین شدن در مادربردهای سری ۴۰۰ منتشر شده بود.

این بروزرسانی ناپایداری هایی را در بردهای AMD AM۴ به وجود آورده است که مستقیما به بخش اسلات‌های توسعه PCI-E مربوط هستند. AMD از روز گذشته این بروزرسانی را به صورت رسمی متوقف کرده و به کاربران توصیه کرده است که اگر فایل آن را در اختیار دارند، از نصب آن پرهیز نمایند. این شرکت به همراه سازندگان مادربرد در حال آماده سازی یک آپدیت جدید در سطح AGESA هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

در این میان سازندگان مادربرد به دلیل کمبود وقت برای تست و بررسی این بروزرسانی، عملا بی تقصیر هستند. در حال حاضر بروزرسانی فوق از امروز از وب سایت‌های سازندگان مادربرد به صورت کامل حذف شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
از آن‌جاکه ما به دنبال تعمیرات شفاف در سطح شهر تهران هستیم، این نرم‌افزار را طراحی و تعبیه کردیم. در سطح شهر تهران این مبحث قانون‌مند نشده است به‌همین‌دلیل ما به دنبال قانون‌مند کردن امداد هستیم. خودروهای امداد مذکور در شهر تهران با مراجعه به ما و پذیرش قوانین می‌توانند همکاری خود را آغاز کنند. چرا کار را از اتاق اصناف آغاز کردید؟ به هرحال متولی انجام این کار، اتاق اصناف است که امروز به دست هیات‌رئیسه افتتاح شد و می‌توان‌گفت اولین استارت‌آپ اتاق اصناف است. زیرا در این شرایط مکانیک یا تعمیرکار متعهد خرید قطعه می‌شود، با چنین عملکردی ۹۰درصد مشکلات حل می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
طبیعی است که این تغییرات شامل حال گوشی‌های هوشمند هم بشود. در این مقاله با پنج ویژگی پیش‌بینی شده برای گوشی‌های هوشمند در آینده آشنا خواهید شد که بعضی‌هایشان همین الان هم در حال آزمون و خطا هستند. طبیعی است که این تغییرات شامل حال گوشی‌های هوشمند هم بشود. در این مقاله با پنج ویژگی پیش‌بینی شده برای گوشی‌های هوشمند در آینده آشنا خواهید شد که بعضی‌هایشان همین الان هم در حال آزمون و خطا هستند. به همین دلیل پیش بینی می‌شود گوشی‌های هوشمند در آینده قابلیت کنترل شدن از طریق ذهن را داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۹۸/۶/۱ دریافت کرده‌اند، بایستی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس ۱۰+)، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات آن اقدام کنند. رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: اینترپل تهران، براساس اعلان قرمز صادره علیه وی، موضوع را در دستور کار خود قرار داد. برابر اطلاعات ارسالی و اقدامات فنی، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط عوامل پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، ردیابی، شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: مدارک استرداد وی از طریق مبادی پلیسی و دیپلماتیک به کشورش ارسال شد. مرجع قضایی کشور متبوع نیز، با استرداد وی موافقت کردند که در نهایت نامبرده با تیم بدرقه، به کشورش بازگشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.
چرخانچرخان1 روز قبل
تست‌های معاینه فنی در سال‌های اخیر جدی‌تر شد و علی الخصوص در سال اخیر عملا اخذ معاینه فنی با روش‌های متقلبانه قبلی امکان‌پذیر نبوده و خودرو لزوما باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و تست‌های لازم را انجام دهد. آمارها نشان می‌دهد که پراید کماکان بی کیفیت‌ترین خودرو در تست‌های معاینه فنی بوده و در صدر مردودی‌ها قرار می‌گیرد. این رو هم بخون: تولید پراید تا سال ۱۴۱۰ هم ادامه خواهد داشت! نواب حسینی‌منش مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در مصاحبه‌ای پیرامون این موضوع گفت: خودروی پراید از جمله خودروهایی است که در مراکز معاینه فنی مردود می‌شود که عمده مشکل آن مساله انحراف فرمان و تست‌های مربوط به آلایندگی است. البته این آمار بالای مردودی‌ها به این دلیل نیست که پراید بیشترین آمار مراجعه را داشته بلکه این خودرو به دلیل مشکلات فنی دارای بیشترین مردودی است.
چرخانچرخان1 ساعت قبل
حتما شما نیز خبرهای مربوط به توقف تولید پراید را شنیده‌اید و تحلیل‌های متفاوتی از این موضوع را خوانده‌اید. اما این حذف جنجالی در حالی انجام می‌شود که بررسی‌ها نشان‌دهنده بدترین زمان و بدترین شکل حذف بوده و مشخص نیست که مسئولین چگونه به این راحتی تصمیم به حذف خودرویی گرفته‌اند که شاکله اصلی دسترسی بخش بزرگی از جامعه به یک خودرو است! به همان اندازه پس انداز ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی خودرو، بایستی وام بگیرند تا شاید بتوانند از یک خودروی صفر پراید یا تیبا بهره ببرند! این اتفاق بخشی از جامعه را به دلیل عدم دسترسی برای خرید خودروی حداقلی، سرخورده خواهد کرد. حالا با حذف این خودرو تنها گزینه نزدیک به قیمت پراید، خودروی تیباست که احتمالا با جهش قیمتی شدیدی روبرو خواهد شد و این خودرو نیز از دسترس مردم ضعیف جامعه خارج خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر