چگونه حساب کاربری گوگل خود را بازیابی کنیم؟ / اگر هک شده‌اید یا رمزعبور خود را فراموش کردید راههایی برای نجات وجود دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. تکنولوژی

چگونه حساب کاربری گوگل خود را بازیابی کنیم؟ / اگر هک شده‌اید یا رمزعبور خود را فراموش کردید راههایی برای نجات وجود دارد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای یک کاربر گوگل رخ دهد این است که حساب کاربری خود را از دست دهد. این موضوع به ویژه برای افرادی که به طور دائمی از حساب کاربری خود استفاده می کنند بسیار مهم است.
چگونه حساب کاربری گوگل خود را بازیابی کنیم؟ / اگر هک شده‌اید یا رمزعبور خود را فراموش کردید راههایی برای نجات وجود دارد - 0

یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند برای یک کاربر گوگل رخ دهد این است که حساب کاربری خود را از دست دهد. این موضوع به ویژه برای افرادی که به طور دائمی از حساب کاربری خود استفاده می‌کنند بسیار مهم است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر ایمیل یا رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید یا هک شده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن مراحلی ساده، حساب گوگل خود را بازیابی کنید.

این روزها که بسیاری از تاییدیه‌های شبکه‌های اجتماعی نیز از طریق آدرس ایمیل انجام می‌شود، هیچ چیز بدتر از عدم دسترسی به حساب‌های کاربری نخواهد بود، به خصوص اگر این ایمیل را در شبکه‌های اجتماعی متعددی مورد استفاده قرار داده باشید. وقتی برای ورود به حساب کاربری خود مشکل پیدا می‌کنید، معمولا دو نوع اتفاق می‌افتد. در حالت اول شما رمز خود را فراموش کرده‌اید و در حالت دوم هک شده‌اید.

چگونه حساب کاربری گوگل خود را بازیابی کنیم؟ / اگر هک شده‌اید یا رمزعبور خود را فراموش کردید راههایی برای نجات وجود دارد - 5

اگر در ورود به حساب گوگل خود مشکل دارید به صفحه جستجوی My Google بروید و مراحل زیر را اجرا کنید:

_شماره تلفن یا آدرس ایمیل بازیابی ارائه شده خود را وارد کنید

_اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید روی گزینه «چگونه یک حساب گوگل را بازیابی کنید» کلیک کنید

_اگر رمز عبور شما مشکل داشته باشد، برای بازیابی حسابتانگذرواژه خود از صفحه بازیابی حساب استفاده کنید. از شما خواسته خواهد شد تا با ارسال پاسخ هایی به چند سوال امنیتی هویت خود را تأیید کنید.

چگونه حساب کاربری گوگل خود را بازیابی کنیم؟ / اگر هک شده‌اید یا رمزعبور خود را فراموش کردید راههایی برای نجات وجود دارد - 10

اگر قصد دارید از حساب گوگل خود ایمیلیتان را بازیابی کنید باید برای شروع بازیابی رمز عبور، ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. در صورت امکان سعی کنید این فرآیند را با استفاده از یک دستگاه (و مرورگر) انجام دهید که قبلا با آن وارد سیستم شده‌اید و حتی موقعیت مکانی نیز در فعالیت شما موثر است.

در خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

اگر نمیتوانید هویت خود را از طریق سوالات امنیتی تأیید کنید، می‌توانید دوباره امتحان کنید. گوگل راهنمایی‌های مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد که این مشکل را حل کنید. پس از تأیید هویت خود، شما قادر خواهید بود رمز عبورتان را بازنشانی کنید. اگر از این گزینه استفاده کنید، باید بدانید که باید آدرس ایمیل خود را ارائه دهید، بنابراین اگر هر دو مورد را فراموش کرده‌اید، دستورالعمل «آدرس ایمیل را فراموش کرده‌اید» را استفاده کنید.

چگونه بفهمید حساب کاربری شما هک شده است؟

اگر شما نمیتوانید با هیچ روشی وارد حساب گوگل خود شوید و متوجه میشوید که فرد دیگری رمز عبور شما یا شماره تلفن بازیابی را تغییر داده است یا حساب کاربری را حذف کرد ه است باید به بخش بازیابی حساب گوگل مراجعه کنید. بسیار مهم است که نگران نباشید و به سادگی به سوالات پاسخ دهید و به ترتیب به دستورات عمل کنید. اگر همه چیز با شکست مواجه شود یا نمیتوانید به دلیل دیگری وارد شوید (مانند اینکه با تأیید دو مرحله‌ای مشکل دارید یا نمیتوانید رمز عبور خود را با یک کد از طریق متن ارسالی استفاده کنید) آخرین توصیه ما به شما ارسال ایمیل به بخش کارشناسان یا شکایات گوگل است. در ایمیل آدرس خود و مشکلات را نوشته و منتطر پاسخ تیم پشتیبانی گوگل باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زومیتزومیت18 ساعت قبل
شاید تا چند سال پیش، قطع‌شدن اینترنت خللی در زندگی‌مان ایجاد نمی‌کرد؛ اما امروزه صفر و یک‌‌ها به‌گونه‌ای در تاروپود زندگی‌مان تنیده شده که در ۴۸ ساعت اخیر، اختلال ایجادشده را به‌روشنی احساس می‌کنیم. شاید در آن زمان اختلال اینترنت به‌‌دلیل اینکه کسب‌وکارهای اینترنتی چندان فعال نبودند، چندان تأثیر‌گذار نبود؛ اما اختلال اخیر موجب متضررشدن بسیاری از کسب‌وکارها و به‌تبع آن، به‌خطر‌افتادن چندین موقعیت شغلی شده است. البته به‌گفته‌ی الفت‌نسب، دولت‌مردان نیز باید حتما بستری مناسب ایجاد کنند تا در چنین شرایطی کسب‌وکارهای داخلی متضرر نشوند. با گذشت دو روز از زمان قطعی اینترنت، هنوز از اتصال دوباره و بازگشتن به شرایط عادی خبری نیست و در چنین وضعیتی، کسب‌وکارهای آنلاین متحمل ضرر می‌شوند. باید دید این تصمیم شورای امنیت کشور به‌نقل از شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ی اینترنت، تا کی ادامه خواهد داشت.
دنیای خودرودنیای خودرو17 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، در این طرح خودروهای «پژو پارس TU۵» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» به صورت اقساطی به فروش می‌رسد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند، قادر به ثبت نام از این بخشنامه نیستند. در این بخشنامه امکان ثبت نام برای افراد بالای ۱۸ سال مقدور می‌باشد. امکان ثبت نام صرفا" برای مشتریان حقیقی فراهم می‌باشد و امکان ثبت نام برای مشتریان حقوقی و کاردکس و ثبت نام با شماره مشتری دوم نمایندگی امکان پذیر نمی‌باشد. امکان انتخاب کد نمایندگی در زمان ثبت نام فعال می‌باشد.
مهرمهر21 ساعت قبل
آخرین دستاورد این خودرو که در صحرای جنوب آفریقا آزمایش می‌شود، رسیدن به سرعت ۶۲۸ مایل برساعت (۱۰۱۰ کیلومتر برساعت) است. این خودرو قرار است رکورد سرعت ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند. پیش از این Bloodhound LSR سرعت‌های ۴۵۰ مایل برساعت، ۵۰۰ مایل برساعت و ۵۵۰ مایل برساعت ثبت کرده است. اکنون تیم مهندسان این خودرو آن را برای آخرین آزمایش ثبت رکورد آماده می‌کنند. در Bloodhound LSR حدود ۱۹۲ حسگر نصب شده که طی فرایندهای آزمایش سرعت برای جمع آوری اطلاعات استفاده می‌شوند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
شرکت «اپل» در دهه گذشته با فناوری آیفون خود بر بازار تسلط یافته است و در یک دهه آتی هم قصد دارد پروژه‌های گوناگونی را پیگیری کند. همچنین تولید خودروهای خودران و عینک‌های هوشمند از برنامه‌های اپل برای ادامه سلطه بر دنیای فناوری طی دهه آتی است. ۱- جایگزین «آیفون»: عینک‌های هوشمند اپلبنا بر گزارشات جدید، اپل به دنبال جایگزینی برای آیفون است. ۲- ارائه خدمات گستردهاپل در ابتدا «اپل موزیک» (Apple Music) و سپس «اپل نیوز پلاس» (Apple News Plus) و سرویس بازی‌های مخصوص اپل به نام «اپل آرکید» (Apple Arcade) را ارائه داد. این غول فناوری قصد دارد یک بسته اشتراکی شامل «اپل موزیک»، «اپل تی‌وی پلاس» و «اپل نیوز پلاس» را با کاربران به اشتراک بگذارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
آخرین دستاورد این خودرو که در صحرای جنوب آفریقا آزمایش می‌شود، رسیدن به سرعت ۶۲۸ مایل برساعت (۱۰۱۰ کیلومتر برساعت) است. این خودرو قرار است رکورد سرعت ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند. پیش از این Bloodhound LSR سرعت‌های ۴۵۰ مایل برساعت، ۵۰۰ مایل برساعت و ۵۵۰ مایل برساعت ثبت کرده است. اکنون تیم مهندسان این خودرو آن را برای آخرین آزمایش ثبت رکورد آماده می‌کنند. در Bloodhound LSR حدود ۱۹۲ حسگر نصب شده که طی فرایندهای آزمایش سرعت برای جمع آوری اطلاعات استفاده می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر