تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه

تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه

بزرگ کردن سینه راهکاری است که روز به روز بر محبوبیت آن در میان زنانی که می‌خواهند شکل، ظاهر و یا بیش از همه اندازه سینه خود را تغییر دهند افزوده می‌شود. عمل بزرگ کردن سینه نه تنها حس فرد نسبت به جسم خود و همچنین تقارن و تعادل بدن وی را بهتر می‌کند بلکه در جوانسازی مجدد سینه‌هایی که سایز و شکل خود را به علت بچه‌دارشدن یا کاهش زیاد وزن از دست داده‌اند نیز مفید است. تعداد بسیاری از بیماران پس از عمل بزرگ کردن سینه متوجه می‌شوند که لباس در تنشان خوش فرم‌تر به نظر می‌رسد.

در حال حاضر چه نوع پروتزهایی در دسترس هستند؟

پروتزهای سالینی

به نقل از کلینیک پروتز زیبایی رازی پروتزهای سالینی با آب نمک استریل پر شده‌اند. اگر پوسته پروتز نشتی داشته باشد پروتز خالی می‌شود و سالین موجود در آن جذب بدن شده و به صورت طبیعی دفع می‌شود. پروتزهای سالین با شکلی یکنواخت، با ثبات و محکم هستند. استفاده از این نوع پروتز برای زنان بالاتر از ۱۸ سال به تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) رسیده‌ است.پروتزهای سیلیکون

پروتزهای سیلیکون با ژل سیلیکون پر شده‌اند. در مقایسه با پروتزهای سالین این پروتزها در لمس بیشتر به بافت طبیعی پستان شبیه هستند. چنانچه پروتز نشتی داشته باشد ژل در پوسته پروتز می‌ماند یا ممکن است وارد فضای اطراف آن شود. پروتز پر شده با ژل سیلیکون در صورت نشتی خالی نمی‌شود.

لازم به ذکر است این ژل سیلیکونی با ژلی که برای زیبایی در صورت به عنوان تزریق ژل لب استفاده می‌شود کاملا متفاوت است.

اگر فرد پروتز سیلیکونی را انتخاب کند برای اطمینان از اینکه پروتزها به درستی کار می‌کنند باید مرتبا توسط جراح پلاستیک ویزیت شود. با استفاده ازسونوگرافی و MRI می‌توان وضعیت این نوع پروتزها را ارزیابی کرد. استفاده از پروتزهای سیلیکونی سینه برای بزرگ کردن سینه‌ها در زنان بیشتر از ۲۲ سال به تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) رسیده‌ است.پروتزهای سینه با شکل ثابت (پاستیلی)

به گفته متخصصین کلینیک زیبایی رازی این پروتزها ایمپلنت‌هایی با شکل پایدار هستند که شکل خود را حتی زمانی که پوسته پروتز تخریب شود حفظ می‌کنند و به همین دلیل به آنها پروتز پاستیلی گفته می‌شود. از لحاظ استحکام ژل سیلیکونی داخل این نوع پروتز ضخیم‌تر از پروتزهای سیلیکون قبلی است. پروتزهای پاستیلی معمولا در بدن شکل دار هستند. این پروتزها برجستگی بیشتری در قسمت پایینی پروتز دارند که درحرکت به سمت بالای به تدریج از ضخامت و برجستگی آن کم می‌شود. چنانچه پروتز بچرخد ممکن است یک ظاهر غیرمعمول در سینه ایجاد کند که این خود نیاز به یک عمل جداگانه برای تصحیح کردن دارد. در مقایسه با پروتزهای سالینی یا سیلیکونی، کارگذاشتن پروتزهای پاستیلی نیاز به ایجاد برش‌های کمی طویل‌تر دارد.پروتز‌های گرد

تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه - 10

استفاده از پروتزهای گرد باعث می‌شود تا در مقایسه با پروتزهای با شکل ثابت یا پاستیلی سینه‌ها پرتر و برجسته‌تر به نظر برسند. از آنجا که پروتزهای گرد در همه قسمت‌ها شکل یکسانی دارند در صورت چرخیدن مشکل حادی ایجاد نمی‌شود.پروتزهای صاف سینه

پروتزهای صاف بیشترین حس صافی را نسبت به سایر پروتزها ایجاد می‌کنند. این نوع پروتزها در فضایی که پروتز سینه قرار دارد حرکت می‌کنند و احساس طبیعی‌تری را در زمان حرکت در فرد ایجاد می‌کنند. پروتزهای صاف ممکن است قابل‌لمس باشند یا چین‌خوردگی قابل‌مشاهده در آن‌ها به وجود آید.پروتزهای زبر سینه

پروتزهای زبر باعث تشکیل بافت اسکار می‌شود. این بافت اسکار به پروتز می‌چسبد و حرکت آن را در فضای اطراف محدود می‌کند و احتمال جابه‌جا شدن پروتز را کاهش می‌دهد. از فواید پروتزهای زبر، کاهش احتمال ایجاد کپسول اسکار سفت است.

تولیدکنندگان پروتز گاهی اوقات سبک‌ها و انواع جدیدی از پروتزهای سینه را معرفی می‌کنند و بنابراین انواع بیشتری در بازار وجود دارد. چه پروتزهای سالینی را انتخاب کنید و چه سیلیکونی مراقبت مستمر از پروتز و ویزیت منظم توسط جراح پلاستیک برای انجام معاینات مقتضی بسیار اهمیت دارد.

پروتز‌های سینه و بارداری

بیشتر پروتزهای سینه یک پوسته سیلیکونی نرم دارند که با آب سالین پر شده است. تعداد بسیاری از ابزار پزشکی از همین ماده غیرواکنشی ساخته شده‌اند. پروتزهای سینه هیچ خطری برای یک بارداری طبیعی به وجود نمی‌آورند. در مجموع وجود پروتز در سینه‌ها در دوره بارداری مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. در طول بارداری سایز سینه معمولا افزایش می‌یابد ولی این اتفاق تاثیری روی پروتز نمی‌گذارد.

آیا در صورت کارگذاشتن پروتز سینه می‌توانید نوزاد را با شیر خود تغذیه کنید؟

تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه - 19

بله می‌توانید. پروتزهای سینه به خودی خود مانعی برای شیردهی به شمار نمی‌روند. هزاران زن با وجود داشتن پروتز نوزادشان را با شیر خود تغذیه می‌کنند. اما تعدادی از زنان نیز پس از عمل بزرگ کردن سینه قادر به شیردهی نیستند. امکان شیردهی پس از عمل بزرگ کردن سینه به چند عامل بستگی دارد.وضعیت ابتدایی سینه چیزی است که تعیین می‌کند فرد می‌تواند پس از عمل فرزندش را با شیر خود تغذیه کند یا خیر. چندین نوع سینه وجود دارد که با احتمال بیشتری در شیردهی دچار مشکل می‌شوند. این انواع شامل سینه‎‌های لوله‌ای شکل، با فاصله زیاد، رشد نکرده و نامتقارن هستند. چنانچه قبل از این که زیر تیغ جراحی بروید هر کدام از این نوع سینه‌ها را دارید در آینده در شیردهی دچار مشکل خواهید شد.موفقیت فرد در شیردهی به نوع جراحی بستگی دارد. مطالعات نشان می‌دهند که زنانی که پیش از بزرگ کردن سینه ماستکتومی انجام می‌دهند ممکن است در سمت درگیر قادر به شیردهی نباشند.عامل دیگری که شیردهی را تحت تاثیر قرار می‌دهد برش است. اگر برش زیر چین سینه یا زیربغل باشد فرد مشکلی در شیردهی نخواهد داشت. اما اگر برش نزدیک ناحیه قهوه‌ای نوک سینه باشد ممکن است فرد در آینده دچار مشکلاتی شود.بزرگ کردن سینه می‌تواند شکل سینه یا نوک آن را تغییر دهد که این خود می‌تواند مانعی برای شیردهی باشد.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

برنامه‌ریزی برای شیردهی پس از پروتز سینه

چنانچه قبل یا بعد از بزرگ کردن سینه برای شیردهی برنامه دارید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:چنانچه هنوز تصمیم دارید پروتز کار بگذارید آنرا تا پس از دوره شیردهی به تعویق بیاندازید. سینه در دوره بارداری متحمل تغییراتی می‌شود بنابراین به تعویق انداختن جراحی تا پس از دوره شیردهی منطقی به نظر می‌رسد.هر قطره از شیر اهمیت دارد. بنابراین حتی اگر در شیردهی مشکل دارید آن را به طور کل کنار نگذارید. می‌توان در صورت نیاز برای کودک از شیرخشک به عنوان مکمل استفاده کرد.با متخصص کودکان درباره عمل خود صحبت کنید. به این ترتیب وی قادر است تا مراقب وزن گرفتن کودک باشد و مطمئن شود که کودک به اندازه کافی شیر دریافت می‌کند.فرد ممکن است با مشکلات شیردهی معمول سر و کار داشته باشد. اما شدت آن در فردی که پروتز سینه کار گذاشته احتمالا در مقایسه با سایر زنان بیشتر است. ماستیت (التهاب پستان)، احتقان یا احتباس خون در پستان، تب و لرز می‌تواند این افراد را بیش از سایر زنان تحت تاثیر قرار دهد.نگرانی راجع به انتقال سیلیکون پروتز به کودک از طریق شیر بی‌مورد است و هیچگونه پایه و اساس علمی ندارد.چنانچه پیش از این عمل داشته‌اید با پزشک خود صحبت کنید. چند وقت پیش استفاده از پروتزهای ساخته شده توسط یک شرکت خاص ممنوع اعلام شد چرا که آنها از سیلیکون صنعتی در ساخت پروتز استفاده کرده بودند. در این نوع سیلیکون احتمال پاره شدن زیاد است. اگر شما نیز یکی از این پرتزها را کارگذاشته‌اید پیش از شروع شیردهی با پزشک خود صحبت کنید.شیرخشک سم نیست. اگر به دلیل کارگذاشتن پروتز قادربه شیردهی نیستید احساس گناه نکنید. استفاده از شیرخشک می‌تواند یک راه‌حل جایگزین عالی باشد و برای نوزاد مشکلی ایجاد نمی‌شود.در صورت انجام عمل بزرگ کردن سینه احتمال شیردهی تا ۲۵ درصد کاهش می‌یابد. بنابراین بله احتمال دارد که در آینده با مشکلاتی در شیردهی مواجه شوید. اما این پایان دنیا نیست. تنها چیزی که یک نوزاد نیاز ندارد مادری است که احساس خوبی نسبت به بدن خود ندارد. بنابراین حداکثر تلاش خود را انجام دهید و نگران نباشید. به خاطر داشته باشید که یک مادر شاد و سالم تنها چیزی است که یک نوزاد بیش از همه به آن نیاز دارد.

چطور انواع مختلف عمل‌های پروتز سینه شیردهی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی به علت ایجاد فاصله با بافت سینه - 26

نوع برش انجام شده در عمل می‌تواند شیردهی را تحت تاثیر قرار دهد. برشی که اطراف و در عرض ناحیه قهوه‌ای نوک سینه زده می‌شود می‌تواند باعث آسیب به عصب شود. در عوض برش‌ها بهتر است زیر سینه، در زیر بغل یا دور ناف زده شوند. در این نوع برش‌ها احتمال کمتری وجود دارد که مجاری شیری، غدد یا اعصاب صدمه ببینند.ناحیه‌ای که پروتزها قرار می‌گیرند نیز ممکن است توانایی شیردهی را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب به مجاری شیری و اعصاب پروتزها می‌توانند بین بافت پستان و عضله قفسه سینه و یا زیر عضله قفسه سینه قرار گیرند. برای جاگذاری پروتز، برش‌ها ممکن است از طریق بافت چربی زیر بافت سینه ایجاد شوند. در این روش احتمال کمتری وجود دارد که بافت پستان صدمه ببیند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

توصیف یک «شاسی بلند» در سه کلمه: لوکس، پرقدرت و متشخص! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
با این توضیحات؛ امروز سراغ یک اکس تی۶ مدل ۲۰۲۰ می‌رویم تا زبان طراحی جدید این برند باسابقه در کلاس کراس اوور را بررسی کنیم. اکس تی۶ یک کراس اوور سه ردیفه (صندلی) است که از نظر اندازه میان اسکالید فول سایز و اکس تی۵ قرار می‌گیرد. کابیندر تولید فضای داخلی کابین اکس تی۶ از مواد باکیفیتی استفاده شده که در همان نگاه اول رضایت مشتری را جلب می‌کند. اما ابا این وجود هندلینگ مدل اسپرت و لاکژری تفاوت خاصی با یکدیگر را در آزمون‌های رانندگی نشان نداده‌اند. قیمت مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک از ۵۵۶۹۰ دلار برای مدل لاکژری و ۵۸۰۹۰ دلار برای مدل اسپرت آغاز می‌شود.

ویدئو | سخنان تاثیرگذار عضو مسلمان کنگره آمریکا درباره سفرش به قدس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رشیده‌ طلیب، عضو مسلمان کنگره آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با ایلهان عمر دیگر عضو مسلمان کنگره گفت: زمان که بچه بودم برای دیدار با پدر و مادربزرگم و نیز اقوامم به قدس رفتیم و به یاد می‌آورم مادرم با وجود اینکه شهروند آمریکا و یک آمریکایی مفتخر بود از ایست‌های بازرسی به صورت غیرانسانی رد می‌شد. او همچنین صحبت‌های آخر خود با مادربزرگش را که قصد داشت برای دیدارش به فلسطین اشغالی برود یادآور شد. او در طول مدت صحبت از خاطراتش اشک‌هایش را به زور نگه داشته بود.

تکذیب هزینه هنگفت طراحی صندوق ۲۰۶

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل سابق ایران خودرو گفته‌ی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مبنی بر پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ را تکذیب کرد و گفت: هرگز چنین پولی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ پرداخت نشده است. آقای منوچهر منطقی با بیان اینکه اعداد مطرح شده در این زمینه غلوآمیز بوده و ناشی از عدم شناخت وی به ابعاد کار است، افزود: وقتی شما می‌خواهید یک خودرو مثل پژو ۲۰۶ را صندوق دار کنید به این معنی است که شما به جای دو محفظه یک محفظه دیگر نیز به خودرو اضافه می‌کنید یعنی علاوه بر محفظه موتور و محفظه سرنشین محفظه سومی هم به عنوان صندوق عقب به خودرو اضافه می‌شود و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد قاعدتا باید تمام پارامتر‌های خودرو بر این اساس تغییر کند. وی گفت: برای اعمال این تغییرات باید دو اصل را مدنظر قرار دهید اول اینکه خودرویی با قیافه‌ای جذاب و مشتری پسند طراحی کنیم و دوم اینکه این خودرو تست‌های مختلف از جمله تست تصادف را تحمل کند. مدیر عامل سابق ایران خودور افزود: به همین منظور وقتی محفظه سومی به خودرو اضافه می‌شود تمامی سیستم‌های خودرو شامل سیستم ترمز، تعلیق و سیستم‌های پایداری یا باید مجددا طراحی شود و یا ارتقاء یابد. آقای منطقی با بیان اینکه بعد از طراحی، خودروی شما باید آزمایش‌های مختلف را بگذراند، گفت: به همین منظور شما باید ۱۲ نمونه بسازید که آزمون‌های فنی متعدد را انجام دهد و از آنجا که پژو ۲۰۶ صندوق دار برای صادرات به اروپا طراحی شده بود باید ۲۶ آزمون مختلف را می‌گذراند تا استاندارد سه ستاره اروپا را دریافت کند. وی با بیان اینکه برخی از این آزمون‌ها در داخل کشور و برخی دیگر در خارج انجام شد، افزود: پس از گرفتن استاندارد‌های لازم تازه باید کار ساخت تجهیزات جدید خودرو و همچنین طراحی قالب‌ها و در نهایت طراحی خط تولید و راه اندازی آن را انجام می‌دادیم که سرجمع هزینه تمامی این کار‌ها با محاسبات ما آن زمان ۱۴۷ میلیون دلار و با نرخ تبدیل آن زمان ۱۴۷ میلیارد تومان می‌شد. مدیرعامل سابق ایران خودرو در توضیح جزئیات بیشتر این هزینه‌ها گفت: ۱۲ میلیون دلار برای طراحی این خودرو، ۸ میلیون دلار برای آزمون‌ها، ۴۰ میلیون دلار برای طراحی خطوط تولید و ۸۳ میلیون دلار نیز برای راه اندازی و تولید محصول هزینه شد مضاف بر اینکه در این پروژه ۸۰۰ هزار نفر ساعت فعالیت کردند. آقای منطقی با بیان اینکه هزینه ۱۴۷ میلیارد تومانی برای طراحی، ساخت نمونه، آزمون‌ها و دریافت استانداردها، ساخت تجهیزات و راه اندازی خط تولید بوده افزود: بنابر این، این گفته که بگویند ۲۵۰ میلیون دلار فقط برای طراحی هزینه شده است کاملا اشتباه است. وی در خصوص منطقی بودن این هزینه نسبت به استاندارد‌های جهانی هم گفت: اگر بخواهیم مقایسه کنیم بعد از برجام شرکت رنو خواست یک خط تولید در ایران راه اندازی کند که هزینه راه اندازی آن خط ۸۵۰ میلیون دلار بود یا تصمیم گرفته شد خودروی سیمبل را در ایران مونتاژ کنند، اما چون این خودرو قدیمی بود قرار شد تغییراتی در آن ایجاد کنند که هزینه طراحی این تغییرات ۴۸ میلیون دلار بوده است بنابر این رقمی که آن زمان برای طراحی و راه اندازی خط تولید پژو ۲۰۶ صندوق دار پرداخت شده ۵۰ تا ۶۰ درصد میانگین جهانی است. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روز گذشته گفته بود: طبق اسناد موجود بابت طراحی صندوق پژو ۲۰۶، ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده که با ارز امروز قیمت آن به ۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که با این میزان پول می‌شد یک خط کامل تولید خودروی جدید را طراحی کرد.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۳۰ مرداد اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران شرکت ایران خودرو اعلام کرد طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات این شرکت از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۳۰ مرداد در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار، پژو پارس TU۵ و پژو ۴۰۵ به صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
«کتو» یک برنامه سازگار با اندروید و iOS است و دستگاهی است که به طور دائم داخل خودرو می‌ماند. بدین ترتیب وقتی کاربر به خودروی خود نزدیک می‌شود، «کتو» سیگنال بلوتوث منحصر به فرد و یک سیگنال صوتی غیر قابل شنیدن را به گوشی هوشمند کاربر می‌فرستد. همچنین هنگامی که فرد داخل ماشین است، راننده می‌تواند با استفاده از گوشی خود ماشین را روشن کند. کاربر اصلی می‌تواند دسترسی هر کسی را در هر زمان دلخواه لغو کند یا می‌تواند دسترسی را به ساعات خاصی از روز محدود کند. علاوه بر این، اگر یک نفر دارای چندین خودروی مجهز به دستگاه «کتو» باشد، می‌تواند از این برنامه برای دسترسی مجزا به هر خودرو استفاده کند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، خبرنگار شبکه «ان. این شبکه آمریکایی سپس به سراغ «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران رفت و با او به مصاحبه نشست. لازم به ذکر است متن پیاده شده از صحبت‌های شمخانی بر مبنای ترجمه انگلیسی است که شبکه ان. بی. سی روی گزارش خود صداگذاری کرده است. هولت سپس از گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی پرسید و شمخانی نیز اینگونه پاسخ داد: «بیان خواهیم کرد. این خبرنگار آمریکایی سپس به میان مردم رفت و درباره اثرات تحریم‌ها و کارزار فشار حداکثری از ایرانی‌ها پرسید.

نظرها

اخبار بیشتر