اقدامات پیشگیرانه با بعد آموزشی باید جزء اولویت‌های بهزیستی در گیلان باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سلامت
اقدامات پیشگیرانه با بعد آموزشی باید جزء اولویت‌های بهزیستی در گیلان باشد

اقدامات پیشگیرانه با بعد آموزشی باید جزء اولویت‌های بهزیستی در گیلان باشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: نهاد حمایتی بهزیستی گیلان باید بتواند بر تمرکز بر حوزه پیشگیری همراه با بُعد آموزشی در راستای کاهش آسیب‌ها و بهبود سلامت جامعه گام بردارد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل، مدیران ستادی و شهرستانی سازمان بهزیستی استان گیلان با ایشان در رشت اظهار داشت: نظارت مستمر بر عملکرد مجموعه‌ها، مراکز خصوصی و دولتی حوزه بهزیستی گیلان بسیار ضرورت دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به نقش سازمان حمایتی بهزیستی در دو حوزه پیشگیری و مقابله افزود: افزایش نظارت‌ها موجب می‌شود تا روند خدمت به جامعه هدف ارتقاء یابد و از بروز هر گونه انحراف و نارسایی در روند تحقق برنامه‌های پیش بینی شده جلوگیری شود.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جامعه هدف سازمان حمایتی بهزیستی همواره افراد نیازمند، ناتوان و آسیب‌پذیر هستند لازم است با تمرکز بر حوزه پیشگیری، میزان آگاهی عمومی را در راستای بهبود سلامت جامعه ارتقاء و افزایش داد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بسیاری از مردم در جامعه آنچه را که مربوط به پیشگیری برای کاهش آسیب‌ها محسوب می‌شود را نمی‌دانند ابراز داشت: امر پیشگیری از ضرورت‌های نظام سلامت بوده و برای سازمان حمایتی بهزیستی نیز اهمیت بسیاری دارد.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به آموزه‌های اصیل اسلامی که پیشگیری بهتر از درمان است عنوان کرد: اگر مقوله مهم پیشگیری با تمرکز بر بعد آموزشی آن مد نظر قرار گیرد علاوه بر کاهش هزینه‌ها باعث کنترل‌ روند سلامت در جامعه نیز می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت

وی با بیان اینکه بررسی موضوعات و اولویت‌ها در سازمان حمایتی بهزیستی حائز اهمیت است ضمن اینکه خدمت به جامعه هدف باید بی‌منت باشد خاطرنشان کرد: در این راستا هدایت افراد به سمت موضوعات مبتنی با سلامت در جامعه از وظایف سازمان حمایتی بهزیستی به شمار می‌رود.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ۶۵ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی این استان هستند اظهار داشت: از این تعداد ۴۶ هزار خانوار دارای معلول جسمی، حرکتی و ذهنی هستند.

حسین نحوی‌نژاد خاطرنشان کرد: از مجموع ۶۵ هزار خانوار که تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند ۱۸ هزار خانوار در بعد آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند ضمن اینکه ماهانه ۳۵ هزار خانوار از بهزیستی استان، مستمری دریافت می‌کنند.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به برنامه‌های غربالگری کارشناسان بهزیستی در حوزه بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی کودکان و نوزادان حدود ۱۰ هزار کودک در رده سنی ۳ تا ۵ سال در راستای پیشگیری از بروز بیماری‌های چشمی معاینه شدند و ۱۰ هزار نوزاد نیز در حوزه شنوایی غربالگری شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش بی‌بی‌سی این قرص حاوی آسپیرین (داروی رقیق‌کننده خون)، یک داروی استاتینی کاهنده کلسترول و دو داروی کاهنده فشارخون است. پژوهشگران ایرانی و بریتانیایی که این بررسی را انجام داده‌اند، می‌گویند این قرص با قیمتی بسیار کم می‌تواند تأثیری بزرگ در پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی داشته باشد. برای نیمی از افراد شرکت‌کننده قرص چهار دارویی و توصیه‌های بهبود سبک زندگی و به نیمی دیگر فقط توصیه‌های بهبود سبک زندگی داده شد. پس از پنج سال این یافته‌ها به دست آمد: - در گروه ۳۴۲۱ نفرهای که قرص چهار دارویی دریافت می‌کردند، ۲۰۲ مورد عارضه قلبی- عروقی رخ داد. این دارو در این بررسی به افراد بالای ۵۰ سال بدون توجه به اینکه سابقه بیماری قلبی دارند یا نه داده شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
مجوز تاسیس داروخانه به دیپلمه‌ها و بالاتروی با بیان اینکه هر کس که تحصیلات دیپلم به بالاتر داشته باشد، می‌تواند مجوز تاسیس داروخانه را دریافت کند، افزود: منتها متقاضیان بر اساس مفاد آیین‌نامه و ضابطه‌ای که وجود دارد، اولویت‌بندی می‌شوند. شرایط صدور مجوز تاسیس داروخانهشیبانی فرید با بیان اینکه کسانیکه امتیاز بالاتری داشته باشند، مجوز داروخانه برایشان صادر می‌شود، افزود: شرایط صدور مجوز داروخانه چیزی مانند کنکور سراسری است؛ همانطور که هرکسی که دیپلم دارد می‌تواند در کنکور سراسری شرکت کند. وی با بیان اینکه از طرفی طبق ضابطه فعلی ارائه مجوز تاسیس داروخانه بر اساس نصاب جمعیتی ارائه می‌شود، افزود: به عنوان مثال برای تهران به ازای هر ۴۵۰۰ نفر یک مجوز تاسیس داروخانه تعلق می‌گیرد و این مجوز به کسی که امتیازش بالاتر است، داده می‌شود. این کمیسیون هم مجوز تاسیس داروخانه را صادر می‌کند و صلاحیت فنی آن مسئول فنی را بررسی خواهد کرد. برای تاسیس داروخانه، کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه، صلاحیت فرد را به عنوان موسس یا مسئول فنی داروخانه بررسی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای حسین کرمانپور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به مناسبت اول شهریور - روز پزشک - گفت: افزایش سواد سلامت سبب کاهش بیماری‌ها می‌شود. وی افزود: با آموزش و پیشگیری حتی می‌توان سخت‌ترین بیماری‌ها را در مراحل اولیه تشخیص داد و درمان کرد. آقای کرمانپور با بیان اینکه تغذیه بد، کم تحرکی، دخانیات، آلودگی‌های محیطی و استرس‌ها؛ شرایط را برای ظهور بیماری‌های نوپدید فراهم می‌کند، گفت: هرچه اموزش ارتقا یابد، این بیماری‌ها کمتر پدید می‌آید و پزشکان در صف اول این آموزش هستند. وی با اشاره به ویزیت رایگان بیماران تهرانی در ۴ نقطه شهر به مناسبت روز پزشک گفت: در تفاهمنامه‌ای که سازمان نظام پزشکی با شهرداری تهران منعقد کرده است، قرار شد در تهران که از نظر عوامل خطر ابتلا به بیماری‌ها شیوع بیشتری داریم، به عنوان الگو در فرهنگسرا‌ها و سرای محلات با همکاری پزشکان داوطلب، ارائه خدمات رایگان پزشکی و طرح معاینه رایگان ادامه یابد. آقای کرمانپور افزود: با این کار در افق ۵ یا ۶ سال اینده فضای بهتری از نظر سواد سلامت و کاهش بیماری‌ها در تهران خواهیم داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس سندیکای مواد موثره دارویی گفت: در حوزه دارو‌های مرتبط با ترک اعتیاد توانسته‌ایم به صادرات دست یابیم؛ علاوه بر اینکه همه نیاز‌های داخل را با قیمت مناسب و ارزان تامین می‌کنیم. مدیرعامل تولید مواد اولیه داروپخش در حاشیه این کنگره در جمع خبرنگاران گفت: سه محصول از این هشت محصول در حوزه ترک اعتیاد است. فرامز اختراعی، رئیس سندیکای مواد موثره دارویی نیز گفت: دارو‌های ترک اعتیاد که در داخل کشور تولید می‌شود کاملا برای مدل اعتیاد‌های داخل کشور ساخته شده است. اختراعی افزود: در حوزه دارو‌های مرتبط با ترک اعتیاد همچنین توانسته‌ایم به صادرات دست یابیم علاوه بر اینکه همه نیاز‌های داخل را با قیمت مناسب و ارزان تامین می‌کنیم. تا سال ۱۳۸۵ سومین کشور از نظر ظرفیت تولید دارو‌های ترک اعتیاد بودیم و موفقیت‌های بیشتری را پیش رو خواهیم داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
اما از طرفی از این‌که دچار چاقی شکم شده‌اید هم، ناراضی هستید و نمی‌دانید چطور چربی‌های دور شکم را آب کنید. بعضی عادات غذا خوردن باعث چاقی شکم می‌شوند و اگر می‌خواهید شکم کوچک‌تری داشته باشید، باید این عادت‌ها را کنار بگذارید. اما از طرفی از این‌که دچار چاقی شکم شده‌اید هم، ناراضی هستید و نمی‌دانید چطور چربی‌های دور شکم را آب کنید. بعضی عادات غذا خوردن باعث چاقی شکم می‌شوند و اگر می‌خواهید شکم کوچک‌تری داشته باشید، باید این عادت‌ها را کنار بگذارید. برای غذا خوردن یک بشقاب کوچک بردارید و به‌اندازه غذا بکشید.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا در مراسم افتتاحیه نشست تخصصی بین المللی روانشناسی و روانشناختی (پاسفیک) گفت: این معاونت در چارچوب تدابیر و ماموریت ذاتی خود در حفظ و سلامت اعضای ناجا و با درک اهمیت و ضرورت توجه به سلامت روان در نیروی اتنظامی، برنامه‌های روانشناختی با نگاه دیروز، امروز و آینده اجرا کرده است. سرهنگ محمدرضا حسینی با بیان اینکه سلامت روان در میان نیرو‌های مسلح از اهمیت بیشتری برخوردار است، افزود:: تمرکز بر سلامت روان نیرو‌های نظامی و انتظامی به دلیل مراوده و ارتباط مستقیم با مردم، ضروری است و در این حوزه نیاز مبرم به روانشناسی و روانشناختی احساس می‌شود. معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا با بیان اینکه بهره گیری از دانش‌های روان شناسی و روان پزشکی برای تقویت پلیس دانش بنیان ضروری است، افزود: تمرکز بر استفاده از روانشناسی برای حفظ بنیان خانواده اعضای ناجا هم از دیگر تلاش‌های سازمان بهداشت، درمان و امداد نیروی انتظامی است تا اعضا بدون دغدغه در انجام ماموریت‌های بهینه، کوشا باشند و به همین منظور مرکز تخصصی روانشناسی ایجاد کردیم. وی ادامه داد: از آنجا که اساس همه سازمان‌ها بر منابع انسانی بنا شده است، دانش روانشناختی که به مقوله نیروی انسانی می‌پردازد، اهمیت زیادی دارد. سرهنگ حسینی با بیان اینکه هدف غایی ما استفاده از علوم مختلف از جمله روانشناسی برای نیرو‌هایی مسلح است، گفت:: وظیفه خطیر حفظ امنیت و ثبات بر عهده نیرو‌های انتظامی و نظامی در سراسر کشور است و در این نشست تخصصی میزبان ۳۰ استان به صورت مستقیم از طریق ویدئو کنفرانس هستیم. دبیر علمی نشست تخصصی روانشناسی و روانشناختی نیرو‌های مسلح نیز در این نشست با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه روانشناسی نیرو‌های نظامی گفت: باید یک نیرو را از زمانی که وارد سازمان می‌شود تا بازگشت او به آغوش خانواده تحت نظارت و پوشش روانشناسی قرار داد. آقای علی فتحی آشتیانی با بیان اینکه روانشناسی خود را مدیون سازمان‌های نظامی و انتظامی می‌داند، افزود: در واقع ریشه علوم روانشناسی و روان پزشکی به سازمان‌های نظامی می‌رسد. وی با بیان اینکه در این نشست به آینده روانشناسی در نیرو‌های نظامی می‌پردازیم، گفت: کمیته بین المللی طب نظامی، مسئولیت بحث روانشناسی در نیروی انتظامی را بر عهده ایران گذاشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری10 ساعت قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری10 ساعت قبل

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

خبری10 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«دکتر، مهندس بیکار» |دکتر و فوق لیسانس شانس کمتری برای یافتن شغل از دیپلمه‌ها دارند

تسنیمچند ثانیه قبل

مدیر بازداشتی اداره غله گنبدکاووس: پس از ۱ روز آزاد شدم/آلودگی ۷۰۰ تن گندم دولتی به فضولات حیوانی در حال بررسی است

تسنیمچند ثانیه قبل

تأکید برهم صالح بر مخالف بغداد با استفاده از خاک عراق برای تعرض به دیگران

فارس2 دقیقه قبل

بیرانوند: دنبال بازارگرمی نیستم، تیم‌های معتبری به من پیشنهاد دادند

خبرآنلاین4 دقیقه قبل

تظاهرات آلمان‌ها ضد نژادپرستی

فارس5 دقیقه قبل

خبرنگاران ناظر بر اجرای سند توسعه استان همدان باشند

مهر6 دقیقه قبل