زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه در بدن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سلامت
زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه در بدن

زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه در بدن

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24-وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

وب‌سایت هفته‌نامه آلمانی «فوکوس» در گزارشی از چهار نشانه ویژه در بدن سخن گفته که ممکن است زنگ خطری برای وجود بیماری قلبی باشد. فوکوس می‌نویسد، یک‌ چهارم همه موارد مرگ و میر بر اثر ضایعات قلبی رخ می‌دهد و اغلب زمانی متوجه موضوع می‌شویم که نخستین نشانگان ناشی از بیماری قلبی بروز کرده است. در حالی که علامت‌هایی در ظاهر ما وجود دارد که به صورت تعجب‌آوری از خطر بیماری قلبی سخن می‌گوید؛ علامت‌هایی که بهتر است با دیدن آن‌ها بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنیم.

چین مورب بر روی نرمه گوش

دکتر ساندرز فرانک کسی بود که از ارتباط بین چین‌های مورب بر لاله گوش و بیماری‌های عروق قلب سخن گفت. به گفته او، این چین‌ها که به آن «علامت فرانک» نیز گفته می‌شود ممکن است نشانه وجود تصلب شرائین، باریک شدن عروق و تجمع ‌پلاکت‌های خونی حتی در عروق اصلی قلب باشد. دکتر فرانک می‌گوید، در حالت معمولی لاله گوش از خونرسانی خیلی خوبی برخوردار است و این قسمت از بدن در صورت وجود اشکال در عروق خونی تحت تأثیر قرار گرفته و آن را به صورت چین مورب نشان می‌دهد. وقتی لاله گوش از احتمال تصلب در شرائین خبر می‌دهد احتمال این که عروق قلبی دچار مشکل شده باشد زیاد است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوزه سلامت

گره‌های چربی

نشانه بعدی تجمع گره‌های نارنجی‌رنگ چربی در دست‌ها، زانوها و پلک بالایی است که می‌تواند ناشی از سطح بالای کلسترول باشد. بالا بودن کلسترول از عوامل خطرساز اصلی برای ابتلا به تصلب شرائین یا سفت و سخت شدن عروق است که می‌تواند به سکته قلبی یا مغزی منجر شود.

چماقی شدن ناخن‌ها

چماقی شدن ناخن‌ها که در آن قسمت انتهایی ناخن گرد، منحنی و برآمده می‌شود زمانی به وجود می‌آید که به بافت‌ها مثلا در مواردی مانند ضعیف شدن قلب اکسیژن کافی نمی‌رسد. در این صورت در انتهای انگشتان عروق کوچکی به صورت جبرانی ایجاد می‌شود و در نتیجه ناخن‌ها ضخیم‌تر و پهن‌تر می‌شوند.

هاله دور عنبیه

چهارمین نشانه وجود هاله‌ای اطراف عنبیه چشم است. تجمع چربی می‌تواند حلقه‌ای خاکستری در اطراف قسمت خارجی عنبیه ایجاد کند. وجود این حلقه خاکستری در افراد سالمند به وفور اتفاق می‌افتد. اما اگر این هاله در چشم افراد زیر ۴۵ سال پدیدار شود ممکن است اشکالی در سوخت و ساز چربی وجود داشته باشد. وجود این هاله بر بینایی تأثیر ندارد اما می‌تواند ناشی از بیماری قلبی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز23 ساعت قبل
سلامت نیوز: دو دختر خاله نوجوان که از خانه فرار کرده بودند وقتی دردام دو پسر شرور گرفتار شده و مورد تعرض قرار گرفتند به پلیس پناه بردند. از آنجا که زندگی بدی داشتم تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم. به همین خاطر به او هم پیشنهاد دادم با هم فرار کنیم و به تهران برویم تا زندگی جدیدی برای خودمان بسازیم. یک روز که برای گردش با آن پسر بیرون رفته بودم ماجرای فرار از خانه را به او گفتم. نبود رابطه دوستی و محبت بین فرزندان و والدین باعث می‌شود نوجوان تحت تأثیر محبت‌های کذایی که در بیرون از خانه می‌بیند دست به فرار بزند.
برنابرنا7 ساعت قبل
این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف قهوه به میزان متوسط نیز با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط دارد. همچنین مصرف بیش از شش فنجان چای در روز با کاهش ۳۶ درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط داشت. محققان خاطر نشان کردند که فواید مصرف چای بر سلامت قلب می‌تواند مرتبط با فلانوئید‌ها باشد که یک آنتی اکسیدان طبیعی در چای است. با این وجود، محققان خاطرنشان کردند که در این مطالعه میزان مصرف چای بر اساس گزارشی است که خود افراد شرکت کننده ارائه داده‌اند و اطلاعاتی در مورد نوع چای مصرفی این افراد وجود ندارد؛ با این حال در هلند ۷۸ درصد مصرف چای مرتبط با چای سیاه و ۴٫۶ درصد آن مربوط به چای سبز است. محققان همچنین افزودند که افراد شرکت کننده در این مطالعه که چای مصرف می‌کردند، سیگار نمی‌کشیدند و نسبت به افرادی که قهوه مصرف می‌کردند، رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم‌تری داشتند.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، گلوبال تایمز روز سه شنبه گزارش کرد: این دارو با نام بروکینسا (Brukinsa) توسط شرکت بیوتکنولوژی بیوجنا (BeiGene) مستقر در پکن تولید می‌شود. این نخستین بار است که داروی ساخت چین چنین مجوزی را از آمریکا می‌گیرد و به این ترتیب، فصل جدیدی در تاریخ صادرات داروهای ضد سرطان چین به آمریکا ثبت می‌شود. این دارو برای درمان سرطان «ام سی ال» (MCL) مورد استفاده قرار می‌گیرد بر اساس آزمایش‌های بالینی که بر روی این دارو صورت گرفته است درصد کاهش بیماری در میان بیماران شرکت کننده در نمونه آزمایشگاهی آن به ۸۴ درصد رسیده است. بروکینسا یک مهارکننده سلول‌های سرطانی برای بیماران بزرگسال مبتلا به لنفوم سلول‌های گوشته (MCL) است که حداقل یک درمان قبلی برای این بیماری دریافت کرده‌اند، MCL یک سرطان تهاجمی است که می‌تواند به غدد لنفاوی، مغز استخوان و سایر ارگان‌ها سرایت کند. سالانه حدود ۴ میلیون بیمار سرطانی جدید در چین شناسایی می‌شوند که ۹۰ درصد داروهای آنها از خارج تامین می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
طبق این آمار، ژاپنی‌ها جز نخستین سرمایه‌گذارانی هستند که برای توسعه طرح توجیهی تولید سیگار به کشور قدم برداشتند. ناصر فغفوری در ادامه می‌افزاید: در حال حاضر حدود ۲۵ میلیارد نخ سیگار قاچاق و کپی شده ایرانی وارد کشور می‌شود. چند نخ سیگار قاچاق وارد ایران می‌شود؟ اما این روزها بحث صادرات قاچاق سیگار بسیار داغ است. عرضه قاچاق سیگارهای ایرانی به ترکیه و عراقاز سوی دیگر، مدیر کل دفتر پیشگیری قاچاق کالا و ارز درباره سیگارهای تولید شده با پول ژاپنی‌ها به تجارت‌نیوز می‌گوید: سیگارهای تولید شده با پول ژاپنی‌ها به دلیل سود بالایی که دارند از مرز خارج می‌شوند. او اظهار می‌کند: طبق آخرین برآوردها هشت میلیارد نخ سیگار قاچاق از کشور خارج می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به بیماری‌های ناشی از مصرف مواد دخانی در کشور، گفت: سالانه ۶۰ هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات، جان خود را از دست می‌دهند. به گزارش سلامت نیوز، بهزاد ولی‌زاده، در گفتگو با خبرنگار مهر، به مضرات و آسیب‌های مصرف مواد دخانی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مصرف مواد دخانی در کشور منجر به بروز بیماری هایی می‌شود که نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان، هزینه برای نظام سلامت دارد. وی با عنوان این مطلب که ۷۰ هزار میلیارد تومان ضرر اقتصادی مصرف دخانیات در کشور است، ادامه داد: هزینه‌ای که مصرف مواد دخانی به دولت تحمیل می‌کند، بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است. ولی‌زاده با انتقاد از برخی تلاش‌ها برای تسهیل در مصرف مواد دخانی به خصوص قلیان در کشور، گفت: مسئولان اگر از قوانینی که در جهت کاهش مصرف مواد دخانی در کشور اتفاق است، مراقبت نکنند، در آینده‌ای نزدیک شاهد طغیان بیماری‌ها و سرطان‌های ناشی از مصرف مواد دخانی خواهیم بود. رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که همه کشورها به سمت اقداماتی در جهت کاهش مصرف مواد دخانی می‌روند، افزود: ما نباید قوانینی وضع کنیم که منجر به تسهیل مصرف مواد دخانی در کشور شود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
هدف از برگزاری روز جهانی توالت، مقابله با این بحران بهداشت جهانی است. طبق اعلام سازمان ملل متحد، هدف این روز، دسترسی به فاضلاب پایدار برای همه جهانیان تا سال ۲۰۳۰ میلادی است. دسترسی به سیستم فاضلاب بهداشتی از حقوق انسانی افراد است و با این وجود طبق اعلام سازمان ملل، امروزه ۴٫۲ میلیارد نفر از مردم جهان از این خدمات بهداشتی مناسب محروم‌اند. طبق گفته سازمان ملل متحد، «سیستم فاضلاب بهداشتی و مناسب» به معنای آن است که افراد از توالت‌های بهداشتی در خانه‌های خود استفاده کنند که با دیگر افراد مشترک نباشد. بنا بر گزارش نیوز۱۸، طبق گزارشی از سازمان جهانی بهداشت (WHO) دست‌کم دو میلیارد نفر در سراسر جهان از منبع آب آشامیدنی آلوده به مدفوع استفاده می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

گنابری: تیم آلمان جوان است اما فوتبال را خوب بازی می‌کند

فارس11 دقیقه قبل

۱۴ هزار نیروی خدمات شهری وضعیت انهار و کانال‌های تهران را رصد می‌کنند

ایسنا12 دقیقه قبل

شکل گیری طرح فراگیر مشارکت یاران در حوزه دانش‌آموزان استثنایی

مهر13 دقیقه قبل

مرخصی دو روزه جلالی به بازیکنان گل گهر

فارس13 دقیقه قبل

مورینیو رسما جانشین پوچتینو در تاتنهام شد

فارس14 دقیقه قبل