کوتاه از فرهنگ‌وهنر - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. فرهنگ

کوتاه از فرهنگ‌وهنر - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
لعیا زنگنه پس از ۲۷ سال دوری از صحنه، دوباره به تئاتر بازمی‌گردد. این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که نخستین حضور حرفه‌ای خود بر صحنه تئاتر را با علی رفیعی در نمایش «یادگار سال‌های شن» در سال ۱۳۷۱ تجربه کرده است، فارغ‌التحصیل دانشگاه هنر تهران رشته نمایش بوده و با هدایت محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون شد. نمایش «اتینا» با حضور زنگنه به نویسندگی رسول کاهانی و کارگردانی حسین دیردار از ۱۰ مرداد در تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد رفت. مزار رضا سقایی (موسیقی‌دان و خواننده لر) امروز در خرم‌آباد گلباران می‌شود. امین عباسیان، مدیر انجمن موسیقی استان لرستان گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته به پاس قدردانی از زحمات استاد سقایی در کنار مقبره او جمع می‌شویم و مزارش را گلباران می‌کنیم. مراسم گلباران مزار رضا سقایی ساعت ۱۹:۳۰ عصر امروز در قطعه هنرمندان آرامگاه «صالحین» خرم‌آباد برگزار می‌شود. فیلم سینمایی «کار کثیف» به کارگردانی خسرو معصومی ساعت ۱۸ امروز در فرهنگسرای ارسباران نمایش داده می‌شود و پس از آن با حضور عوامل نقد و بررسی می‌شود. «کار کثیف» مضمونی اجتماعی دارد و به موضوع کار و مهاجرت می‌پردازد. پدرام شریفی، الهام نامی، لوون هفتوان، رضا فیاضی، مسعود فروتن و … بازیگران فیلم کار کثیف هستند. خسرو معصومی نویسنده و کارگردان، جواد طوسی منتقد، کورش جاهد کارشناس سینما و جمعی دیگر از عوامل و بازیگران فیلم مهمانان پانصد و چهاردهمین نشست باشگاه فیلم تهران هستند. یکصد و پنجاه و پنجمین نوبت از محفل طنز «در حلقه رندان» ساعت ۱۸ امروز در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. علی زراندوز، نویسنده و طنزپرداز، مهمان صندلی قرمز این رویداد حوزه ادبیات است که به گفت‌وگو با داریوش کاردان، مجری این برنامه و نویسنده، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون می‌نشیند. محفل طنز «در حلقه رندان» از جمله محافل ثابت و ماهانه حوزه هنری است که آخرین یکشنبه‌های هر ماه در تالار سوره این مجموعه برگزار می‌شود و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و دفتر طنز حوزه هنری برگزاری آن را برعهده دارند. قسمت آخر فصل اول مسابقه «ستاره ساز» پس فردا، دوشنبه اول مرداد پخش و در آن به نفر اول این مسابقه استعدادیابی، ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان جایزه اهدا می‌شود. ستاره‌ساز تاکنون ۵۳ قسمت روی آنتن شبکه سه برده است و مرحله نهایی آن طی سه هفته گذشته با حضور شش نوجوان برتر دنبال شد. نمایشگاهی متفاوت مبتنی بر آثار نسل‌های مختلف هنر ایران عصر روز جمعه در گالری خاک برپا شده است. در این دوره سالانه آثاری از غلامحسین نامی، کوروش شیشه‌گران، سیدمهدی حسینی، بیتا فیاضی، کامبیز صبری، مسعود اخوان‌جم، نرگس هاشمی، نزار موسوی‌نیا، عین‌الدین صادق‌زاده و گلناز مقدم به روی دیوار گالری خاک می‌رود. این نمایشگاه تا ۱۵مردادماه هر روز (غیر از شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.

لعیا زنگنه پس از ۲۷ سال دوری از صحنه، دوباره به تئاتر بازمی‌گردد. این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که نخستین حضور حرفه‌ای خود بر صحنه تئاتر را با علی رفیعی در نمایش «یادگار سال‌های شن» در سال ۱۳۷۱ تجربه کرده است، فارغ‌التحصیل دانشگاه هنر تهران رشته نمایش بوده و با هدایت محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون شد. نمایش «اتینا» با حضور زنگنه به نویسندگی رسول کاهانی و کارگردانی حسین دیردار از ۱۰ مرداد در تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد رفت. مزار رضا سقایی (موسیقی‌دان و خواننده لر) امروز در خرم‌آباد گلباران می‌شود. امین عباسیان، مدیر انجمن موسیقی استان لرستان گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته به پاس قدردانی از زحمات استاد سقایی در کنار مقبره او جمع می‌شویم و مزارش را گلباران می‌کنیم. مراسم گلباران مزار رضا سقایی ساعت ۱۹:۳۰ عصر امروز در قطعه هنرمندان آرامگاه «صالحین» خرم‌آباد برگزار می‌شود. فیلم سینمایی «کار کثیف» به کارگردانی خسرو معصومی ساعت ۱۸ امروز در فرهنگسرای ارسباران نمایش داده می‌شود و پس از آن با حضور عوامل نقد و بررسی می‌شود. «کار کثیف» مضمونی اجتماعی دارد و به موضوع کار و مهاجرت می‌پردازد. پدرام شریفی، الهام نامی، لوون هفتوان، رضا فیاضی، مسعود فروتن و … بازیگران فیلم کار کثیف هستند. خسرو معصومی نویسنده و کارگردان، جواد طوسی منتقد، کورش جاهد کارشناس سینما و جمعی دیگر از عوامل و بازیگران فیلم مهمانان پانصد و چهاردهمین نشست باشگاه فیلم تهران هستند.یکصد و پنجاه و پنجمین نوبت از محفل طنز «در حلقه رندان» ساعت ۱۸ امروز در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. علی زراندوز، نویسنده و طنزپرداز، مهمان صندلی قرمز این رویداد حوزه ادبیات است که به گفت‌وگو با داریوش کاردان، مجری این برنامه و نویسنده، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون می‌نشیند. محفل طنز «در حلقه رندان» از جمله محافل ثابت و ماهانه حوزه هنری است که آخرین یکشنبه‌های هر ماه در تالار سوره این مجموعه برگزار می‌شود و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و دفتر طنز حوزه هنری برگزاری آن را برعهده دارند. قسمت آخر فصل اول مسابقه «ستاره ساز» پس فردا، دوشنبه اول مرداد پخش و در آن به نفر اول این مسابقه استعدادیابی، ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان جایزه اهدا می‌شود. ستاره‌ساز تاکنون ۵۳ قسمت روی آنتن شبکه سه برده است و مرحله نهایی آن طی سه هفته گذشته با حضور شش نوجوان برتر دنبال شد. نمایشگاهی متفاوت مبتنی بر آثار نسل‌های مختلف هنر ایران عصر روز جمعه در گالری خاک برپا شده است. در این دوره سالانه آثاری از غلامحسین نامی، کوروش شیشه‌گران، سیدمهدی حسینی، بیتا فیاضی، کامبیز صبری، مسعود اخوان‌جم، نرگس هاشمی، نزار موسوی‌نیا، عین‌الدین صادق‌زاده و گلناز مقدم به روی دیوار گالری خاک می‌رود. این نمایشگاه تا ۱۵مردادماه هر روز (غیر از شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اولین گفتگوی شهید لشگری با همسرش بعد از ١٨ سال اسارت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
شهید سرلشگر خلبان حسین لشگری، در شهریورماه سال ٥٩ به اسارت نیروهای عراقی درآمد و سرانجام پس از ١٨ سال از اسارت در زندان‌های حزب بعث عراق آزاد شد، این نخستین مکالمۀ تلفنی این شهید با همسرش است.

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک15 ساعت قبل

قنبریان: مرحوم هاشمی مشوق تجمل‌گرایی بود

مهرمهر1 روز قبل
حجت‌الاسلام قنبریان در برنامه ثریا گفت: مرحوم هاشمی در دهه شصت بیشترین خطبه‌ها را درباره عدالت اجتماعی داشتند اما بعد از جنگ دعوت به مانور تجمل میکرد!

پرواز تا اقتدار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهمان این قسمت از برنامه بدون تعارف ۵۴ سال دارد و ۲۰ سال است که خلبان هواپیمای جنگنده است و افزون بر آن، کار تحسین برانگیز و شجاعتی مثال زدنی داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بدون تعارف این هفته به یکی از آشیانه‌های هواپیما‌های جنگنده نیروی هوایی ارتش رفته است. مهمان این قسمت از برنامه بدون تعارف ۵۴ سال دارد و ۲۰ سال است که خلبان هواپیمای جنگنده است و افزون بر آن، کار تحسین برانگیز و شجاعتی مثال زدنی دارد. سرهنگ حمید گرجی خلبان هواپیمای جنگنده از قابلیت‌های جنگنده‌های ایرانی می‌گوید.

مسابقات ذهنی ریاضی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مراسم پایانی نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی امشب همزمان در خیابان بهشت و تماشاخانه سنگلج در فضایی شاد و با حضور مردم و هنرمندان برگزار شد. اتابک نادری کارگردانی مراسم بخش داخلی را برعهده داشت و میلاد نیک‌آبادی هم کارگردانی بخش خیابانی را عهده دار بود. در این مراسم دبیر جشنواره کیک ویژه آیین پایانی را که منقش به پوسترهای جشنواره بود، برید. در نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی نصیریان رییس افتخاری جشنواره، سیدمحمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، محمدحسین ناصربخت قائم مقام جشنواره، اردشیر صالح پور، داریوش مودبیان، اسماعیل خلج و تعدادی دیگر از هنرمندان و مدیران تئاتر حضور داشتند. اجرای قطعه‌ای زورخانه‌ای در مدح حضرت علی (ع)، پخش نماهنگی درباره بخش‌های مختلف جشنواره و اجرای نمایش سیاه بازی از بخش‌های مراسم امشب بود.

نظرها

اخبار بیشتر