بیمه آسیا ۶۰ ساله شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی
بیمه آسیا ۶۰ ساله شد

بیمه آسیا ۶۰ ساله شد

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
گروه بنگاه‌ها : شرکت بیمه آسیا سی‌ام تیرماه ۱۳۳۸ تاسیس شده است. شصتمین سالگرد این شرکت بیمه‌ای فرصتی برای انعکاس تلاش‌هایی است که در جهت ثبات و برقراری شرکتی که از ادغام، جنگ، تحریم و رقابت عبور کرده، انجام شده است. وقتی صحبت از بیمه آسیا می‌شود، پای اولین‌ها به میان می‌آید، طرح بیمه مسوولیت حرفه‌ای در جامعه که اول بار مورد قبول جامعه پزشکی کشور قرار گرفت، اصلاحات اساسی در شرایط بیمه بدنه اتومبیل، توسعه بیمه آتش‌سوزی منازل، تاسیس اولین شرکت خدمات بیمه‌ای و آغاز به‌کار نماینده حقوقی در صنعت بیمه کشور، تاسیس شرکت بیمه مشترک با بیمه دولتی جمهوری آذربایجان، تلاش برای تاسیس شرکت بیمه امید در مناطق آزاد، تلاش برای تاسیس شرکت‌ بیمه اتکایی امین برای حضور فعال در بازار اتکایی منطقه، تاسیس اولین مجتمع تخصصی بیمه‌های زندگی، راه‌اندازی اولین مجتمع تخصصی پرداخت خسارت خودروهای سنگین و از همه مهم‌تر احیای مجدد بیمه عمر و پس‌انداز که صدور آن در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب به خاطر شبهه ربوی بودن لغو شده بود، از اقدامات بیمه آسیاست.

برخی از کارشناسان بیمه می‌گویند: بیمه آسیا سابقه‌ای طولانی در بازار بیمه کشور دارد و همواره از توان مدیریتی و کارشناسی خوبی به نسبت سهمی که در بازار بیمه کشور دارد برخوردار بوده و با آغاز خصوصی‌سازی در صنعت بیمه کشور، بیشترین تهدید از نظر جذب نیروی انسانی توسط شرکت‌های تازه تاسیس، متوجه این شرکت بوده است. البته جذب نیروهای انسانی بیمه آسیا توسط بخش خصوصی بازار بیمه موجب شد تا بیمه آسیا با اتکا به نیروهای جوان خود راه را ادامه دهد. نتیجه جوانگرایی بیمه آسیا این بود که امروز مسعود بادین، معاون فنی سابق بیمه‌‌ای اموال که تجربه تصدی پست‌‌های مختلف در سرپرستی‌ها و شعب و از جمله ریاست شورای فنی بیمه‌ آسیا را در کارنامه خود داشت، توسط هیات‌مدیره به‌عنوان مدیرعامل بیمه آسیا انتخاب شود.

این شرکت بیمه در سال ۱۳۸۸ براساس سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مشمول واگذاری به بخش خصوصی و سپس به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی کشور به فعالیت‌های خود ادامه داد. صفت مشخصه بیمه آسیا توجه به بازار بیمه‌های خرد است؛ به‌طوری‌که این شرکت سال‌‌ها پیش طرح تفویض اختیارات بیشتر به نمایندگان را آغاز کرد و تا امروز سهم بیمه‌های غیرمستقیم در پرتفوی بیمه آسیا بیش از ۹۰ درصد است. درواقع بیمه آسیا با آماده‌سازی فضای کسب‌و‌کار، شرایط فعالیت ۳ هزار نماینده‌اش را فراهم می‌سازد. این شرکت بیمه‌ای با داشتن ۲۳۰ میلیارد تومان سرمایه یکی از ۱۰۰ شرکت برتر ایران است، به‌طوری‌که رتبه اول گروه موسسات بیمه‌ای شرکت‌های برتر ایران را برای پنج سال متوالی کسب کرده است. عملکرد بیمه آسیا نشان می‌دهد این شرکت در سال مالی ۹۷ مبلغ ۳/ ۴۴ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۲۷ درصدی دارد.

طبق آمارهای قابل اتکا بیمه مرکزی سهم بیمه آسیا از بازار کشور بیش از ۱۰ درصد است و روند تولید حق بیمه در این شرکت صعودی است؛ به‌طوری‌که پرتفوی ۷۷۴/ ۱۵ میلیارد ریالی سال ۹۲ به مبلغ ۰۳۸/ ۳۵ میلیارد ریالی درپایان سال ۹۶ رسید. همچنین بیمه آسیا در دوره مورد نظر مبلغ ۵/ ۲۹ هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۱ درصد رشد نشان می‌دهد. رشد ۵۵ درصدی حق بیمه‌های بدنه اتومبیل و ۳۳ درصدی بیمه‌های درمان و همچنین رشد ۳۹ و ۳۳ درصدی خسارات پرداختی این دو رشته با توجه به گرانی قطعات اتومبیل و روند صعودی هزینه‌های درمانی بخشی از دلایل رشد ۳۱ درصدی خسارات هستند. کاهش تعداد بیمه‌نامه‌های صادره بدنه اتومبیل در پرتفوی بیمه آسیا طی دوره مذکور در حالی که تولید حق بیمه بدنه افزایش یافته است، دلیلی بر همین ادعاست که گرانی اتومبیل‌ها تاثیر مستقیم بر بیمه‌های بدنه دارد. نکته حائز اهمیت در عملکرد بیمه آسیا در دوره مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۷ افزایش تعداد بیمه‌نامه‌های عمر و پس‌انداز است. به‌طوری‌که تعداد بیمه‌نامه‌های عمر و پس‌انداز با ۵۵ درصد رشد بالاترین افزایش را در پرتفوی بیمه آسیا دارد. پس از عمر و پس‌انداز، تعداد بیمه‌نامه‌های مسوولیت نسبت به سال قبل ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد. در حالی که سهم بیمه‌های غیرمستقیم در بیمه آسیا طی سال مالی ۹۷ بیش از ۹۰ درصد است، می‌توان نتیجه گرفت، شبکه فروش بیمه آسیا با درک درست از سیاست‌گذاری‌های مرکز در جهت توسعه بیمه‌های عمر و مسوولیت گام برداشته است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

از دیگر اقدامات بیمه آسیا تمدید قرارداد با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور برای پنجمین سال متوالی و امضای تفاهم‌نامه همکاری و ارائه خدمات بیمه‌ای با خانه صنعت، معدن و تجارت است. بیمه آسیا در کنار بیمه‌گری به ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود تمرکز دارد؛ ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور، توزیع نوشت‌افزارهای اختصاصی در مدارس مناطق محروم کشور و حضور فعال در حوادثی چون زلزله و سیل. بیمه آسیا ضمن بررسی سریع پرونده‌های خسارت سیل و زلزله و پرداخت به موقع آن، در راستای مسوولیت‌های اجتماعی خود در سیل اخیر با اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به ارزش ریالی بالغ‌بر ۲۵ میلیارد ریال به مناطق حادثه دیده این نقش را ایفا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ: هیچ چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که مشغول برگزاری کمپین‌های انتخاباتی‌اش در گوشه و کنار ایالات متحده است در جمع هوادارانش گفت: «می‌دانم شما من را دوست دارید، ولی هیچ ‌چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید. چه من را دوست داشته باشید چه نداشته باشید باید به من رای بدهید.»

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: با توجه به عدم تغییر قیمت اونس جهانی و ثبات در بازار ارز داخلی، تقاضا برای سکه و طلا در روزهای اخیر کاهش داشته و تعادل نسبی در بازار برقرار است بطوریکه نرخ انواع سکه نسبت به روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تغییر قابل محسوسی نداشته است. وی ادامه داد: در حال حاضر حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده است که در سه سال اخیر بی‌سابقه بوده است. باید توجه داشت که بیشترین سطح حباب در این بازه زمانی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد آخرین نرخ اواع سکه گفت: در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، سکه تمام با طرح جدید ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۹۰ میلیون تومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۷۰ هزار تومان است. به گفته وی؛ نرخ هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۶ هزار تومان است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تنش‌های گسترده بین ایران و امارات متحده تاکنون علاوه بر فرصت‌های دیپلماتیک، فرصت‌های اقتصادی بسیاری را از بین برده است. در دوره‌های مختلف ما با نوسان این رابطه اقتصادی مواجه بوده‌ایم اما هرگز شاهد قطع شدن این رابطه نبوده‌ایم. نوع برخورد مسئولان اقتصادی امارات و صرافی‌های آنجا با ایران چنان بد بود که باعث کاهش بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی امارات در آن سال‌ها شد. گزارشات تاجرانی که سال‌ها از ایران در امارات فعالیت می‌کردند حاکی از بی ثباتی گسترده در تصمیمات و رویکردهای آنها بود. به‌نظر می‌رسد در آینده تعاملات ما درحوزه‌های نفتی و غیر نفتی دوباره افزایش یابد و راه افتادن برخی کانال‌های مالی در این حوزه، تاییدی بر صحت این رویکرد در بین حاکمان امارات است.

نظرها

اخبار بیشتر