آشنایی با خواص پیاز در مقابله با سرطان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سلامت
آشنایی با خواص پیاز در مقابله با سرطان

آشنایی با خواص پیاز در مقابله با سرطان

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد پیاز منافع زیادی برای بدن دارد و استفاده از آن در رژیم غذایی ضروری است.

به گزارش افکارنیوز،

گنجاندن یک پیاز در رژیم غذایی روزانه می‌تواند مشکلات و بیماری‌ها را درمان کرده و سرطان را از شما دور کند. برخی از خواص پیاز به شرح زیر هستند:

اخبار اجتماعی-- پیاز ضد انعقاد خون است.

- پیاز ضدسرطان است.

- پیاز خون ساز است.

- پیاز استخوان ساز است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

- پیاز ضد درد است.

- پیاز ضد فشارخون است.

دانشمندان با انجام مطالعات و آزمایشاتی بر روی داوطلبان دریافتند آن دسته از افرادی که پیاز در برنامه غذایی شأن وجود دارد سریع‌تر وزن کم کرده و چربی انباشته شده کمتری در بدن شأن وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش بی‌بی‌سی این قرص حاوی آسپیرین (داروی رقیق‌کننده خون)، یک داروی استاتینی کاهنده کلسترول و دو داروی کاهنده فشارخون است. پژوهشگران ایرانی و بریتانیایی که این بررسی را انجام داده‌اند، می‌گویند این قرص با قیمتی بسیار کم می‌تواند تأثیری بزرگ در پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی داشته باشد. برای نیمی از افراد شرکت‌کننده قرص چهار دارویی و توصیه‌های بهبود سبک زندگی و به نیمی دیگر فقط توصیه‌های بهبود سبک زندگی داده شد. پس از پنج سال این یافته‌ها به دست آمد: - در گروه ۳۴۲۱ نفرهای که قرص چهار دارویی دریافت می‌کردند، ۲۰۲ مورد عارضه قلبی- عروقی رخ داد. این دارو در این بررسی به افراد بالای ۵۰ سال بدون توجه به اینکه سابقه بیماری قلبی دارند یا نه داده شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
مجوز تاسیس داروخانه به دیپلمه‌ها و بالاتروی با بیان اینکه هر کس که تحصیلات دیپلم به بالاتر داشته باشد، می‌تواند مجوز تاسیس داروخانه را دریافت کند، افزود: منتها متقاضیان بر اساس مفاد آیین‌نامه و ضابطه‌ای که وجود دارد، اولویت‌بندی می‌شوند. شرایط صدور مجوز تاسیس داروخانهشیبانی فرید با بیان اینکه کسانیکه امتیاز بالاتری داشته باشند، مجوز داروخانه برایشان صادر می‌شود، افزود: شرایط صدور مجوز داروخانه چیزی مانند کنکور سراسری است؛ همانطور که هرکسی که دیپلم دارد می‌تواند در کنکور سراسری شرکت کند. وی با بیان اینکه از طرفی طبق ضابطه فعلی ارائه مجوز تاسیس داروخانه بر اساس نصاب جمعیتی ارائه می‌شود، افزود: به عنوان مثال برای تهران به ازای هر ۴۵۰۰ نفر یک مجوز تاسیس داروخانه تعلق می‌گیرد و این مجوز به کسی که امتیازش بالاتر است، داده می‌شود. این کمیسیون هم مجوز تاسیس داروخانه را صادر می‌کند و صلاحیت فنی آن مسئول فنی را بررسی خواهد کرد. برای تاسیس داروخانه، کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه، صلاحیت فرد را به عنوان موسس یا مسئول فنی داروخانه بررسی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای حسین کرمانپور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به مناسبت اول شهریور - روز پزشک - گفت: افزایش سواد سلامت سبب کاهش بیماری‌ها می‌شود. وی افزود: با آموزش و پیشگیری حتی می‌توان سخت‌ترین بیماری‌ها را در مراحل اولیه تشخیص داد و درمان کرد. آقای کرمانپور با بیان اینکه تغذیه بد، کم تحرکی، دخانیات، آلودگی‌های محیطی و استرس‌ها؛ شرایط را برای ظهور بیماری‌های نوپدید فراهم می‌کند، گفت: هرچه اموزش ارتقا یابد، این بیماری‌ها کمتر پدید می‌آید و پزشکان در صف اول این آموزش هستند. وی با اشاره به ویزیت رایگان بیماران تهرانی در ۴ نقطه شهر به مناسبت روز پزشک گفت: در تفاهمنامه‌ای که سازمان نظام پزشکی با شهرداری تهران منعقد کرده است، قرار شد در تهران که از نظر عوامل خطر ابتلا به بیماری‌ها شیوع بیشتری داریم، به عنوان الگو در فرهنگسرا‌ها و سرای محلات با همکاری پزشکان داوطلب، ارائه خدمات رایگان پزشکی و طرح معاینه رایگان ادامه یابد. آقای کرمانپور افزود: با این کار در افق ۵ یا ۶ سال اینده فضای بهتری از نظر سواد سلامت و کاهش بیماری‌ها در تهران خواهیم داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس سندیکای مواد موثره دارویی گفت: در حوزه دارو‌های مرتبط با ترک اعتیاد توانسته‌ایم به صادرات دست یابیم؛ علاوه بر اینکه همه نیاز‌های داخل را با قیمت مناسب و ارزان تامین می‌کنیم. مدیرعامل تولید مواد اولیه داروپخش در حاشیه این کنگره در جمع خبرنگاران گفت: سه محصول از این هشت محصول در حوزه ترک اعتیاد است. فرامز اختراعی، رئیس سندیکای مواد موثره دارویی نیز گفت: دارو‌های ترک اعتیاد که در داخل کشور تولید می‌شود کاملا برای مدل اعتیاد‌های داخل کشور ساخته شده است. اختراعی افزود: در حوزه دارو‌های مرتبط با ترک اعتیاد همچنین توانسته‌ایم به صادرات دست یابیم علاوه بر اینکه همه نیاز‌های داخل را با قیمت مناسب و ارزان تامین می‌کنیم. تا سال ۱۳۸۵ سومین کشور از نظر ظرفیت تولید دارو‌های ترک اعتیاد بودیم و موفقیت‌های بیشتری را پیش رو خواهیم داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
اما از طرفی از این‌که دچار چاقی شکم شده‌اید هم، ناراضی هستید و نمی‌دانید چطور چربی‌های دور شکم را آب کنید. بعضی عادات غذا خوردن باعث چاقی شکم می‌شوند و اگر می‌خواهید شکم کوچک‌تری داشته باشید، باید این عادت‌ها را کنار بگذارید. اما از طرفی از این‌که دچار چاقی شکم شده‌اید هم، ناراضی هستید و نمی‌دانید چطور چربی‌های دور شکم را آب کنید. بعضی عادات غذا خوردن باعث چاقی شکم می‌شوند و اگر می‌خواهید شکم کوچک‌تری داشته باشید، باید این عادت‌ها را کنار بگذارید. برای غذا خوردن یک بشقاب کوچک بردارید و به‌اندازه غذا بکشید.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا در مراسم افتتاحیه نشست تخصصی بین المللی روانشناسی و روانشناختی (پاسفیک) گفت: این معاونت در چارچوب تدابیر و ماموریت ذاتی خود در حفظ و سلامت اعضای ناجا و با درک اهمیت و ضرورت توجه به سلامت روان در نیروی اتنظامی، برنامه‌های روانشناختی با نگاه دیروز، امروز و آینده اجرا کرده است. سرهنگ محمدرضا حسینی با بیان اینکه سلامت روان در میان نیرو‌های مسلح از اهمیت بیشتری برخوردار است، افزود:: تمرکز بر سلامت روان نیرو‌های نظامی و انتظامی به دلیل مراوده و ارتباط مستقیم با مردم، ضروری است و در این حوزه نیاز مبرم به روانشناسی و روانشناختی احساس می‌شود. معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا با بیان اینکه بهره گیری از دانش‌های روان شناسی و روان پزشکی برای تقویت پلیس دانش بنیان ضروری است، افزود: تمرکز بر استفاده از روانشناسی برای حفظ بنیان خانواده اعضای ناجا هم از دیگر تلاش‌های سازمان بهداشت، درمان و امداد نیروی انتظامی است تا اعضا بدون دغدغه در انجام ماموریت‌های بهینه، کوشا باشند و به همین منظور مرکز تخصصی روانشناسی ایجاد کردیم. وی ادامه داد: از آنجا که اساس همه سازمان‌ها بر منابع انسانی بنا شده است، دانش روانشناختی که به مقوله نیروی انسانی می‌پردازد، اهمیت زیادی دارد. سرهنگ حسینی با بیان اینکه هدف غایی ما استفاده از علوم مختلف از جمله روانشناسی برای نیرو‌هایی مسلح است، گفت:: وظیفه خطیر حفظ امنیت و ثبات بر عهده نیرو‌های انتظامی و نظامی در سراسر کشور است و در این نشست تخصصی میزبان ۳۰ استان به صورت مستقیم از طریق ویدئو کنفرانس هستیم. دبیر علمی نشست تخصصی روانشناسی و روانشناختی نیرو‌های مسلح نیز در این نشست با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه روانشناسی نیرو‌های نظامی گفت: باید یک نیرو را از زمانی که وارد سازمان می‌شود تا بازگشت او به آغوش خانواده تحت نظارت و پوشش روانشناسی قرار داد. آقای علی فتحی آشتیانی با بیان اینکه روانشناسی خود را مدیون سازمان‌های نظامی و انتظامی می‌داند، افزود: در واقع ریشه علوم روانشناسی و روان پزشکی به سازمان‌های نظامی می‌رسد. وی با بیان اینکه در این نشست به آینده روانشناسی در نیرو‌های نظامی می‌پردازیم، گفت: کمیته بین المللی طب نظامی، مسئولیت بحث روانشناسی در نیروی انتظامی را بر عهده ایران گذاشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

سرانه آموزشی دانشگاه‌های کردستان بسیار کم است/دانشکده صنعت و معدن قروه نیازمند حمایت بیشتر

کرد آنلاین10 ساعت قبل

جلسه مدیریت آب با محوریت کاهش میزان مصرف سرانه آب در فضای سبز

فارس6 ساعت قبل

گزارش تمرین پرسپولیس؛ پیروزی تیم ذخیره‌ها در مقابل تیم امید پرسپولیس

طرفداری1 روز قبل

عوارض جنوب به شمال ایران از عوارض خروجی به عراق بیشتر شد! + فیلم

رکنا9 ساعت قبل

پیام همسرجان بهاره رهنما برای عشقش

پارس نیوز9 ساعت قبل

(تصویر) مدل رای جمع کردن پارسا خائف فینالیست عصر جدید

فرارو1 روز قبل

استقبال بریتانیا از آزادی کارمند کنسولگری این کشور در هنگ‌کنگ

ایلنا4 ساعت قبل

واکنش مشترک به التهاب اجاره مسکن

ایران‌جیب1 روز قبل

فتاحی: توقع نداشته باشید یک ماهه همه چیز درست شود/ می‌دانستیم برای ورود هواداران ممکن است دچار مشکل شویم

میزان‌آنلاین23 ساعت قبل

وزیر علوم در سنندج: اصلاح قانون بومی‌گزینی دانشگاه‌ها مجددا از طریق مجلس پیگیری می‌شود

تسنیم5 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری10 ساعت قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری10 ساعت قبل

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

خبری10 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«دکتر، مهندس بیکار» |دکتر و فوق لیسانس شانس کمتری برای یافتن شغل از دیپلمه‌ها دارند

تسنیمچند ثانیه قبل

مدیر بازداشتی اداره غله گنبدکاووس: پس از ۱ روز آزاد شدم/آلودگی ۷۰۰ تن گندم دولتی به فضولات حیوانی در حال بررسی است

تسنیمچند ثانیه قبل

شکست شیاطین سرخ در واپسین دقایق در اولدترافورد

مشرق‌نیوز2 دقیقه قبل

بیرانوند: انتظارها از من ۱۰ برابر خواهد شد

مشرق‌نیوز2 دقیقه قبل

شکست زنیت در حضور ۹۰ دقیقه‌ای سردار آزمون

مشرق‌نیوز3 دقیقه قبل

اجازه نمی‌دهیم اقتدار نیروی انتظامی بشکند/ اراذل و اوباش قبل از خودنمایی شناسایی و در صحنه با آنها برخورد شود

مشرق‌نیوز3 دقیقه قبل