متهم: بابت قتل پدرم شرمنده هستم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
متهم: بابت قتل پدرم شرمنده هستم

متهم: بابت قتل پدرم شرمنده هستم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
زنی میان‌سال که در درگیری با پدرش او را به ضرب چاقو به قتل رسانده ‌است، در جلسه دادگاه و هنگام دفاع به‌شدت اشک ریخت و گفت همه درگیری‌ها از وقتی شروع شد که پای زنی به‌جز مادرش به زندگی پدرش باز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، اول اسفند دو سال قبل زنی خود را به مأموران پلیس معرفی کرد و گفت پدرش را کشته است. این زن به مأموران گفت: با پدرم درگیر شدم و او من را زد من هم چاقویی را که زمین بود، برداشتم. بخشی از وسایلم را جمع کردم تا از خانه خارج شوم که دوباره آمد و من را زد و من هم به‌صورت غیرارادی ضربه‌ای به او زدم.

بعد از بازداشت این زن و آغاز تحقیقات از خانواده او، خواهرانش به‌عنوان ولی‌دم درخواست قصاص کردند و گفتند از خواهرشان نمی‌گذرند. این در حالی بود که پزشکی قانونی نیز اعلام کرد مقتول مردی ۷۰ساله‌ است که با هشت ضربه چاقو به قتل رسیده و برخی از این ضربات قبل از مرگ وارد شده‌ است. به این ترتیب، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده‌ شد. در ابتدای جلسه رسیدگی که در شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و کیفرخواست علیه متهم را خواند. سپس خواهران متهم به‌عنوان اولیای ‌دم در جایگاه حاضر شدند. آنها برای خواهرشان درخواست قصاص کردند و همچنین دو نفر از آنها گفتند برای ضربات غیرمنتهی به فوت نیز دیه می‌خواهند. وقتی نوبت به متهم رسید، او اتهام را قبول کرد و گفت: من پدرم را خیلی دوست داشتم و ما رابطه بسیار خوبی با هم داشتیم. مشکل از زمانی شروع شد که زنی دیگر وارد زندگی پدرم شد. ما همگی بزرگ شده و ازدواج کرده‌ بودیم با اینکه پدر و مادرم اختلاف داشتند اما اختلافشان خیلی جدی نبود از وقتی که آن زن وارد زندگی ما شد، همه چیز به هم خورد. او رابطه ما و پدرم را خراب کرد. مادرم را از زندگی ۵۰ساله‌اش بیرون کرد.

متهم که به‌شدت گریه می‌کرد، گفت: وضعیت طوری شده که حالا من شرمنده اعضای خانواده‌ام هستم خجالت می‌کشم به چشم آنها نگاه کنم و خجالت می‌کشم حتی درخواست بخشش کنم.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث دیروز

متهم درباره روز حادثه گفت: روز حادثه من به باشگاه ورزشی رفته ‌بودم. چندساعتی در باشگاه بودم و خرید هم کرده ‌بودم وقتی کارم تمام شد و لباس‌هایم را پوشیدم و تلفنم را چک کردم، متوجه شدم مادرم چندین بار به من زنگ زده‌ است. وقتی تماس گرفتم او از من کمک خواست و گفت پدرم او را از خانه بیرون کرده‌ است. به خانه پدرم رفتم تا مشکل مادرم را حل کنم. پدرم خیلی عصبانی بود. او گفت: مقصر تو هستی که واسطه شدی مادرت برگردد تو به من گفتی او به خانه بیاید و دوباره با هم آشتی کنیم اما مادرت من را اذیت می‌کند. بعد پدرم به من گفت خانه‌ای را که به من داده بود، خالی کنم. گفتم حالا که امکان ندارد صبر کن خانه پیدا کنم. بحثمان بالا گرفت. پدرم با لگد من را زد و پرت کرد و دعوا کردیم. من کمی هم خریده کرده ‌بودم و در میان خریدها دو چاقو هم بود. خواستم خریدها را جمع کنم و بروم که پدرم پایش گیر کرد و به زمین افتاد و این‌طوری بود که خون زیادی از بدنش رفت. سعی کردم کمکش کنم اما نشد. خون همه جا را گرفته بود و او درجا مرد. من ابتدا فرار کردم اما خودم را تسلیم پلیس کردم. او در پاسخ به گفته‌های وکیل اولیای‌دم که گفته بود احتمالا متهم همدستی دارد چراکه تعداد ضرباتی که بر بدن مقتول وارد شده هشت ضربه ‌است، گفت: اگر کسی همدست من بود، حتما می‌گفتم چون این به نفع من است حالا خجول و شرمنده در برابر خانواده‌ام هستم.

بعد از گفته‌های متهم و وکیل‌مدافع او، هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
در پیام‌های قبلی هم سفارشات دیگری برای سرقت لوازم داخل خودرو به او داده بود. مرد جوان که هرگز تصورش را نمی‌کرد راز این سرقت‌ها توسط همسرش برملا شود در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی لوازم داخل خودرو اعتراف کرد. خیلی زود به مواد مخدر معتاد شدم و برای تأمین هزینه‌های مواد مخدرم با مشکل مالی رو به رو شدم. به یک نفر دستور گوشی قاپی، یکی کیف و یکی هم سرقت لوازم داخل خودرو می‌دهد در مقابل وسایل سرقتی هم مواد یا پول می‌داد. اوایل بلد نبودم چگونه سرقت کنم، فرح مرا به چند نفر از معتادان که در این کار تخصص داشتند معرفی کرد و آن‌ها سرقت لوازم داخل خودرو را به من یاد دادند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
باشگاه خبرنگاران: وقوع آتش سوزی شبانه در آپارتمانی در منطقه بولتون موجب فرار ساکنان آن شد. در پی وقوع این آتش سوزی مهیب که جمعه شب و در یک آپارتمان ۶ طبقه رخ داد ساکنان توانستند خود را به بیرون از محل حادثه رسانده و نجات یابند. پس از وقوع این آتش سوزی آتش‌نشانان محلی در محل حادثه حاضر و عملیات خاموش سازی آتش را آغاز کردند. گفته می‌شود آتش سوزی از طبقه چهارم شروع شده و به سرعت از طریق روکش نمای بیرون ساختمان که نوعی لمینت فشرده (HPL) بوده به سایر طبقات گسترش یافته است. هنوز علت دقیق این آتش سوزی مشخص نشده است و تحقیقات پلیس برای کشف علت اصلی آتش سوزی همچنان ادامه دارد.
الفالف1 روز قبل
زن جوان و چهار مرد دیگر به بیمارستان منتقل شدند، اما پروانه ۳۵ ساله یک روز بعد به خاطر شدت سوختگی تسلیم مرگ شد. در حالی که تلاش پلیس برای ردیابی مرد آتش افروز ادامه داشت فتح ا … نیز براثر شدت سوختگی جان سپرد. پلیس به پرس و جو از سه کارگر کارگاه پرداخت و آن‌ها همگی حرف‌های فتح ا … را تایید کردند. در این میان شریک کاری فتح ا … نیز گفت: او مرد خیری بود و همیشه به کارگرانش کمک می‌کرد. محاکمه غیابیدر حالی که هیچ ردی از امید به دست نیامده بود، اولیای دم زن جوان و فتح ا … به دادگاه رفتند و برای امید اشد مجازات خواستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
پسر نوجوان که از ناحیه پهلو آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل شد، اما تلاش کادر درمانی نیز برای نجات او بی‌نتیجه ماند و تسلیم مرگ شد. در تحقیقات اولیه مشخص شد عامل این جنایت نیز پسری ۱۵ ساله و هم ولایتی مقتول بوده است. بدین ترتیب تیم جنایی راهی محل حادثه که ساختمانی نیمه کاره بود، شدند. متهم در تحقیقات گفت: یکسال قبل از افغانستان برای کار به ایران آمدم. شب حادثه به شوخی دوستم را هل دادم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
یک دستگاه تانکر ۳۲ هزار لیتری حمل سوخت در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید فهمیده به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شد و با نرده‌های بزرگراه برخورد کرد. مخزن این تانکر خالی بوده و خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

سفیر تهران در دمشق: به ائتلاف با سوریه ادامه می‌دهیم و پیروز می‌شویم

فارس8 دقیقه قبل

نمایش «انیمیشن‌های طلایی» در خانه هنرمندان ایران

ایسنا11 دقیقه قبل

راهی که دل‌کندن از کتابخانه را برای اعضاء دشوار خواهد کرد

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور11 دقیقه قبل

تأثیرگذارترین چهره‌های سال ۲۰۱۹ در دنیا + عکس‌ها

رکنا11 دقیقه قبل

مه رقیق برای تهران | شمال شرق و شرق کشور کاهش دما

همشهری12 دقیقه قبل