اعزام زائران استانهای همدان و کردستان به سرزمین وحی از فرودگاه بین المللی همدان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
اعزام زائران استانهای همدان و کردستان به سرزمین وحی از فرودگاه بین المللی همدان

اعزام زائران استانهای همدان و کردستان به سرزمین وحی از فرودگاه بین المللی همدان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رئیس پلیس فرودگاه استان همدان گفت: از سوم مرداد ماه، زائران استان های همدان و کردستان از فرودگاه بین المللی همدان، عازم خانه خدا خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان؛ سرهنگ رضا جباری، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به کمبود فضای پارک و مسائل امنیتی در محل فرودگاه، مراسم بدرقه زائران از درب منزل و یا اماکن عمومی انجام می‌شود و طی هماهنگی‌های انجام شده زائران با اتوبوس به محل فرودگاه اعزام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: با بکارگیری کارکنان مجرب و آموزش دیده در تلاش هستیم که بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای زائران استان همدان و کردستان به سرزمین وحی که از فرودگاه بین المللی همدان عازم این سفر معنوی هستند، باشیم.

رئیس پلیس فرودگاهی استان یادآور شد: به لحاظ حفظ صیانت و منزلت نظام و از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران پرچم دار مبارزه با مواد مخدر در جهان است و برای حفظ این ارزش، از زائران عزیز می‌خواهیم که از به همراه داشتن هرگونه مواد مخدر، قرص‌های کدئین دار و مسکن خودداری کنند.

وی افزود: به علت عدم وجود کنسول‌گری جمهوری اسلامی در کشور عربستان و قوانین سخت گیرانه این کشور در بحث همراه داشتن قرص‌های ترامادول و متادون ودیگر مسکن‌های کدئین دار از زائران می‌خواهیم که از به همراه داشتن این داروها خودداری کنند.

جباری در ادامه اظهار داشت: برابر ماده ۱۷ قانون مبارزه با موادومخدر در صورتی که از زائران، مواد مخدر کشف شود ضمن توقیف گذرنامه برای بار اول یک تا ۵ سال و برای باردوم ۵ تا ۱۵ سال ممنوعیت خروج از کشور لحاظ می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

این مقام انتظامی گفت: به لحاظ عدم شناخت کافی پلیس عربستان از داروهای گیاهی مثل شیرین بیان که به لحاظ شکلی به مواد مخدر شبیه می‌باشد از زائران خواست از به همراه بردن این داروها نیز خودداری کنند.

سرهنگ جباری از زائران خواست درگیت‌های بازرسی با به همراه داشتن مدارک هویتی به ویژه گذرنامه با ماموران بازرسی همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: حجاج می‌توانند با ارائه نسخه پزشک معالج و تائید پزشک سازمان حج و زیارت داروهای خاصی را که برای درمان بیماری خود مصرف می‌کنند را به همراه داشته باشند.

سرهنگ جباری به زائرانی که دارای اعتیاد به مواد مخدر می‌باشند توصیه کرد: تا قبل از سفر با معرفی خود به کمپ‌های ترک اعتیاد و اخذ تائیدیه سلامت از معاونت بهداری نیروی انتظامی استان بتوانند از فیوضات این سفر معنوی بهره کافی را ببرند.

وی افزود: زائران مدارک هویتی را در چمدان‌های خود قرار ندهند و آن را همیشه نزد خود به همراه داشته باشند و از امانت گرفتن بار همراه دیگران خودداری کنند چراکه مسئولیت آور خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها