لزوم توجه به حقوق دستیاران و دانشجویان دکتری توسط شورای صنفی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
لزوم توجه به حقوق دستیاران و دانشجویان دکتری توسط شورای صنفی

لزوم توجه به حقوق دستیاران و دانشجویان دکتری توسط شورای صنفی

مهرخبرگزاری مهر |
نمایندگان شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) بر لزوم رسیدگی بیشتر به وضعیت آموزش، پژوهش و حقوق دستیاران و دانشجویان دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، جلسه همفکری شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph. D) دانشگاه‌های علوم پزشکی در اداره رفاهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد و مقرر شد نخستین نشست مجمع شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری اواخر مرداد یا اوایل شهریور ماه امسال برگزار شود.

لزوم اهمیت برگزاری نشست مجمع شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری، برنامه‌ریزی و ارائه برنامه‌های پیشنهادی در نشست یک‌روزه مجمع، ضرورت تشکیل و راه‌اندازی مجمع شورای صنفی در مقطع دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph. D) و همچنین برنامه‌ریزی جهت برپایی هر چه بهتر انتخابات شورای صنفی از موارد مطرح شده در این نشست بود.

ضرورت تعامل بیش از پیش شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری با مسؤولان ستادی و دانشگاهی، لزوم رسیدگی بیشتر به وضعیت آموزشی و پژوهشی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph. D)، ضرورت توجه به وضعیت حقوق دستیاران و دانشجویان مقطع دکتری و … ازدیگر مواردی بود که توسط حاضرین در جلسه عنوان شد.

علی محمدی رئیس اداره رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: برگزاری این نشست که تابستان امسال با حضور مسؤولان ستادی و اعضای مجمع برگزار خواهد شد، می‌تواند آینده روشنی برای ادامه فعالیت‌های این شورا و برطرف کردن مشکلات و مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان ترسیم کند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی بر لزوم تعامل و همفکری بیشتر اعضای شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری با مسؤولان ستادی تاکید کرد و گفت: مشارکت و تعامل اعضای شورای صنفی با مسؤولان و مدیران معاونت‌های مختلف از جمله آموزشی و پژوهشی می‌تواند اثرات سازنده و مثبتی در پی داشته باشد و گامی به سوی تقویت شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph. D) خواهد بود.

محمدی با اشاره به اینکه باید با کمک اعضای شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری و همچنین برگزاری نشست‌های مختلف با حضور اعضای مجمع شورای صنفی، در راستای پیگیری و حل مطالبات و مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان، گام برداریم، افزود: شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph. D) یک شورای نوپا و تازه تاسیس شده است که قطعا در آینده نزدیک می‌توان با دستاوردهای این شورا، حقوق و مطالبات دانشجویان را پیگیری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | ۱۸ ماه پس از انتقاد مهران مدیری تلویزیون شجاع شده است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

پاسدوبل؛ انجمن موسیقی آلخمسی

تابناکتابناک22 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
اخیرا ویدئوی بامزه‌ای منتشر شده از عادل فردوسی‌پور و دوستانش که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس نود در یکی از رستوران‌های تهران دور هم جمع شده‌اند و در ضیافتی مشترک، خاطرات برنامه‌ای را مرور می‌کنند که حالا دیگر نیست. در ادامه یادداشت رسول بهروش «وجه «بامزه» ویدئوی همنشینی عادل و رفقا هم بیشتر به‌خاطر آوازخوانی هنرمند مسنی است که در قطعه شعر مشهور «نازنین‌مریم» اسم فردوسی‌پور را به جای مریم می‌نشاند و باعث ریسه رفتن عادل از خنده می‌شود؛ خنده‌هایی که جای همان‌ها هم ماه‌هاست در شبکه سه خالی مانده و پر نمی‌شود. در عین حال اما به‌نظر می‌رسد انزوای خودخواسته عادل فردوسی‌پور و محدود شدنش در چنین ضیافت‌هایی هم دیگر کافی باشد. در حقیقت حق هواداران او و هنرش بیش از آن است که فقط گاه گاهی شاهد کلیپ‌های همنشینی عادل با رفقای نودی‌اش باشند و چلوکباب خوردن آنها را تماشا کنند. قطعا کار عادل برای اثبات خودش سخت‌تر است، اما وقتی میلیون‌ها نفر به استعداد و توانایی او ایمان دارند، دلیلی برای موفق نشدن وجود ندارد.

یکی از شادترین روز‌های انقلاب بازگشت آزادگان بود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی در مراسم تقدیر از خانواده جانبازان، آزادگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باورمان این است که سهم اصلی تمام موفقیت‌ها در طول ۴۰ سال متعلق به خانواده ایثارگران و آزادگان است. وی گفت: نیروی انتظامی امروز تصمیم گرفت که به پاس تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های این عزیزان در طول اسارت همانند سال‌های گذشته از این عزیزان تقدیر کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از اولویت‌های ویژه ما توجه به خانواده ایثارگران است که حداقل در طول سال یک بار آن‌ها را پذیرایی و هر دو ماه یک بار نیز نشستی با این عزیزان برای حل مشکلات آن‌ها داریم.
ایسناایسنا1 روز قبل
«طرح وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دو دهه اخیر حدود هشت مرتبه در مجلس بررسی شده است؛ تا سرانجام رأی مثبت نمایندگان مجلس را گرفت. ما منتظریم که رییس جمهور سریع‌تر برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کند. در نتیجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محیط امنی شده بود. یا قرار است یک سایت میراث فرهنگی را حفاظت و مرمت کنیم باید شرایط بازدید گردشگران از آن را هم درنظر بگیریم. در واقع میراث فرهنگی و گردشگری به صنایع آن منطقه کمک کرده بود و همه‌ی آن‌ها در خدمت یکدیگر بودند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر