خانواده‌ها نباید تربیت را برعهده «رسانه و مدرسه» بگذارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
خانواده‌ها نباید تربیت را برعهده «رسانه و مدرسه» بگذارند

خانواده‌ها نباید تربیت را برعهده «رسانه و مدرسه» بگذارند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیر عامل یک استارتاپ حوزه کودک گفت: ارائه محتوای مفید به کودک از طریق کانال خانواده به بهترین نحو صورت می‌گیرد و توجه به این مسیر، بنیانی‌ترین روش تربیت است؛ خانواده‌ها نباید تمام مسئولیت را برعهده رسانه و مدرسه بگذارند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نخستین نشست تخصصی استارتاپ‌های کودک‌محور با عنوان «نقش محتوا در کسب و کارهای الکترونیک حوزه کودک» با حضور کارشناسان در نمایشگاه الکامپ تهران برگزار شد.

مرتضی توکلی؛ مدیر نی‌نی‌بان، سجاد اسم حسینی مدیر کودک‌پرس، حسین شکاری مدیر دوزلی‌بوک و حامد رهنما مدیر روابط عمومی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، میهمانان حاضر در این نشست بودند.

مرتضی توکلی در ابتدای این نشست درباره وضعیت محتوای بازار کودک اظهار کرد: معدل فعالیتهای حوزه کودک با توجه به فرهنگ ملی ما و نیازسنجی‌های کسب وکارهای الکترونیک مناسب نیست؛ امروزه نگاه مخاطب این حوزه به تولیدات غیرایرانی معطوف شده و قطعا رقابت با استودیوهای باتجربه بین‌المللی کار دشواری است اما نیازهای فرهنگی کشور باید انگیزه بخش این حوزه باشد.

سجاد اسم حسینی، مدیر کودک پرس در این مورد گفت: فضای امروز حوزه کودک نسبت به ۱۰ سال گذشته متفاوت بوده و در این بین توجه به محتوا در بحث تربیت فرزند بسیار حائزاهمیت است؛ با توجه به رشد فضای مجازی و استارتاپهای حوزه کودک، لزوم فعالیت هدفمند در این بخش روشن است؛ متاسفانه اکنون توجه به مقوله اقتصادی باعث شده در تولید محتوا، بیشتر به ایجاد جذابیت تکیه شود و مضامین روانشناسانه و تربیتی کمتر مورد توجه قرار گیرد.

حسین شکاری، مدیرعامل دوزلی بوک نیز در ارتباط با این موضوع یادآور شد: از آنجا که بنیان شخصیت فردی از کودکی شکل می‌گیرد، نوع محتوای دریافتی در این سنین، اهمیت بالایی دارد اما امروزه تولیدکننده و مصرف کننده (خانواده) بسیار ظاهرپسند شده‌اند؛ بر این مبنا استارتاپ دوزلی بوک موضوع قهرمان‌سازی منطبق بر فرهنگ ایرانی اسلامی را با توجه‌ به قهرمان‌سازی خود کودک بهمراه والدین مورد توجه دارد.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

تاثیرات محتوای الکترونیک حوزه کودک

تاثیرات مثبت و منفی محتوای الکترونیک حوزه کودک، محور بعدی پنل بود که مورد بررسی قرار گرفت؛ حسینی در این بخش تصریح کرد: شورای عالی فضای مجازی در قالب سند صیانت حقوق کودک در فضای مجازی، بحث محتوا و رده‌بندی سنی را مورد توجه قرار داده و استفاده از لانچرهای حوزه کودک با قابلیت زمانسنجی، میزان دسترسی، اپلیکیشنهای مجاز و … را مطرح کرده اما طرح هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

توکلی نیز در ارتباط با این موضوع خاطرنشان کرد: در حوزه محتوا، نخستین گروهی که نیاز به توجیه دارند، والدین هستند چرا که نزدیکترین الگوسازان کودک بوده و معناسازی و چارچوب بخشی استفاده از فضای مجازی را برای کودک بوجود می‌آورند.

شکاری ادامه داد: ارائه محتوای مفید به کودک از طریق کانال خانواده به بهترین نحو صورت می‌گیرد و توجه به این مسیر، بنیانی‌ترین روش تربیت است؛ خانواده‌ها نباید تمام مسؤلیت را برعهده رسانه و مدرسه بگذارند و از ظرفیت بستر خود برای تربیت فرزند در این فضا استفاده کنند.

وی یادآور شد: در واقع خانواده‌ها به جای بزرگ کردن فضای مجازی با استفاده از فرزند (جذب لایک و فالوئر)، لازم است از ظرفیتهای خوب این فضا برای بزرگ کردن فرزندشان بهره بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رالی خانوادگی تاکسیرانی تهران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

کاهش ۶ درجه‌ای دما در سواحل خزر

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بیشتر مناطق کشور امروز شاهد افزایش جزئی دمای هوا خواهیم بود، اما دمای هوا در مناطق ساحلی دریای خزر و استان اردبیل ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. وی گفت: بجز مناطق جنوبی کشور امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت. احمدی افزود: در نواحی شمالی کشور نیز در استان‌های ساحلی دریای خزر علاوه بر کاهش نسبی دما شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده خواهیم بود که همین شرایط در مناطقی از استان اردبیل و شمال غرب کشور مهیاست. وی گفت: با وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شرق کشور به ویژه در زابل به عنوان کانون آن شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران نیز امروز صاف است و در ساعات عصر با وزش باد مواجه خواهیم بود و دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید

احتمال افزایش دمای بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: احتمال تشکیل ابر‌های باران زا در مناطق مرزی استان‌های گیلان و اردبیل وجود دارد که احتمال وقوع بارش خفیف پیش بینی می‌شود. وی گفت: همچنین در ساعات عصر امروز در مناطقی از جنوب استان فارس از جمله گراش، خنج، لار، استهبان، لامرد و همچنین در جنوب شرق هرمزگان شامل پارسیان و بستک و غرب هرمزگان شامل حاجی آباد و بشاگرد و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش‌های پراکنده خفیف وجود دارد و عشایری که به مناطق مرتفع می‌روند به جهت احتمال برخورد صاعقه مراقب باشند. کارشناس هواشناسی افزود: ما همین بارش‌ها را به صورت پراکنده‌تر و خفیف‌تر در استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. آقای اصغری سواحل دریای عمان و تنگه هرمز و بخش‌های مرکزی خلیج فارس را مواج پیش بینی کرد. وی گفت: نوسانات دمایی در بیشتر مناطق کشور در هفته آینده قابل توجه نیست، اما احتمال افزایش دما بیشتر به نظر می‌رسد و در نیمه دوم هفته آینده باید منتظر بارندگی باشیم که جزئیات آن اعلام می‌شود.

علل وقوع ۸۲ درصد حوادث رانندگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
زنگ هشدار به مردم و مسئولان؛ چهار علت «سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ، بی توجهی به جلو و خواب آلودگی» علل وقوع ۸۲ درصد حوادث رانندگی در کشور است.

آغاز ثبت نام زائرین اربعین حسینی در سامانه سماح

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما59 دقیقه قبل
بهسازی برخی محور‌ها برای ما از اولویت بالایی برخوردار است؛ بهسازی‌ای که می‌تواند در قالب پیاده‌راه‌سازی یا آرام‌سازی محور تعریف شود. از اتاق اصناف تهران انتظار دارم در این مسیر ما را همراهی و هر جا که لازم است، زمینه‌هایی لازم برای تعامل را فراهم کند. باید بجز کسبه، عناصر باارزش محور لاله‌زار را نیز تقویت و حفظ کنیم؛ انجام این کار بدون کمک اصناف ممکن نیست. به طور قطع، اگر لاله‌زار پیاده‌راه شود مشتریانی که مخاطب اصناف موجود هستند نیز بیشتر می‌شوند و حتی کاربری‌هایی جدیدی شکل می‌گیرد. در پایان یک تفاهم‌نامه همکاری به‌مدت ۳ سال، میان مدیریت شهری پایتخت و اتاق اصناف تهران منعقد شد.

نظرها

اخبار بیشتر