فلاح: همه به دبیر کمک خواهیم کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
فلاح: همه به دبیر کمک خواهیم کرد

فلاح: همه به دبیر کمک خواهیم کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
قهرمان سابق کشتی جهان گفت: آنهایی که در فدراسیون قبلی همه کاره بودند باید بروند؛ من این کار را تسویه حساب نمی‌دانم.

- اخبار ورزشی -

اکبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد انتخابات فدراسیون کشتی که روز چهارشنبه گذشته با انتخاب علیرضا دبیر به پایان رسید، اظهار داشت: اینکه کشتی بالاخره از بلاتکلیفی خارج شد، خوب بود. این کار باید بلافاصله بعد از استعفای رئیس قبلی انجام می‌شد اما بی دلیل وزارت ورزش انتخابات را برگزار نکرد و کشتی به حاشیه رفت. کاندیداها و جامعه کشتی به جان هم افتادند و شاهد بی حرمتی بودیم. این اتفاق در تاریخ ثبت می‌شود و وزارت ورزش این را همیشه به کشتی بدهکار می‌ماند که چنین فضایی را ایجاد کرد. نباید با ورزش ملی کشور چنین برخوردی می‌شد.

وی در مورد عدم تایید صلاحیت امیررضا خادم و عباس جدیدی برای شرکت در انتخابات و تایید دیرهنگام علیرضا دبیر نیز تصریح کرد: کار ناجوانمردانه‌ای علیه کشتی و این نامزدها صورت گرفت. خانواده کشتی خودشان باید انتخاب و رد می‌کردند و آنها نباید این موضوع را تا روز آخر می‌کشاندند. حق آن دو نفر هم بود که در انتخابات شرکت کنند تا مجمع سالمی با حضور همه نامزدها برگزار شود. درست مثل برگزاری انتخابی تیم ملی، که وقتی همه مدعیان روی تشک انتخابی می‌روند، بهترین نفر از بین آنها به عضویت تیم ملی درمی‌آید.

فلاح تاکید کرد: روی هم رفته انتخاب خوبی صورت گرفت و کسی از جنس کشتی روی کار آمد. من همیشه حرفم این است که یکی از خانواده کشتی مسئولیت را برعهده داشته باشد تا امثال یزدانی‌خرم و آدم‌های سیاسی به کشتی ما نیایند. این برای ما سخت است که چنین آدم‌هایی را در راس کشتی بپذیریم، اما دبیر هم باسواد است و هم قهرمان المپیک. امیدوارم برنامه‌های قشنگی هم داشته باشد و همه کمکش خواهیم کرد، بزرگ و کوچک، پیشکسوت، کشتی گیر و مربی که در راه درست و قانونمند بهترین نتیجه را بگیرد.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

وی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود کشتی «آشتی» می‌خواهد، خاطرنشان کرد: در این چند سال هم آشتی وجود نداشت و همه‌اش درگیری بود و به صورت چرخ و فلکی کار می‌شد. چند نفر سوار بر کار بودند و به دیگران راه داده نمی‌شد. اگر دبیر هم بخواهد رفقایش را بیاورد و سلیقه‌ای عمل کند، اولین کسی که انتقاد می‌کند، من هستم، با کسی هم تعارف ندارم. او باید قانون بنویسد و با برنامه حرکت کند. هیئت‌ها، باشگاه‌ها و … باید بدانند در فدراسیون چه خبر است و همه چیز قانونمند باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی جوانان، ایجاد تغییرات در شروع کار را حق فدراسیون دبیر دانست و گفت: آنهایی که در فدراسیون قبلی همه کاره بودند باید بروند. درست است که جهانی نزدیک است اما هر کسی هم بیاید همان خط را خواهد رفت. من این را تسویه حساب نمی‌دانم. یک عده مارکوپولو شده بودند و به نظر من باید بروند. باید خون تازه تزریق شود و مربیان دیگری هم خودشان را نشان دهند. نباید آنها ریشه کنند، مگر می‌شود حسن یزدانی که ستاره کشتی ما است همه مسابقات المپیک، جهانی، آسیایی، تورنمنت و … را برود؟

فلاح در خاتمه تاکید کرد: امیدوارم کشتی راه خودش را با قانون پیدا کند. ما دنبال قانونیم. متاسفانه در این چند سال بی قانونی شده و این بار امیدوار هستیم چنین اتفاقی رخ ندهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اشک‌های رونالدو به یاد پدر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

حمله هواداران نفت به اتوبوس استقلال + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
حمله هواداران نفت به اتوبوس استقلال + ویدئوتیم استقلال که دیشب در سومین بازی خود مقابل تیم نفت مسجد سلیمان دومین تساوی خود را به دست آورد، هنگام خروج از ورزشگاه با اتوبوس، توسط عده‌ای از تماشگران مورد حمله قرار گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
‌به گزارش ایسنا-‌ این رکورد زنی با حضور مسئولان ورزشی استان و جمعی از ورزشکاران، در ورزشگاه ۱۵ هزارنفری یاسوج‌ برگزار شد. همچنین انجمن ثبت رکوردهای ورزشی دانشگاههای کشور را از سال گذشته در دانشگاه پیام نور راه اندازی کرده‌ایم. رییس سازمان جهانی ثبت رکوردهای ورزشی جهان (ایمارو) خاطرنشان کرد: ‌ثبت رکوردهای کشور، آسیا و جهان رکوردهای ایرانی‌ها را رایگان انجام می‌دهیم و در دانشگاههای کشور در حال گسترش ثبت رکورد هستیم. قلی زاده تصریح کرد: ایمارو تلاش دارد که از ورزشکاران و استعدادهای ایرانی حمایت کند تا بتوانیم ایران را پایگاه ثبت رکورد جهان کنیم و به این وسیله ارزآوری داشته باشیم. وی ادامه داد: ناصر احمدی توانست یک رکورد کشوری را در انجمن رکورد دانشگاه پیام نور کشور و همچنین ‌رکورد جهانی سازمان جهانی ثبت رکوردهای ورزشی جهان را به ثبت برساند.

ویدیو؛ سوپر گل نیمار به استراسبورگ از زوایای مختلف (۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری17 ساعت قبل
طرفداریطرفداری23 ساعت قبل
او اضافه کرد: (بعد از تعطیلات ملی) آماده سازی تیم برای سرمربی و دستیارانش خیلی سخت‌تر است. اما پس از بازی با ساوتهمپتون باید از تعطیلات به نحو مثبتی استفاده می‌کردیم. باور داشتیم که باید برنده آن بازی می‌شدیم و بنابراین تعطیلات به سود ما شد چون پس از مدتی دوری از مسابقات باشگاهی و تمرکز روی تیم ملی، با ذهنی سرحال‌تر برگشتیم. این سه امتیاز نه تنها به خاطر جایگاه تیم در جدول بلکه برای روحیه تیمی هم خیلی ارزشمند است. در آستانه بازی پنجشنبه شب مقابل آستانه قزاقزستان در رقابت‌های لیگ اروپا، رشفورد صحبت‌هایش را این گونه به پایان رساند:

نظرها

اخبار بیشتر