۲۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
۲۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی رسید

۲۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی رسید

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از ارسال ۲۷۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کُردی خبر داد و گفت: این جشنواره ششم تا نهم مرداد در سنندج برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در جلسه ساماندهی و برنامه ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار داشت: نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی با هدف صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره، افزود: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار بیش از ۲۷۰ اثر در بخش‌های طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: داوری اولیه آثار با حضور داوران سرشناس این حوزه از امروز به مدت دو روز در سه بخش مختلف جشنواره آغاز شد که بعد از بررسی آثار و اعلام نتایج، منتخبین هر بخش جشنواره معرفی می‌شوند.

قلعه شاخانی با بیان اینکه یکی از بخش‌های این جشنواره، شامل نمایشگاه مد و لباس کردی است، یادآور شد: نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان از ششم تا نهم مرداد ماه سال جاری در عمارت خسروآباد سنندج دایر می‌شود.

خبری: اخبار سرگرمی و تفریحی

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: بخش نمایشگاه شامل مسابقه ایده تا اجرا (تیم‌های طراحی و لباس و دوخت)، زیورآلات، کیف و کفش محلی، غرفه تولید کنندگان پارچه و لباس کردی و بافت‌های سنتی محلی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: شش کارگاه آموزشی شامل نشست توجیهی پژوهشی صنوف وابسته و همگن پوشاک و البسه کردی، کارگاه آموزشی پیشینه مد و لباس کردی به عنوان نماد حجاب و عفاف ایرانی اسلامی و کارگاه آموزشی استارت آپ مد و لباس اسلامی ایرانی، (جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ترویج و تبلیغ و مدل لباس ایرانی در فضای مجازی) در بخش پژوهش این جشنواره در طول برگزاری جشنواره در سنندج برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

فیلم | تمرین بوکی دختر ۸ ساله چینی که در شبکه‌ها وایرال شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر