امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند.

به گزارش ایسنا، آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خردادماه ۹۸ با حضور بیش از ۶ هزار داوطلب برگزار و کلید نهایی در بخش استعداد تحصیلی و همچنین تمامی مجموعه‌ها و رشته‌ها در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه منتشر شد و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ فرصت دارند انتخاب رشته خود را به شکل اولویت به صورت اینترنتی درج کنند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه هفته سوم مرداد اعلام می‌شود و مصاحبه هفته چهارم مرداد تا نیمه اول شهریور انجام خواهد شد. سپس نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرواز تا اقتدار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهمان این قسمت از برنامه بدون تعارف ۵۴ سال دارد و ۲۰ سال است که خلبان هواپیمای جنگنده است و افزون بر آن، کار تحسین برانگیز و شجاعتی مثال زدنی داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بدون تعارف این هفته به یکی از آشیانه‌های هواپیما‌های جنگنده نیروی هوایی ارتش رفته است. مهمان این قسمت از برنامه بدون تعارف ۵۴ سال دارد و ۲۰ سال است که خلبان هواپیمای جنگنده است و افزون بر آن، کار تحسین برانگیز و شجاعتی مثال زدنی دارد. سرهنگ حمید گرجی خلبان هواپیمای جنگنده از قابلیت‌های جنگنده‌های ایرانی می‌گوید.

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک15 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
بعد از این تکذیبیه گزینه‌های دیگری هم مطرح شدند، اما هیچ‌کس تصورش را هم نمی‌کرد گزارشگر مهاجری که شایعه خروجش منتشر شده مزدک میرزایی باشد! کم‌کم اما شایعه خروج مزدک میرزایی از کشور رنگ واقعیت به خود گرفت. تکذیب آرشیو دزدیچند روز بعد از تایید پیوستن مزدک میرزایی به شبکه سعودی، خبر جدیدی درباره او منتشر شد؛ خبری نگران‌کننده که واکنش‌های جدیدی به همراه داشت. مزدک میرزایی آرشیو تلویزیون را با خود برده است! البته مرتضی میرباقری معاون سیما به طور کلی چنین چیزی را تکذیب کرد و مشخص شد مزدک میرزایی بدو ن آرشیوها به انگلستان رفته است. خود میرزایی سال قبل در مصاحبه‌ای از وضعیت درآمدش گلایه کرده بود: «در مورد دستمزدم همین را بگویم که هنوز خودروی پژو ۲۰۶ سوار می‌شوم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.
خانه ملتخانه ملت16 ساعت قبل
احمد همتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت افزایش سهمیه دانشجوی پزشکی در حوزه بهداشت و درمان، گفت: افزایش سهمیه دانشجویان پزشکی در برنامه‌های اساسی وزارت بهداشت و درمان است، البته افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو پزشکی به مبنای دو برابری پذیرش دانشجو نیست. وی ادامه داد: بسیاری از افراد حتی با افزایش سهمیه‌های پذیرش در رشته‌های پزشکی نیز نمی‌توانند به دانشگاه‌های داخلی راه یابند بنابراین برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های خارج کشور مهاجرت می‌کنند. ضرورت انتخاب دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان در خارج کشورهمتی افزود: دانشجویان آگاه باشند و دانشگاه‌هایی را برای تحصیل در خارج کشور از انتخاب کنند که با استانداردهای داخلی در حوزه پزشکی مطابقت داشته باشد تا اگر پس از فارغ التحصیلی قصد بازگشت به کشورمان را داشتند، بتوانند در حوزه پزشکی مشغول به فعالیت شوند. از طرفی برخی از دانشگاه‌های خارج از کشور شاخص استاندارد اولیه در حوزه دانشگاهی هستند بنابراین نباید دانشجویان تنها برای اخذ مدرک به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. برخی از دانشگاه‌های خارج از کشور فاقد شاخص‌های استاندارد اولیه هستندعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌های خارج از کشور فاقد شاخص‌های استاندارد اولیه هستند، یادآورشد: افزایش معقولانه سهمیه پزشکی مورد تایید است و توجیه منطقی دارد. /
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، آیین افتتاحیه جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما در بجنورد، استان خراسان شمالی برگزار شد. معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با تاکید بر امیدآفرینی توسط شبکه‌های استانی خاطرنشان کرد: باید کارنامه و خدمات دولتمردان و مسئولان اجرایی را در شبکه‌های استانی به صورت برجسته و شاخص ببینیم. استاندار خراسان شمالی با اشاره به توسعه فنی و کیفی رسانه ملی طی سال‌های اخیر گفت: افزایش شبکه‌های ملی و توسعه شبکه‌های برون‌مرزی، سبب شده است اقتدار رسانه‌ای جمهوری اسلامی هم بسط یابد. *وظیفه اصلی رسانه ملی دفاع در جنگ باور‌ها و ارزش‌هاستامام جمعه بجنورد گفت: دشمنان اسلام و انقلاب جنگ باور‌ها و ارزش‌ها را علیه ما به راه انداخته‌اند و رسالت عظیم رسانه ملی، دفاع در این جنگ نرم است. علی طلوعی افزود: خراسان شمالی دارای مزیت‌های منحصر به فردی است که یکی از مهمترین آنها، تولید حماسه است.

نظرها

اخبار بیشتر