گرما همراه با گرد و خاک در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی

گرما همراه با گرد و خاک در کشور

مهرخبرگزاری مهر |
طبق گزارش کارشناس هواشناسی در جنوب فارس، شمال و غرب هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

در ادامه بخوانید

خلاقیت‌های دیدنی دستان آبی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
اوتیسم با همه رنج هایی که به جای گذاشته، مانع بروز نبوغ و خلاقیت‌های هنری استعدادهای ناشناخته نشد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گالری مهر هنر واقع در خیابان دزاشیب میزبان هنرمندانی بود که هنر دست خود را به امید تماشای دوست داران شان به نمایش گذاشتند. بچه‌هایی که تاکنون خانه نشین بودند و نمی‌توانستند مهارت و آثارشان را نشان دهند. چنانچه مایلید صنایع دست هنر این عزیزان را تماشا کنید ۲۴ تا ۲۶ شهریور همین گالری میزبان شما خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
نوشیدن مقادیر زیاد آب، پوشیدن لباس‌های نخی گشاد و استفاده از مکمل‌های ویتامین ث، بهترین گام‌ها برای از بین بردن علائم عفونت ادراری است. در اینجا ۵ راهکار مناسب و البته بدون نیاز به نسخه برای کاهش و یا رفع علائم عفونت ادراری پیشنهاد شده است. پرهیز از محرک‌های غذایی: هنگام ابتلا به عفونت ادراری از غذاهای محرک از قبیل کافئین، الکل، غذاهای تند، نیکوتین، نوشیدنیهای گازدار، و شیرین کنندههای مصنوعی اجتناب کنید. مصرف زیاد آب: یکی از ابتدایی‌ترین گام‌ها برای رفع علائم عفونت ادراری، نوشیدن مقادیر زیاد آب است. مصرف ویتامین ث: در هنگام ابتلا به عفونت ادراری، دریافت میزان کافی از ویتامین ث ضروری است زیرا مصرف این ویتامین ادرار را اسیدیتر کرده و مانع رشد باکتری‌ها در دستگاه ادراری می‌شود.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
فرماندار قم درخشش نام قم در میان کلان‌شهرهای کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: شهر مقدس قم باید برای سروسامان دادن به امور اجتماعی سرآمد باشد. حیدری امنیت اطراف حرم مطهر را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: بر اساس آماری که نیروی انتظامی از آسیب‌های اجتماعی در حال جمع‌آوری است به‌شدت آمار جرائم اجتماعی کاهش پیداکرده و تحت کنترل درآمده است. فرماندار قم خاطرنشان کرد: علیرغم همه این‌ها برخی همه اتفاقاتی که می‌افتد شرمنده مردم هستیم و امیدواریم شاهد چنین اتفاقاتی در هسته مرکزی شهر نباشیم. حیدری در ادامه با تأکید بر انتقال صنوف مزاحم به بیرون از شهر گفت: این صنوف نظم شهر را به‌هم‌ریخته‌اند آهن‌فروشان منتقل‌شده‌اند و مابقی صنوف نیز در حال انتقال هستند. فرماندار قم با تأکید بر ساختن شهر قم با تراز شهر اسلامی ابراز کرد: اصحاب رسانه نیز باید مردم را به صبوری دعوت کنند ما نیز در حال تلاش هستیم تا این اتفاق بیفتند.
مهرمهر7 ساعت قبل
احمد محمدی انارکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سالانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب از سفره‌های آب زیرزمینی رفسنجان و انار اضافه برداشت می‌شود و آنچه مسلم است داریم به سمت خشکسالی پیش می‌رویم. وی افزود: در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که از سال ۵۴ ممنوعه بوده و هزار و ۳۰۰ چاه در این منطقه ممنوعه حفر شده‌ است. وی تصریح کرد: پیک بی آبی بعد از گل ریزی یعنی اردیبهشت اتفاق می‌افتد که آب می‌خواهند لذا چاه‌های سطحی که عمیق نیستند و در حد ۴ متر ارتفاع دارند بررسی شوند. نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: درختانی داریم به عمر ۵۰ سال که دیگر محصولی ندارند و اگر کشاورزی بخواهد به جای آن درختی یک ساله بکارد بهتر است انتقال آب از چاهی که آب دارد و زمین اطراف آن توانایی محصول دادن را ندارند، به زمینی که آب ندارد و توانایی محصول دادن را دارند انجام شود و بالعکس یعنی انتقال آب از یک ملک به ملک دیگر صورت گیرد و این طرح در حال پیگیری است. محمدی انارکی افزود: از طرف دیگر طرح خرید آب از کشاورز مد نظر است تا دولت بهای آب را به کشاورز بدهد و آب در سفره زیرزمینی ذخیره باقی بماند تا منابع آبی حفظ شوند.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
ایران آنلاین: جشن تولد لاک پشت ۱۲۱ ساله انگلیسی به عنوان پیرترین حیوان خانگی خبر ساز شد. به گزارش میرر، «تامی هرمان» در کنار صاحب مهربان خود «شیلا» در شهر «گیلفورد» انگلیس زندگی راحتی را تحربه کرده است. روز گذشته «شیلا» برای «تامی» جشن تولد دیدنی گرفته و در کنار لاک پشت ۱۲۱ ساله‌اش عکس‌های جالبی گرفته است. به گفته شیلا «تامی» دو جنگ جهانی را پشت سر گذاشته و هم اکنون از سلامتی کامل برخوردار است او زمانیکه این لاک پشت را به عنوان حیوان خانگی انتخاب کرده هرگز تصور نمی‌کرد که تامی اینقدر پیر باشد.

فیلم| چرا دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور آمریکاست؟!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر