ضرورت تخصیص اعتبار کافی برای حوزه راه کردستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

ضرورت تخصیص اعتبار کافی برای حوزه راه کردستان

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
ضرورت تخصیص اعتبار کافی برای حوزه راه کردستان - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - قروه- رئیس پلیس راه کردستان از افزایش ۱۲۰ درصدی تصادفات برون شهری در قروه خبر داد و راه چاره کاهش این معضل را در تخصیص دادن اعتبارات به میزان کافی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی گوهری شامگاه شنبه در نشست شورای پیشگیری از تصادفات در شهرستان قروه با حضور مدیر کل راهداری کردستان با بیان اینکه ده سال است هر موقع از بلوار غدیر خم رد می‌شوم خجالت می‌کشم، به انتقاد از احداث راه‌های نادرست بدون در نظر گرفتن تبعات آن پرداخت.

به گفته وی در سال ۹۷ تعداد متوفیان برون شهری در اثر تصادفات در قروه ۵۰ نفر بوده و ۵۵ درصد از افراد فوت شده مربوط به محور سنندج- همدان، قروه- همدان و قروه- سنندج به تعداد ۲۶ نفر ثبت شده است.

در واقع مطابق اظهارات گوهری این محورها به خصوص محور قروه- همدان زمانی که ساخته شدند شرایط تحمیلی آن به نحوی بود که بعد از زیربار بردن مسیر، بلافاصله پس از چند ماه تخریب گردید و گرچه مرمت و بازسازی می‌شوند اما همچنان مشکل دارند.

تمامی این مشکلات در حالی است که آمارها در سال جاری نشان از افزایش تصادفات در قروه دارند. به طوری که رئیس پلیس راه کردستان تعداد کشته شدگان تصادف در سه ماهه سال جاری در قروه را ۱۱ نفر دانست که نسبت به مدت مشابه سال قبل به تعداد ۵ نفر با افزایش ۱۲۰ درصدی همراه بوده است.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

همچنین عیسی گوهری مسیرهای پرخطر دیگری را همانند دلبران نیازمند توجه دانست و از عبور وسایل نقلیه سنگین که حامل بار معادن هستند در راه کم عرض دلبران گفت.

وی مانعی مانند نبود اعتبار را پیش رو کشید و معتقد بود اگر واقعا می‌خواهیم راه درست شود باید اعتبارات تخصیص یابد چرا که هرچه پیگیری می‌کنیم می‌گویند اعتباری نیست و تا هزینه نشود نمی‌توان انتظار بهبود وضعیت را داشت.

گوهری در ادامه گریزی به بحث شهرداری و شرکت برق داشت و خطاب به شهردار گفت که اینکه شهرداری خود را کنار می‌کشد و می‌گوید به من مربوط نیست! سوال اینجاست پس به چه کسی مربوط است؟ شهرداری دو شهرک در محور قروه- سنندج دارد و اگر در این زمینه دخیل نیست پس برای ورودی‌های این دو منطقه که جواز دارند و عوارض هم می‌پردازند چه می‌کند؟ اگر شهرداری عوارض می‌گیرد آن را چگونه هزینه می‌کند؟

وی با اشاره به محور میدان سریش آباد به سمت اداره راه از وضعیت بسیار نامناسب این مسیر به شدت انتقاد کرد و افزود: این محور واقعا مشخص نیست راه است، خیابان است، جاده است یا بیابان! دریغ از یک نشانه اصولی!

ضرورت تخصیص اعتبار کافی برای حوزه راه کردستان - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.

امنیت مردم و جامعه، خط قرمز پلیس

صدا و سیماصدا و سیما57 دقیقه قبل
سردار سرتیپ رحیمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تعدادی افراد به بهانه‌های واهی به ویژه در دو روز اخیر دست به اقدامات اوباشگرانه و وحشیانه زدند و خسارت و ضرر و زیان فراوان به اموال مردم و اموال عمومی زدند. وی گفت: به طور قطع این افراد جزو اشرار هستند که قانون با آن‌ها برخورد قاطعی خواهد کرد. رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان مسئول امنیت مردم، جامعه و کشور وظیفه دارد از این موضوع حراست کند و با تمام توان و تلاش با اشرار برخورد خواهد کرد. سردار رحیمی افزود: در دو روز گذشته جمع زیادی از این افراد را دستگیر کردیم و تعدادی دیگر را هم که در اغتشاش‌ها نقش داشتند، بزودی دستگیر خواهیم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد تقی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به وضعیت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: در این جلسه جهت ساماندهی ۶ شهرک صنعتی خصوصی در سطح شهرستان‌های مختلف که به تأیید هیئت وزیران رسیده بود نظراتی ارائه شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: عمده این شهرک‌ها از آنجا که در حریم شهر هستند باید با حساسیت بیشتر بررسی شوند تا تداخل یا تضاد منافع ایجاد نشود و مقرر شد جهت حمایت از تولید با اهتمام بیشتری این موضوع پیگیری شود تا شرایط مناسبی برای رونق تولید ایجاد کند. وی ادامه داد: ساماندهی فضایی و کالبدی این شهرک‌ها نیز مدنظر قرار گرفته، بر این اساس وضعیت این شهرک‌ها در کار گروه زیربنایی بررسی می‌شود تا در نهایت در شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب برسد و قابلیت اجرایی پیدا کند. تقی زاده درباره افزایش بودجه عمرانی و جاری استان تهران گفت: یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به توسعه پایدار منابع مالی است که از طریق اعتبارات استانی محقق می‌شود و دستگاه‌ها برای انجام وظایف و تحقق اهداف ذاتی نیاز به این ابزار دارند تا از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

مشروب خواری علنی اراذل و اوباش در اصفهان و مسدود کردن اتوبان

الفالف12 ساعت قبل
مشروب خواری علنی اراذل و اوباش در اصفهان و مسدود کردن اتوبانگروه اجتماعی الف، ۲۷ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۳ ۳۹۸۰۸۲۷۱۷۲مشروب خواری علنی روز گذشته تعدادی از اراذل و اوباش در اصفهان و مسدود کردن اتوبان شهید خرازی بار دیگر هویت واقعی آشوبگران را نشان داد و مشخص کرد که صف آن‌ها از مردم معترض جداست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری18 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بشار اسد: نبود گفتگو مهم‌ترین مشکل جوامع عربی است

قدس آنلاین3 دقیقه قبل

فرمانده ارتش پاکستان با امیر سرلشکر موسوی دیدار کرد

مهر5 دقیقه قبل

نخست وزیر تشکیلات خودگردان: پمپئو قوانین بین‌المللی را به سخره گرفته است

قدس آنلاین6 دقیقه قبل

استقرار نیروهای بیشتری از ارتش سوریه در حومه «حسکه»

قدس آنلاین8 دقیقه قبل

فلک الافلاک اولین پرونده موفق ثبت جهانی وزارت می‌شود؟

ایمنا9 دقیقه قبل

زمین ‌لرزه ۴٫۵ریشتری قطور آذربایجان‌غربی را لرزاند

مهر9 دقیقه قبل