انتقاد به آتش‌نشانی درباره مهار آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد با آب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
انتقاد به آتش‌نشانی درباره مهار آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد با آب

انتقاد به آتش‌نشانی درباره مهار آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد با آب

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو شورای شهر تهران در خصوص حادثه حریق در میدان حسن آباد به شهردار تهران تذکر داد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت نظری در جریان برگزاری صد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران، در مورد حریق در میدان تاریخی حسن‌آباد و بی‌توجهی شهرداری به مصوبه شورا در مورد نمایشگاه بین‌المللی تهران تذکر داد.

وی در ابتدای سخنانش اظهار کرد: قصد دارم از مردم کشورمان و به خصوص شهروندان تهرانی دعوت کنم که با توجه به گرمای هوا و افزایش مصرف برق، نسبت به صرفه‌جویی و کاهش مصرف لوازم برقی به خصوص در ساعات پیک مصرف اقدام کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: تذکر بنده در مورد حریقی است که در ساعات پایانی چهارشنبه هفته گذشته در میدان تاریخی حسن آباد رخ داد. پیشینه این میدان و ارزش میراثی و معنوی آن برکسی پوشیده نیست و با توجه به اینکه در روزهای اخیر زیاد در این مورد صحبت شده، من از شرح آن صرف‌نظر می‌کنم. اما ابهاماتی پیرامون این حادثه وجود دارد که لازم است مسئولان مرتبط در شهرداری و نیز دیگر مسئولان نسبت به آن پاسخگو باشند.

نظری تصریح کرد: نخست اینکه چرا ساختمانی که به ثبت ملی رسیده و جزو آثار فاخر ملی و بخشی از هویت شهری ما محسوب می‌شود، باید به محل فروش ابزار و یراق بدل شود؟ دیگر اینکه چرا سیستم‌های بروز اطفا و هشدار حریق در این ساختمان‌ها نصب نشده بود و نظارت لازم توسط شهرداری صورت نگرفت؟ به نظر می‌رسد لازم است شهرداری تهران با هماهنگی اتاق اصناف و دیگر متولیان امر، نسبت به تغییر کاربری‌های نامتجانس در بافت تاریخی و فرهنگی اقدام کند.

وی گفت: ابهام دیگری که برای بسیاری از شهروندان ایجاد شده، میزان تخریب باتوجه به نزدیکی ایستگاه آتش‌نشانی است. آتش‌سوزی در ضلع شمال غربی میدان حسن آباد رخ داد و در مجاورت محل حریق، یعنی دیوار به دیوار این ساختمان، ایستگاه شماره یک آتش نشانی قرار گرفته است. برای بسیاری از مردم این سوال مطرح شده که آیا آتش نشانی دیر برای اطفای حریق وارد عمل شده یا شدت توسعه حریق در دقایق اولیه بسیار بالا بوده است؟ یا این پرسش مهم که اگر آتش در بافت تاریخی بازار به جان اماکن و ابنیه بیافتد، آیا سازمان آتش‌نشانی می‌تواند با این ابزار و امکانات آن را مهار و اطفاء کند؟ در این مورد نیز از معاونت خدمات شهری و مدیرعامل آتش نشانی می‌خواهم که مستندات خود را ارائه کنند و در عین حال از آتش‌نشانان عزیزی که با جان و دل در ماموریت اطفای حریق حضور داشتند، تشکر می‌کنم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

نظری با تاکید بر اینکه لازم است که آموزش‌ها و امکانات تخصصی لازم برای اطفای حریق در اماکن تاریخی و دارای ارزش ملی و میراثی به آتش نشانان و امدادگران ارائه شود گفت: گاهی نحوه خاموش کردن آتش، خود ممکن است به بناهای با ارزش آسیب بیشتری وارد کند. مثلا در همین موضوع، پرسش مطرح می‌شود که آیا بهتر نبود به جای آب، از کف برای خاموش کردن آتش استفاده شود تا احتمال ریزش ساختمان به واسطه سنگین شدن بنا، کمتر شود؟ امیدوارم که تمام شهروندان و به خصوص مالکان ساختمان‌های ثبت شده اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، احساس مسئولیت بیشتری نسبت به آثار و میراث ملی کشورمان داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: تذکر دوم بنده در خصوص نمایشگاه الکامپ است. حتما به خاطر دارید که حدود ۱۰ روز پیش، همکار گرامی‌ام سرکار خانم نژادبهرام در تذکری در مورد برگزاری نمایشگاه الکامپ در محل فعلی نمایشگاه بین المللی تهران واقع در خیابان سئول تذکری را مطرح کردند. تذکری که با استناد به مصوبه شورای شهر برای الزام شهرداری تهران به جلوگیری از برگزاری نمایشگاه در این محل ارائه شد. اما متاسفانه شاهد بودیم که این نمایشگاه بدون توجه به تذکرها برگزار شد.

وی ادامه افزود: در جریان این برگزاری، شهرداری علاوه بر بی‌توجهی صریح به مصوبه شورا، اقدامی انجام داد که فراتر از بی‌توجهی و به منزله دهن کجی به مصوبات شورای شهر تهران است. متاسفانه درمحلی که نباید چنین نمایشگاهی برگزار شود، نه‌تنها شهرداری نسبت به برگزای نمایشگاه مخالفت نکرده، بلکه سازمان فاوای شهرداری تهران نیز اقدام به برپایی غرفه در این نمایشگاه کرده است.

نظری در پایان تصریح کرد: لازم است شهرداری تهران، پاسخ دهد که دلیل بی‌توجهی به مصوبه شورای شهر تهران چیست و اگر بناست نمایشگاه‌های پرمخاطب همچنان در سایت نمایشگاهی سئول برگزار شود، دلیل این همه هزینه‌کرد در مجموعه شهرآفتاب چیست؟ نمی‌شود هم پول مردم را صرف ساخت نمایشگاه در شهر آفتاب کرد و هم وقت مردم را در ترافیک سنگین معابر اطراف نمایشگاه بین‌المللی تهران هدر دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار احمد حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج افزود: دست‌اندرکاران برگزاری مراسم یادشده دیداری نیز با فرمانده معظم کل قوا خواهند داشت که البته تاکنون زمانی برای انجام این دیدار مشخص نشده است. سردار حق‌طلب گفت: سازمان حفظ آثار و نشر ازرش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج تا پایان امسال سه کنگره بزرگداشت شهدا را هم در استان‌های هرمزگان و بوشهر به ترتیب در دی و اسفند برگزار می‌کند و کنگره مرکزی شهدای عشایر نیز اسفند در تهران برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/هرمزگان صد و چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با دو دستور کار «برگزاری گردهمایی و اهداء جوایز تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان برای شهروندانی که عوارض نوسازی و کسب و پیشه را به موقع پرداخت کرده‌اند» و «درخواست هیئت بسکتبال استان هرمزگان مبنی بر کمک جهت تهیه البسه ورزشی» برگزار شد. این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: از سازمان حمل و نق و بار مسافر و شهردار بندرعباس می‌خواهم تصمیم و نظارت جدی در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشند. عضو دیگر شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور خود بیان کرد: خدمات رسانی به شهروندان مسئولیت مهمی است که تحقق آن نیاز به تعامل و هم اندیشی و به کار گیری همه ظرفیت‌های موجود دارد. وی افزود: نتیجه این همکاری بسیار خوشایند خواهد بود، از استاندار هرمزگان جهت همکاری با طرح ساماندهی ورودی‌های شهر بندرعباس قدردانی می‌کنم. همچنین دستور کار «درخواست هیئت بسکتبال استان هرمزگان مبنی بر کمک جهت تهیه البسه ورزشی (کمک ۲۲ میلیون تومانی به تیم بانوان بسکتبال بندرعباس)» با ارائه توضیحات عامری سیاهوئی، رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اکثریت آرا به تصویب رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری18 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

شرایط سند برات تعیین شد

ایسنا8 دقیقه قبل

خداحافظی سرمربی تیم ملی اسپانیا با چشمان گریان

ایسنا8 دقیقه قبل

آغاز رزمایش «ذوالفقار ولایت نیروی زمینی ارتش»

ایسنا9 دقیقه قبل

سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه در هفته آینده لغو شد

فارس10 دقیقه قبل

خداحافظی مورنو از نیمکت تیم ملی اسپانیا/ امروز انریکه دوباره سرمربی لاروخا می‌شود

نود10 دقیقه قبل

وقوع درگیری میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها در کرانه باختری

مهر10 دقیقه قبل