احتمال ابطال انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
احتمال ابطال انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

احتمال ابطال انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مسعود فرشی‌فرید، نامزد انتخابات اخیر اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از اعتراض گروهی از نامزدها به روند برگزرای انتخابات به هیئت نظارت بر انتخابات اتحادیه‌های صنفی وزارت صمت خبر داد.

- اخبار فرهنگی -

مسعود فرشی‌فرید، نامزد انتخابات هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ از اعتراض گروهی از نامزدها به نحوه برگزاری و نتیجه انتخابات اخیر این اتحادیه به هیأت نظارت خبر داد و گفت: ‌ من و آقایان احمد ابوالحسنی‌، احمدرضا اعتماد‌مظاهری، وحید محمدی، محمود‌آبادی، ‌ حامد مدنی و بهمن پورمند پس از برگزاری انتخابات اخیر اتحادیه چاپخانه‌داران مراتب اعتراض خود را به هیئت نظارت ارسال کردیم.

وی ادامه داد: در این دوره انتخابات، ‌ بررسی صلاحیت نامزدها در کمیته تطبیق با انتقاداتی همراه بود، ‌ حراست وزارت صمت نیز برخی سوابق مشکوک نامزدها را نادیده گرفته است.

فرشی‌فرید تصریح کرد: اما ایراد اصلی که ما به انتخابات وارد کردیم، این بود که اتحادیه چاپخانه‌داران تهران بر اساس صورت‌جلسه هیئت اجرایی برگزاری انتخابات ۹۷۳ عضو دارد، ‌ از طرف دیگر طبق قانون نظام صنفی اتحادیه‌های زیر هزار عضو باید هیئت مدیره پنج نفره و اتحادیه‌های بالای هزار عضو هیئت مدیره هفت نفره انتخاب کنند‌، این در حالی است که هیئت اجرایی انتخابات که در صورت‌جلسه‌های خود تعداد اعضا را ۹۷۳ نفر عنوان کرده است، ‌ با استناد به عدد درج شده در سایت ایرانیان اصناف که بالای هزار عضو بوده است، ‌ اقدام به برگزاری انتخابات با هیئت مدیره هفت نفره کرده‌اند.

فرشی فرید در توضیح بیشتر گفت: ‌ در حالی‌که در واقعیت اتحادیه ۷۰۰ عضور دارد، چرا که در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات متعدد بیش از ۲۰۰ عضو ما یا تغییر کاربری داده یا تعطیل کرده‌اند. انتقاد ما اینجاست که اگر این دوستان مبنا را سایت ایرانیان اصناف قرار داده‌اند، چرا در صورت‌جلسه ذکر کرده‌اند ۹۷۳ عضو، اگر مبنا عدد صورت‌جلسه است چرا اقدام به برگزاری انتخابات هیئت مدیره هفت نفره کرده‌اند؟ اگر چنین تخلفی ثابت شود، احتمال ابطال انتخابات وجود دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی همچنین با اشاره به برخی کارشکنی‌ها در روز انتخابات یادآور شد: ‌ در روز انتخابات ما قصد داشتیم بنری را در مقابل اتحادیه نصب کنیم، ‌ اما هیئت اجرایی به ما گفتند که ممنوع است، ‌ این در حالی بود که گروه مقابل یک بیلبورد شش متری بزرگ در کنار اتحادیه زده بودند. از طرف دیگر کاندیداهای گروه‌های مختلف در روز برگزاری و در حین برگزاری انتخابات در محل اخذ رأی فهرست‌های پیشنهادی خود را بین اعضا توزیع می‌کردند که این خلاف قانون است.

این فعال صنعت چاپ افزود: هفته گذشته و پس از ثبت اعتراض ما‌، هیئت اجرایی وزارت صمت استان تهران جلسه‌ای برگزار کرد و ادعا کرد که هیچ تخلفی نداشته و طبق قانون همه موارد را درست انجام داده است، ‌ ما پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به عدم حضور ما در جلسه هیئت نظارت بر انتخابات اصناف و حضور دبیر هیئت اجرایی انتخابات در این جلسه ما نتوانیم نسبت به اعتراض خود کاری از پیش ببریم، اما قطعا دوباره اعتراض خواهیم کرد تا اعتراض به دیوان عالی کشور برود.

فرشی‌فرید در پاسخ به اینکه چرا در همان زمان برگزاری انتخابات نسبت به ایرادات وارده اعتراض نکردید، گفت: ما آن زمان اطلاعی نداشتیم، ‌ البته آقای ابوالحسنی چندین بار به صورت شفاهی و مکتوب اعتراض کرد که هیئت مدیره هفت نفره نمی‌توانیم داشته باشیم، ولی کسی توجهی نکرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی با اشاره به کتابخانه‌های فاطمه‌ها که در منطقه‌ای محروم با تعداد معدودی کتاب حالا کتابخانه عظیمی ساخته‌اند افزود: اگر امروز ویلدورانت اینجا بود و این موفقیت را می‌دید پاسخ خود را می‌گرفت که فقر علت جهل نیست! و از درون جامعه فقیر و مستمند، مغز‌های متفکری بیرون می‌آید که قافله جهل را در هم می‌پیچد. آیت الله محقق داماد گفت: آنچه موجب جهل است توجه نداشتن است، بازگشت به خویشتن، جهل را از بین می‌برد مجدد در خویش بیندیشید و نگویید این هست و جز این نیست، فکر و مطالعه کنید کتاب بنویسید گاهی یک جزوه یک مقاله، یک جامعه را دگرگون می‌کند. آیت الله محقق داماد با تاکید بر اینکه من یقین ندارم به حقیقت رسیده‌ام، اما یقین دارم که در مسیر پیدا کردن حقیقت هستم افزود: این کار را من نویسنده، شمادانشجو، اساتید و رسانه‌ها وظیفه داریم انجام دهیم و جامعه را به جستجوی حقیقت ببریم. وی گفت: ما در جامعه متحرک و پویایی زندگی می‌کنیم که خون شهیدان آن را ساخته و ما این خون‌ها را گرامی می‌داریم و دستشان را می‌بوسیم و در راه حقیقت قدم به پیش بر می‌داریم.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ جلسه تعامل و همکاری موزه سینما و سینمای دفاع مقدس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور عباسی رئیس موزه سینما، علی اصغر جعفری مدیر عامل، نرگس معدنی پور معاون فرهنگی و هنری، امیر محمد خانی معاون موزه داری و امیر مسعود احمدی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. در این جلسه مقرر شد، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در زمینه به روز رسانی بخش سینمای دفاع مقدس در موزه سینما تعامل و همکاری داشته باشد و در به روز رسانی بخش سینمای دفاع مقدس به موزه سینما کمک کند. همچنین مقرر شد این دو نهاد، در زمینه تولید فرهنگی و تولیدات سینمایی با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

تولد نوزادان نارس

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این مراسم با هدف شناسایی علل و عوامل بروز تولد زودرس ترتیب داده شده است تا نوزدان خاصی که زودتر از ۴۰ هفتگی به دنیا می‌آیند تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

۳۰ هزار میلیارد تومان، هزینه سالانه دخانیات بر سلامت

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل

افزایش ۲ برابری ابتلا به سرطان مقعد در‌ آمریکا

فارس8 دقیقه قبل

ثبت نام ۹۲ هزار دیده بان برای پیشگیری از جرایم انتخاباتی

فارس9 دقیقه قبل

۷۰ درصد از مقالات علوم پایه‌ای است

ایسنا9 دقیقه قبل

میزان تشعشعات رادیویی کشور از زبان وزیر ارتباطات

ایسنا9 دقیقه قبل