تهدید سلامت مردم با هدایت فاضلاب به سمت اراضی کشاورزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تهدید سلامت مردم با هدایت فاضلاب به سمت اراضی کشاورزی

تهدید سلامت مردم با هدایت فاضلاب به سمت اراضی کشاورزی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
‌مدیرکل محیط زیست البرز گفت: آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب خام مغایر اصول بهداشتی و زیست محیطی است و سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

‌فردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی با فاضلاب خام مغایر اصول بهداشتی است و تهدیدی برای سلامت مردم به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: بر اساس ضوابط، جهاد کشاورزی و دانشکاه علوم پزشکی باید به طور مستقیم بر وضعیت آبیاری مزارع با فاضلاب خام نظارت داشته باشند چون محصولاتی که با این فاضلاب پرورش داده می‌شوند، آلودگی هایی دارند که مصرف آنها سلامت انسان را به خطر می‌اندازد.

وی توضیح داد: در مرحله اول متولیان امر باید آموزش‌های لازم در خصوص عدم آبیاری مزارع با فاضلاب خام را به کشاورزان بدهند و بعد اگر به هشدارها توجه نشد، اقدامات قانونی لازم برای برخورد با متخلفان را صورت دهند.

وی گفت: در واقع باید کاری کرد که فاضلاب خام به اراضی کشاورزی هدایت نشود تا از ابتدا شرایط آبیاری محصولات کشاورزی با این این آب آلوده فراهم نشود.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: چرا باید فاضلاب و روان آب‌های سطحی وارد انهار کشاورزی شود؟ کشاورزان از قدیم حق آبه داشتند و از کانال آب برای آبیاری محصولات خود استفاده می‌کردند و حالا از این کانال فاضلاب عبور می‌کند و گاه چاره‌ای جز آبیاری زمین با این فاضلاب ندارند.

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: برای حل این معضل باید ابتدا فکری به حال ساماندهی روان آبهای سطحی و عدم ایجاد سیستم فاضلاب شهری کنیم‌.

حکیمی گفت: علاوه بر این، در شرایط کم آبی فعلی که کشاورزان برای آبیاری زمین‌های خود با مشکل مواجه هستند؛ باید تدابیر ویژه‌ای اندیشید که کشاورزان ناچار نشوند، به خاطر نبود آب محصولات را با فاضلاب آبیاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو8 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
اخیرا ویدئوی بامزه‌ای منتشر شده از عادل فردوسی‌پور و دوستانش که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس نود در یکی از رستوران‌های تهران دور هم جمع شده‌اند و در ضیافتی مشترک، خاطرات برنامه‌ای را مرور می‌کنند که حالا دیگر نیست. در ادامه یادداشت رسول بهروش «وجه «بامزه» ویدئوی همنشینی عادل و رفقا هم بیشتر به‌خاطر آوازخوانی هنرمند مسنی است که در قطعه شعر مشهور «نازنین‌مریم» اسم فردوسی‌پور را به جای مریم می‌نشاند و باعث ریسه رفتن عادل از خنده می‌شود؛ خنده‌هایی که جای همان‌ها هم ماه‌هاست در شبکه سه خالی مانده و پر نمی‌شود. در عین حال اما به‌نظر می‌رسد انزوای خودخواسته عادل فردوسی‌پور و محدود شدنش در چنین ضیافت‌هایی هم دیگر کافی باشد. در حقیقت حق هواداران او و هنرش بیش از آن است که فقط گاه گاهی شاهد کلیپ‌های همنشینی عادل با رفقای نودی‌اش باشند و چلوکباب خوردن آنها را تماشا کنند. قطعا کار عادل برای اثبات خودش سخت‌تر است، اما وقتی میلیون‌ها نفر به استعداد و توانایی او ایمان دارند، دلیلی برای موفق نشدن وجود ندارد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسئول خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان بعد از ظهر امروز در این رابطه اظهار داشت: در این کارگاه که هنرمندان کارتونیست کردستانی حضور دارند، مؤلف کتاب «دنیای وارونه من» استاد فخرالدین دوست محمد از کارتونیست‌های مطرح کشور از استان کرمانشاه به عنوان مدرس کارگاه مراحل تولید یک اثر کارتون و کاریکاتور را از ایده تا اجرا بیان و سپس شرکت کنندگان در کارگاه به تولید اثر می‌پردازند. سامان صولی هدف از برگزاری این کارگاه را در کنار ایجاد تعامل و تبادل اندیشه بین هنرمندان، ارتقا سطح فنی هنرمندان شرکت کننده عنوان کرد و افزود: این کارگاه در ادامه کارگاه‌های برگزار شده و با فراهم آوری شرایط لازم فعالیت هنرمندان این رشته در استان برگزار می‌شود. وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بالای استان در حوزه هنر کارتون و کاریکاتور، گفت: در طول چند سال اخیر با تشکیل خانه کارتون و کاریکاتور و با حضور هنرمندان مطرح ضمن برگزاری جشنواره‌های استانی و کشوری با موضوع‌های سبک زندگی و فرهنگ شهروندی زمینه حضور این هنرمندان در جشنواره‌های داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم و علاوه بر برگزاری منظم جلسات و نشست‌های مربوط به هنرمندان این رشته تا کنون چندین دوره آموزشی کاریکاتور در سنندج برگزار و شرایط لازم حضور هنرمندان استان در ورک شاپ‌های برگزار شده در خارج از استان همچون کرمانشاه و خراستان شمالی نیز فراهم شده است. مسئول خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان یادآور شد: خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری به عنوان یکی از مراکز اصلی هنر کاریکاتور در طول مدت فعالیت چندین ساله خود توانسته است ضمن برپایی نمایشگاه‌های متعدد کاریکاتور، چندین جشنواره استانی، منطقه‌ای و کشوری را با موضوعات سبک زندگی اسلامی ایرانی، فرهنگ شهروندی و ترامپیسم برگزار کند و هم اکنون با حضور هنرمندان مطرح این عرصه به عنوان یکی از مراکز مهم هنر کاریکاتور کشور شناخته می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این بنگاه‌ها ترجیح می‌دهند پشت سپر معافیت کمین کنند تا هیچ‌گونه اسناد و مدارکی را ارائه نکنند و معاملات آنها افشا نشود. کاربخش: اساسا قانون مالیات بر ارزش افزوده بر کالا یا خدمت وضع شده و در طول زنجیره تولید از تولیدکنندگان یا ارائه‌دهندگان خدمات در هر مرحله اخذ می‌شود. به‌طور عموم اجرای قانون ارزش افزوده به این منوال است که نظام‌های مالیاتی برای اخذ این نوع مالیات از شیوه تفریقی غیرمستقیم استفاده می‌کنند. آیین‌نامه اجرائی این ماده در مدت شش ماه از تاریخ لازم‌الاجراشدن این قانون توسط سازمان تهیه می‌شود و به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد. اما در مورد نقش مؤثر قانون مالیات بر ارزش افزوده در شفاف‌سازی بگذارید بی‌تعارف صحبت کنیم.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
پس‌انداز در این شرایط برای خرید مسکن ابزار استفاده کارفرمایان خواهد شد، این طعمه است و نه خدمت به بخش مسکن کشور. به این معنا که رشد سرمایه گذاری در بخش صنعت این کشور همین مقدار بوده و در مقابل میزان افزایش قیمت مسکن در کره حتی به ۳۰ بار هم نرسیده است. وی تاکید کرد: از سوی دیگر قانون اساسی تامین مسکن کارگران را تکلیف دولت دانسته است که بارها هم در تذاکرات خود در مجلس به این موضوع اشاره کرده‌ایم. از این رو است که می‌گوییم اولویت برای صاحب‌خانه شدن باید با کارگران باشد چراکه کارمندان هم بخشی از کارگران محسوب می‌شوند. پس انداز در این شرایط برای خرید مسکن ابزار استفاده کارفرمایان خواهد شد، این طعمه است و نه خدمت به بخش مسکن کشور.

نظرها

اخبار بیشتر