آغاز داوری آثار نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
آغاز داوری آثار نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی

آغاز داوری آثار نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی

مهرخبرگزاری مهر |
سامان احمدی، معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز داوری آثار سه بخش طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه نخستین جشنواره مد و لباس کردی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سامان احمدی، در جلسه ساماندهی و برنامه‌ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار کرد: فراخوان نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی زمستان سال گذشته در بین استان‌های مناطق کردنشین اعلام شد.

وی ادامه داد: این جشنواره در بخش‌های رقابتی، نمایشگاه و پژوهش پیش‌بینی شده است که بخش رقابتی جشنواره شامل طراحی لباس، طراحی دوخت، طراحی پارچه و بخش مد و لباس بود.

معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز کار داوری آثار رسیده به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی خبر داد و افزود: مژگان اردلان در بخش طراحی پارچه، پروین مکری در بخش طراحی لباس، ناهید کریمی، مهشید زندسلیمی و محمدعارف تبرخون در بخش طراحی دوخت آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره را داوری می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

احمدی همچنین گفت: ٢٧٠ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که آثار منتخب و برگزیده در آیین اختتامیه این جشنواره معرفی و از آنها تجلیل می‌شود.

وی یادآوری کرد: نخستین نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان در روزهای ٦ تا ٩ مرداد سال جاری در عمارت خسروآباد و مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جزیره اسرارآمیزی در ایران که خاکش قابل خوردن است + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، خاک جزیره هرمز دارای ترکیبات آتشفشانی و اکسید‌های آهن است و جالب است بدانید این خاک خوراکی بوده و در مصارف غیر خوراکی هم استفاده می‌شود. در گویش محلی به این خاک گلک گفته می‌شود و در طبخ غذا، ادویه‌های خوش رنگ و پخت نان استفاده می‌شود. گلک متعلق به کوهی قرمز رنگ است که محلی‌ها به آن دلک می‌گویند. یکی از نان‌های خوشمزه‌ای که با این خاک تهیه می‌شود نان تمشی نام دارد. بیشتر بخوانید: اقیانوسی از ابر در ایرانانتهای پیام/
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

روش پخت بره کامل در طبیعت

تابناکتابناک19 ساعت قبل
بره معمولا به صورت شکم‌پر و برای ارائه در مراسم‌های خاص تهیه می‌شود اما شیوه قدیمی‌تر و سالم‌تر، پخت بدون پر کردن شکم بر روی آتش است. اکنون راهنمای پخت بره بر روی هیزم به شکل طبیعی و بدون شکم پر کردن و همچنین دورچین خوش طعم آن را در تابناک می‌بینید و فرامی‌گیرید.

نظرها

اخبار بیشتر