اکبریان: دولت برنامه‌ای برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
اکبریان: دولت برنامه‌ای برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی ندارد

اکبریان: دولت برنامه‌ای برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی ندارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کالاهای اساسی گران به دست مردم می‌رسد، گفت: دولت برنامه‌ای برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی ندارد.

عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ تیر) پارلمان، در نطق میان‌دستور خود، گفت: اقدام شجاعانه و با صلابت رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد جاسوس آمریکایی و توقیف کشتی روباه مکار، انگلیس خبیس باید مورد تقدیر قرار گیرد، زیرا این اقدامات مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بود و نشان داد هرگونه تجاوز به سرزمین اسلامی عقوبت بزرگی در پی دارد.

وی، خطاب به نمایندگان مجلس، اظهار داشت: امروزه سیاست دشمنان مبتنی بر آسیب زدن به تولید، تعطیل کردن کارخانه‌جات و افزیش نرخ بیکاری و همچنین ایجاد نارضایتی مردمی است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دشمنان نمی‌توانند با جنگ نظامی با مردم مبارزه کنند، تصریح کرد: بنابراین درصدد جنگ اقتصادی هستند و تلاش می‌کنند به معیشت مردم آسیب بزنند.

اکبریان با اشاره به اینکه مهم‌ترین سناریوی دشمن فشار به معیشت اقشار محروم مردمی است، گفت: این مهم در حالیست که متأسفانه دولت و مجلس در مواجهه با معیشت مردم فقط نظاره‌گر هستند و شکسته شدن استخوان طبقات محروم جامعه را نمی‌شنوند؛ هیچ برنامه‌ای در خصوص مکانیزم استفاده از ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای معیشت مردم ندارند.

وی خطاب به نمایندگان قوه‌مقننه گفت: یک سوم سال گذشته و مابقی نیز می‌گذرد؛ ۱۴ میلیارد دلار هم معلوم نمی‌شود در چه محلی هزینه شده و به جیب چه کسانی ریخته شده است، متأسفانه مشاهده می‌شود که دلال‌ها و قاچاقچی‌ها و غیره میدان‌دار هستند و کالاهای اساسی از بیت‌المال ملت گران به دست مردم می‌رسد.

نماینده مردم کرج در مجلس اظهار داشت: افزایش چند برابری قیمت مسکن، اجاره‌بهای منازل مسکونی مشکلاتی را برای مردم به‌وجود آورده است، دولت و وزارت راه و شهرسازی سالیان طولانی است که هیچ برنامه‌ای برای مسکن نداده‌اند و به هشدارهای نمایندگان توجه نمی‌شود.

اکبریان ادامه داد: امروزه جوانان در خصوص ازدواج اقدام نمی‌کنند، زیرا مسکن گران است و لوازم خانگی نیز گران شده است و متأسفانه ازدواج از جامعه اسلامی در حال رخت بستن است و باز هم متأسفانه فقط نظاره‌گر هستیم و اقدامی هم از سوی دولت و قوه‌مقننه انجام نمی‌شود.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به سرپرست وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: باید کرامت، منزلت و شأن فرهنگیان بیش از شرایط کنونی رعایت شود؛ امروزه فرهنگیان عمدتا در فقر و محرومیت به سر می‌برند که در شأن تعلیم و تربیت کشور اسلامی نیست.

اکبریان همچنین خطاب به وزیر رفاه، فرماندهان سپاه و ارتش، گفت: بازنشستگان نیروهای مسلح، یادگاران دفاع مقدس در تأمین معیشت مشکل دارند، لذا درخواست می‌شود توجه ویژه‌ای به این قشر از جامعه شود، زیرا چنین وضعیت زندگی در شأن ایثارگران نیست.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید باید بداند امروز بیمارستان‌ها خانواده شهید را قبول نمی‌کنند، متأسفانه دولت، بنیاد شهید و مجلس فقط نظاره‌گر هستند و فرزندان شهدا امروز در بیمارستان‌ها مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند که بر خلاف شأن و منزلت خانواده شهداست.

نماینده مردم کرج در مجلس اظهار داشت: از رهبر انقلاب که امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند قدردانی می‌کنم اما متأسفانه تصمیمات نابهنگام بانک مرکزی، وزارت صمت و همچنین وزارت جهاد کشاورزی در خصوص صادرات و واردات مواد اولیه تولید کشور را به استیصال کشانده است.

اکبریان ادامه داد: صادرکنندگان امید ندارند که فردا بخشنامه‌ها دچار تغییر نشود؛ واردکنندگان امید ندارند که کالایی را به کشور وارد کنند، اما در گمرک با مشکل مواجه شود.

وی تصریح کرد: سهمی برای بانک‌ها در رابطه با ارائه تسهیلات بانکی برای تولید در نظر گرفته شده است، در این میان از ۴۰ درصد سال گذشته فقط ۲۷ درصد پرداخت تسهیلات صورت گرفته است، در این بین از ۲۷ درصد نیز ۱۷ درصد استمهال صورت گرفته است که یعنی ۱۰ درصد به تولید تسهیلات اختصاص یافته است.

نماینده مردم کرج در مجلس در پایان خطاب به وزیر اقتصاد، گفت: مالیات‌ها را افزایش ندهید؛ در سالی که کشور در رکود است و تجار و کاسبان و واحد‌های تولیدی و تجاری با مالیات سنگین زمین‌گیر می‌شوند، راهی جز تعطیلی ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

با وساطت کدام روحانی، احمدی‌نژاد به قهرش پایان داد؟ +فیلم

فردا نیوزفردا نیوز12 ساعت قبل
ظاهرا در کمیسیون دیگری مطرح شده بود و پخت و پزها انجام شده بود بدون اینکه در کمیسیون لوایح بیاید. برگرداندند و روز بعد جلسه دولت بود. من در جلسه دولت بودم و دیدم یکی از عزیزان آمدند و گفتند آقای رئیس‌جمهور در اتاق خود منتظر هستند. حتی در یک جلسه مشاور امور روحانیون ایشان در جلسه مطرح کرد که راجع به آقای مشایی مطالبی بود، در جلسه دولت بود. مطالبی مطرح شد و آقای رئیس‌جمهور صحبت کردند و بعد آقای محصولی مطالبی مطرح کردند.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
مرتضی بختیاری رییس کنونی کمیته امداد و از مسئولین قضایی سابق در برنامه دستخط در شبکه ۵ درباره ماجرای ۶۳ حساب قوه قضائیه در دوران آملی لاریجانی صحبت کرده است. به گزارش «انتخاب»، بختیاری درباره این حساب‌ها گفت: ٦٠ و خرده‌ای حساب قوه قضائیه حالا به ۵ حساب و سه امضا محدود شده است. بخشی از این سوال و جواب‌ها به شرح زیر است: سوال مجری از بختیاری رییس کمیته امداد: یک سوالی از قوه قضائیه آقای رئیسی می‌خواستم بپرسم که در دوران قوه قضائیه آقای لاریجانی ۲۳ یا ۲۵ حساب بود که ظاهرا تجمیع شد. بیشتر از این بود؛ حدود ۶۰ و خرده‌ای حساب بود. مجری: ۵ حساب با سه امضا؟ بله.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
مشخص است که تمام فشار‌های امریکا هم نتوانسته است تهران را مجبور به عقب نشینی از توافق هسته‌ای کند و همانطور که گذشت، در نتیجه این سیاست، دستاورد‌های متعددی در انتظار تهران است. بنابراین، با وجود تهدیدات ایران در مورد عمل نکردن به برخی بند‌های توافق هسته‌ای، به نظر نمی‌رسد این کشور قصد جدی برای خروج کامل از این توافق داشته باشد. بر همین اساس است که دو دولت ایران و آمریکا، تلاش می‌کنند مرتکب اشتباه استراتژیک حساب نشده‌ای نشوند که به تغییر کاملی در معادله «نه جنگ و نه مذاکره» بینجامد. در عوض، این دو منتظر آغاز سال ۲۰۲۱ هستند تا ببینند آیا دولت جدیدی وارد کاخ سفید می‌شود یا اینکه دولت سابق به کار خود ادامه می‌دهد. در این میان، ایران ضمن ماندن در توافق هسته‌ای، از برخی بند‌های ان برای وارد آوردن فشار بر دیگر طرف‌های امضا کننده استفاده می‌کند.
الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس از زنجان، فریدون احمدی یکی از نمایندگان مردم زنجان در مجلس شورای در نامه‌ای خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: ضمن احترام به قوه قضائیه و دادگاه صالح رسیدگی کننده و همراه با حفظ استقلال و اقتدار قوه قضائیه به اطلاع مردم شریف زنجان و طارم می‌رسانم که اینجانب با مدارک و مستندات قطعا از جایگاه واقعی مردم دفاع خواهم نمود. در نامه فریدون احمدی آمده است: پس از مشورت با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مطالب لازم را جهت استحضار مردم شریف ایران اسلامی و حوزه انتخابیه منتشر خواهم کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی گفت: این در حالی است که هنوز عده‌ای امید به مذاکره دوباره دارند و با روش‌های مختلف سعی دارند از این اتفاق دفاع کرده و بسترهای مذاکره دوباره را فراهم کنند. امام جمعه موقت قزوین عنوان کرد: اعتراف دست اندرکاران اجرایی برجام و دولتمردان ایرانی به واقعیت‌های برجام و نتایجی که برای کشور به همراه داشت حجت را برای همه تمام کرد و موجب شد تا جایی برای سخن از مذاکره و اعتماد دوباره به غربی‌ها باقی نماند. وی با اشاره به انتخابات پیش روی کشور بیان کرد: با نزدیک شدن به انتخابات در هر دور‌های مسائل این چنینی شدت می‌گیرد و برخی از نامزدهای انتخاباتی گمان میکنند میتوانند مردم را فریب دهند که از نظر اخلاقی، شرعی و عرفی امری ناپسند و مذمت بار است. امام جمعه این هفته قزوین اظهار داشت: مومن واقعی تفاوت بین ظاهرسازی و مسلمان حق را می‌شناسد و قطعا با شناخت درست مسیر و فرد مناسب را انتخاب خواهد کرد. وی گفت: همین روحیه تلاش انقلابی و جهادی نیاز امروز شرایط اجتماعی در کشور است و مردم و مسئولین برای پیشرفت کشور باید دوباره به روحیه جهادی و انقلابی خود رجعت کنند.

پیام ظریف به ترامپ+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خروج یکجانبه و تنش زای آمریکا از توافق هسته‌ای، گفت: برجام توافق اختیاری نبود بلکه معاهده‌ای بود که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود. محمد جواد ظریف روز جمعه پس از حضور در کاخ الیزه و دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفت وگو با شبکه خبری یورونیوز گفت: آمریکا یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای بود و این کشور در مورد توافق مذاکره کرده بود. برجام توافق اختیاری نبود بلکه توافقی بود که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته و بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، نقطه شروع دوباره تنش‌ها بین تهران و واشنگتن بود که با لغو معافیت چند کشور از خرید نفت ایران اوج گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری10 ساعت قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری10 ساعت قبل

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

خبری10 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

«دکتر، مهندس بیکار» |دکتر و فوق لیسانس شانس کمتری برای یافتن شغل از دیپلمه‌ها دارند

تسنیمچند ثانیه قبل

مدیر بازداشتی اداره غله گنبدکاووس: پس از ۱ روز آزاد شدم/آلودگی ۷۰۰ تن گندم دولتی به فضولات حیوانی در حال بررسی است

تسنیمچند ثانیه قبل

تأکید برهم صالح بر مخالف بغداد با استفاده از خاک عراق برای تعرض به دیگران

فارس1 دقیقه قبل

بیرانوند: دنبال بازارگرمی نیستم، تیم‌های معتبری به من پیشنهاد دادند

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

تظاهرات آلمان‌ها ضد نژادپرستی

فارس4 دقیقه قبل

خبرنگاران ناظر بر اجرای سند توسعه استان همدان باشند

مهر4 دقیقه قبل