آغاز به کار صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر در سه استان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
آغاز به کار صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر در سه استان

آغاز به کار صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر در سه استان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
با امضای تفاهم‌نامه‌ای دو جانبه میان سازمان نظام صنفی کشور و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سه استان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای میان محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی کشور و مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

مهدی محمدی در این مراسم با بیان اینکه صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر با هدف توسعه کسب و کارهای دیجیتال راه‌اندازی شده است، افزود: جذابیت سرمایه‌گذاری در سایر بازارها رو به کاهش است اما شاهد افزایش توجه سرمایه‌گذاران سنتی به حوزه دیجیتال هستیم که با افتتاح این صندوق ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه کاهش می‌یابد.

وی موفقیت استارتاپ‌های بزرگ را یکی از دلایل افزایش توجه به سرمایه‌گذاری بخش دیجیتال عنوان کرد و ادامه داد: دولت برای تشویق سرمایه‌گذاران در حوزه دیجیتال در حال افزایش همکاری‌های خود با بخش‌های خصوصی این حوزه است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

محمدی تصریح کرد: علاوه بر این بر اساس این تفاهم‌نامه دولت برای تشویق سرمایه‌گذاران بخش زیادی از ریسک سرمایه‌گذاری را بر عهده می‌گیرد تا در صورتی که زیانی پیش بیاید، بخش خصوصی کمتر آسیب ببیند.

وی تاکید کرد: با امضای این تفاهم‌نامه نظام صنفی یارانه‌ای کشور به عنوان نماینده بخش خصوصی می‌تواند در سیاست‌گذاری‌ها نیز اظهار نظر کند.

همچنین؛ علاوه بر تفاهم‌نامه دوجانبه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نظام صنفی یارانه‌ای کشور یک تفاهم‌نامه چهار جانبه نیز با حضور این دو نهاد و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای ایجاد تسهیلات و مشارکت در سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به امضا رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف16 ساعت قبل

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

نفت‌کش گریس حرکت خود را آغاز کرد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.

نظرها

اخبار بیشتر