ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند

ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنرانی محمدجواد ظریف در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد و تعبیر «تروریسم اقتصادی» و تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: سقوط پهپاد به معنای پایان جنگ روانی آمریکا در حوزه نظامی بود، به همین دلیل این جنگ روانی به حوزه تحریمی و سیاسی منتقل شده و مباحثی بدون قابلیت اجرایی همانند تحریم دفتر مقام معظم رهبری و وزیر امورخارجه مطرح می‌شود.

بهتر است ترامپ توان نظامی جمهوری اسلامی را به چالش نکشد

وی با اشاره به توان نظامی و امنیتی کشورمان، افزود: توان نظامی ایران در موشک‌های زمین به زمین بسیار قوی‌تر از موشک‌های زمین به هوا است و این مساله در اتاق جنگ آمریکا نیز به ترامپ توضیح داده شده که این توان را به چالش نطلبد.

بیشتر بخوانید:تحریم ظریف به دور از عقلانیت بین المللی استاقتدار جمهوری اسلامی موجب عقب‌نشینی آمریکا از تحریم ظریف شد

فلاحت‌پیشه درباره سیاست‌های دوگانه ترامپ در ارتباط با ایران مبنی بر تهدیدات مکرر جنگی و درخواست‌های مذاکره خاطرنشان کرد: تا زمانی‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تعلیق نشود، ترامپ تنها می‌تواند در تهران با نظامیان مذاکره کند.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی درباره تحریم دفتر مقام معظم رهبری و تحریم محمدجوادظریف تاکید کرد: تحریم‌های ترامپ، انفعالی است به خصوص نام بردن از رهبری معظم انقلاب و ظریف نشان می‌دهد جنگ روانی آمریکا که در حوزه نظامی مطرح بوده به حوزه سیاسی منتقل شده است.

ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این که ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند، تصریح کرد: ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته است. این راهبرد از دو بعد به رخ کشیدن قدرت نظامی آمریکا از یک سو و از سوی دیگر تحریم اقتصادی ایران بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاریخ مصرف راهبرد تهدیدی -نظامی آمریکا گذشته است، تاکید کرد: شکار پهپاد آمریکایی که بالاترین سلاح نظامی آنها بود، توسط جمهوری اسلامی، نشان داد آمریکایی‌ها دیگر نمی‌توانند به پیروزی در چنین جنگی امیدوار باشند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
الفالف1 روز قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری18 ساعت قبل

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سفری ۴ روزه به صربستان به کشور بازگشت. رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کشور و در جمع خبرنگاران گفت: در این اجلاس هیئت همراه در کمیته‌های مختلف درباره موضوع‌های گوناگون صحبت و تبادل اطلاعات کردند. وی با اشاره به موضوع اصلی اجلاس مبنی به احترام به حقوق بین المللی ادامه داد: بسیاری از کشورها درباره رفتار آمریکا و اسرائیل و همین طور بهم ریختگی رفتاری آنها، تذکرات خوبی دادند. وی افزود: به نظر می‌رسد بیشتر کشورها از رفتار آمریکایی‌ها نسبت به عدم تعهدنامه هسته‌ای، ناراضی هستند و به همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه دارند. آقای لاریجانی تصریح کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در حاشیه این اجلاس، علاقه مندی دیگر کشورها درخصوص اتفاقات عراق و سوریه و تمایل به شفافیت و بحث به سر آنها محسوس بود.

نظرها

اخبار بیشتر