اظهارات فلاحت پیشه درباره رابطه با آمریکا دردسرساز شد/تعجب آقای نماینده از شکایت شورای عالی امنیت ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
اظهارات فلاحت پیشه درباره رابطه با آمریکا دردسرساز شد/تعجب آقای نماینده از شکایت شورای عالی امنیت ملی

اظهارات فلاحت پیشه درباره رابطه با آمریکا دردسرساز شد/تعجب آقای نماینده از شکایت شورای عالی امنیت ملی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس نسبت به شکایت شورای عالی امنیت ملی از خود به هیئت نظارت و نمایندگان واکنش نشان داد.

حشمت‌الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به شکایت شورای عالی امنیت ملی از وی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: حتما برای صحبت و ارائه توضیحات در جلسه هیئت نظارت حضور پیدا خواهم کرد.

وی ادامه داد: موضوع شکایت شورای عالی امنیت را از خود در مصاحبه سخنگوی هیئت نظارت بر نمایندگان خواندم و بسیار متعجب شدم، زیرا آن‌ها بحث مدیریت تنش با آمریکا را در مصاحبه من با مذاکره با این کشور اشتباه گرفته‌اند.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده است که من در مصاحبه خود گفته‌ام که با آمریکا مذاکره کنیم در صورتی که من در زمانی که کشتی‌های جنگی را مورد هدف قرار می‌دادند بر اساس یک استدلال طی مصاحبه‌ای گفتم، طرف‌های ثالث تلاش می‌کنند تا میان ایران و آمریکا جنگ به راه بیاندازند و گروه‌هایی مانند داعش و القاعده امکان دارد به کشتی‌ها حمله کرده و زمینه چالش را ایجاد کنند، لذا به هیچ وجه بحث مذاکره با آمریکا را مطرح نکرده‌ام.

فلاحت پیشه اظهار کرد: بارها طی مصاحبه‌های خود گفته‌ام که ایران و آمریکا راهبردی برای مذاکره ندارند اما اکنون فضای بسیار خوبی است که در جلسه هیئت نظارت این موضوع را توضیح دهم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته شده شورای عالی امنیت ملی چندین بار به شما در زمان ریاست بر کمیسیون امنیت ملی تذکر داده است، گفت: چنینی موضوعی صحت ندارد و هیچ تذکری به من داده نشده است. هیچ شخصی از شورای عالی امنیت ملی با من تماسی نگرفته و توضیحی نخواسته است حتی زمانی که رئیس کمیسیون بودم.

فلاحت پیشه بیان کرد: بارها بنده در زمان ریاست بر کمیسیون امنیت ملی از شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی برای حضور در کمیسیون دعوت کردم، اما هیچگونه رابطه ساختاری بین این شورا و کمیسیون امنیت نبوده چه برسد به آنکه به من تذکری داده شود، لذا شکایت این شورا از من قابل تامل است و حتما در جلسه هیئت نظارت توضیحات خود را ارائه خواهم کرد.

‌ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته است

هم چنین آن طور که خانه ملت گزارش داده است؛ فلاحت‌پیشه، با اشاره به سخنرانی محمدجواد ظریف در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد و تعبیر «تروریسم اقتصادی» و تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: سقوط پهپاد به معنای پایان جنگ روانی آمریکا در حوزه نظامی بود، به همین دلیل این جنگ روانی به حوزه تحریمی و سیاسی منتقل شده و مباحثی بدون قابلیت اجرایی همانند تحریم دفتر مقام معظم رهبری و وزیر امورخارجه مطرح می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی با اشاره به توان نظامی و امنیتی کشورمان، افزود: توان نظامی ایران در موشک‌های زمین به زمین بسیار قوی‌تر از موشک‌های زمین به هوا است و این مساله در اتاق جنگ آمریکا نیز به ترامپ توضیح داده شده که این توان را به چالش نطلبد.

اظهارات فلاحت پیشه درباره رابطه با آمریکا دردسرساز شد/تعجب آقای نماینده از شکایت شورای عالی امنیت ملی - 11

فلاحت‌پیشه درباره سیاست‌های دوگانه ترامپ در ارتباط با ایران مبنی بر تهدیدات مکرر جنگی و درخواست‌های مذاکره خاطرنشان کرد:تا زمانی‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تعلیق نشود، ترامپ تنها می‌تواند در تهران با نظامیان مذاکره کند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی درباره تحریم دفتر مقام معظم رهبری و تحریم محمدجوادظریف تاکید کرد: تحریم‌های ترامپ، انفعالی است به خصوص نام بردن از رهبری معظم انقلاب و ظریف نشان می‌دهد جنگ روانی آمریکا که در حوزه نظامی مطرح بوده به حوزه سیاسی منتقل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این که ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند، تصریح کرد: ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته است. این راهبرد از دو بعد به رخ کشیدن قدرت نظامی آمریکا از یک سو و از سوی دیگر تحریم اقتصادی ایران بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاریخ مصرف راهبرد تهدیدی -نظامی آمریکا گذشته است، تاکید کرد: شکار پهپاد آمریکایی که بالاترین سلاح نظامی آنها بود، توسط جمهوری اسلامی، نشان داد آمریکایی‌ها دیگر نمی‌توانند به پیروزی در چنین جنگی امیدوار باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حیاط پاستور امروز در حالی میزبان خبرنگاران بود که موضوع اصلی پرسش‌ها را اغتشاشات اخبر تشکیل می‌داد. تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد و به ویژه در حوزه حمل و نقل با افزایش سهمیه خودرو‌هایی که در این بخش فعال هستند نرخ کرایه‌ها و همچین حمل بار افزایش نخواهد یافت.
قدس آنلاینقدس آنلاین13 ساعت قبل
سنای آمریکا به اتفاق آراء لایحه‌ای را با هدف حمایت از حقوق بشر در هنگ‌کنگ به تصویب رساند؛ این تحول در بحبوحه سرکوب جنبش معترضان دموکراسی‌خواه رخ داد که محکومیت چین را به دنبال داشت. قدس آنلاین؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از رای‌گیری شفاهی، «قانون دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» به مجلس نمایندگان آمریکا می‌رود. این دو مجلس کنگره آمریکا باید اختلافاتشان را پیش از آنکه لایحه‌ای را برای بررسی نزد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بفرستند، حل و فصل کنند. کاخ سفید هنوز اظهارنظری نکرده است و باید اعلام کند که آیا ترامپ لایحه حقوق بشری هنگ‌کنگ را تایید می‌کند یا خیر. دولت چین امروز (چهارشنبه) تصویب قانون دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ را محکوم کرد و متعهد شد تدابیر مقابله‌ای قدرتمند برای حفاظت از حاکمیت و امنیت خودش اتخاذ کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
قدس آنلاینقدس آنلاین13 ساعت قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، به نقل از شورای سیاستگزاری ائمه جمعه استان خراسان شمالی، ائمه جمعه استان در پایان نشست ماهانه امروز خود، بیانیه‌ای در محکومیت اغتشاشات اخیر و لزوم توجه دولت به اقشار ضعیف جامعه صادر کردند. ائمه جمعه استان تصریح کردند: این استقامت، بصیرت، دشمن شناسی و اعتماد به وعده‌های الهی قطعا در چله دوم انقلاب بیشتر مورد احتیاج است چون حراست از یک دستاورد عظیم، مشکل‌تر از ایجاد آن است. مردم باید از چگونگی هزینه صحیح منابع مالی حاصل از این صرفه جویی عظیم مطلع و تبعات مثبت را ببینند. ۲-این طرح تصمیم سران قوا بوده، که ضمن داشتن مطالباتی از مسئولین، لازم است نسبت به تصمیم سران قوا، خوشبین باشیم. ۶- مسئولین امنیتی و اطلاعاتی با دقت از اموال و ناموس مردم صیانت کرده و اجازه تعدی عده‌ای مزدور، به اموال مردم و کشور را ندهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای الیاس حضرتی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز (سه شنبه) ۹ نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در بخش‌های مختلف بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک و سایر موارد از وزیر اقتصاد پرسیدند و آقای فرهاد دژپسند هم با دقت و به صورت کارشناسی به این سوالات پاسخ گفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصاد و دارایی قانع شدند و تعدادی هم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند و قرار شد که بررسی‌های بیشتری انجام دهند و برخی از نمایندگان هم قانع نشدند. آقای حضرتی در ادامه با اشاره به اینکه (سه شنبه) هر هفته وزرای مختلف به این کمیسیون دعوت می‌شوند، افزود: علاوه بر وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در جلسه امروز به سوال دو نفر از نمایندگان پاسخ گفت. وی افزود: معمولا ما سه شنبه هر هفته فعالیت بخش نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس را شاهد هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود6 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا7 دقیقه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر9 دقیقه قبل

دو مغازه عروسک فروشی در بازار تهران آتش گرفت

رکنا12 دقیقه قبل

۲۴۰۰ بازداشتی در جریان اعتراضات عراق آزاد شدند

مشرق‌نیوز13 دقیقه قبل