انتقاد معاون استاندار از سازمان صنعت در پی ‌افزایش قیمت‌ها در بازار خراسان جنوبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
انتقاد معاون استاندار از سازمان صنعت در پی ‌افزایش قیمت‌ها در بازار خراسان جنوبی

انتقاد معاون استاندار از سازمان صنعت در پی ‌افزایش قیمت‌ها در بازار خراسان جنوبی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
‌معاون استاندار خراسان جنوبی با انتقاد از سازمان صنعت در پی ‌افزایش قیمت‌ها در بازار خراسان جنوبی گفت: قیمت‌ها در بازار روزی هزار بار افزایش پیدا ‌می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عصر امروز شورای فنی استان در حالی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد که در این جلسه دو ساعته مهم‌ترین دستور کار در زمینه استفاده از تولیدات بومی استان در ساخت و ساز دستگاهای اجرایی بود.

آن طور که مدیر نظام فنی اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: از سال گذشته تاکنون جلسات مختلفی داشتیم که در زمینه استفاده از مصالح ساختمانی بومی استان مدنظر بود و اینکه چند درصد از دستگاه‌های استان از مصالح بومی استفاده می‌کنند را رصد کردیم.

عباسی با بیان اینکه طبق اعلام دستگاه‌ها در سال گذشته ۸۰ درصد دستگاه‌ها از مصالح بومی استفاده کردند اما برخی از تولیدکنندگان استانی معتقد بودند خرید از داخل استان کمتر است و بیشتر از محصولات خارج استان خریداری می‌شود.

وی گفت: برنامه داریم تا امسال نیز رصد کنیم و موضوع استفاده از مصالح بومی را دنبال کنیم و مشاوران هم باید در طرح‌ها از مصالح بومی استفاده و در مناقصات توجه لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از جلسات اثربخش راهبردی است و باید مدیران شخصا حضور پیدا کنند و اگر موضوع خاص باشد باید به دبیرخانه اطلاع داده شود تا از ظرفیت شورا حداکثر استفاده برای پیشبرد اهداف کاری استفاده شود.

وی تأکید کرد: مدیران بدنه کارشناسی خود را توجیه و آگاه‌بخشی کنید ظرفیت‌های استان را خود شما مدیران شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کنید و به صنعت و معدن بگویید چه نوع مواد مصالح برای ساخت و ساز نیاز دارید و برای تولیدکنندگان که در استان وجود داشته و کیفیت لازم را دارند نیازمندی‌های خود را اعلام کنید.

میرجعفریان گفت: سازمان مدیریت برنامه می‌خواهد تا تعیین صلاحیت کند نه اینکه در یک گروه انباشت مشاور داشته باشیم و در یک گروه مشاور نباشد.

وی افزود: دستگاهای متولی باید از ظرفیت شورای فنی حداکثر استفاده را ببرد و اگر می‌خواهیم تولید تقویت شود باید حضور فعال داشته باشد تا از این سفره استفاده کند و صلاحیت پیمانکاران مشاوران باید به صورت رندم به روز شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کسی که متعهدانه و دلسوزانه کار می‌کند باید در تشخیص صلاحیت‌ها استفاده از ظرفیت حداکثری دیده شود و تلاش کنیم پروژه‌ها را کیفی انجام دهیم.

وی بیان کرد: مسکن محرومان کار بزرگی در استان است که در حال اجراست و در بخش روستایی ۸۸ هزار مسکن داریم که ۴۵ درصد آنها در این چند سال یا بازسازی شده یا تسهیلات گرفته و بازسازی ایده آل شده و ۳۶ هزار واحد فاقد استحکام است و امسال ده هزار واحد در یک سال احداث می‌شود که کار خیلی بزرگی است و همت همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

میرجعفریان اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال و گردش مالی فرصت خوبی است و نباید اجازه دهیم قیمت‌های کذایی ایجاد شود و کمک شود این موضوع در مسیری که هست سرعت آن بیشتر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مصوبات جلسات توسط مدیران مرور نمی‌شود گفت: در استان تولید آجر، قیر و کاشی را داریم که استانداردهای لازم را دارند و باید لیستی تهیه و در اختیار دستگاه‌ها قرار دهیم تا از مصالح آنها استفاده کنند و امید است صنعت بیدار شود و پای کار بیاید.

وی با تأکید بر اینکه اگر قرار است اصلاحاتی انجام شود، دوره‌ای باید کنترل هم بشود گفت: احداث مسکن محرومان ۳۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می‌کند و نظارت‌ها باید وجود داشته باشد و مجریان باید ذی صلاح باشند.

میرجعفریان بیان کرد: در مسکن شهری نیز باید سالانه باید ده هزار واحد ایجاد شود و فرصت تبدیل به تهدید نشود و قیمت غیر متعارف هزینه سرباری تحمیل نشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: برای بافت‌های فرسوده ناکارآمد دولت همراهی می‌کند و سازندگان نیز باید پای کار آیند و از طرح‌های مشارکتی استفاده کنند.

وی گفت: نظام مهندسی موضوع را بررسی و برای صدور پروانه برای مسکن‌هایی که مشکل دارند کمک شود چون این موضوع اثربخش در اقتصاد و سیمای منظر شهر و روستاها نمود بهتری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌هایی که معین انتخاب می‌کنیم گروکشی نکنند و اول پروژه‌های خود را آنجام ندهند بلکه باید بی طرف باشند.

پورعیسی افزود: در این ماه یک جلسه دیگر شورای فنی برگزار می‌شود و اگر ایراداتی وجود دارد ابلاغ شود تا بررسی شود و در تهران پیگیری شود.

وی اظهار داشت: صنعت، معدن و تجارت استان عرضه را ندارد چراکه اگر عرضه می‌داشت به دستگاه‌ها اسامی واحدهای تولیدی استاندارد را ابلاغ می‌کرد اگر صنعت و معدن عرضه می‌داشت قیمت‌ها روزی هزار بار افزایش پیدا نمی‌کرد آنها تنها پول بازرسی را از ما می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.
مهرمهر15 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تنش‌های گسترده بین ایران و امارات متحده تاکنون علاوه بر فرصت‌های دیپلماتیک، فرصت‌های اقتصادی بسیاری را از بین برده است. در دوره‌های مختلف ما با نوسان این رابطه اقتصادی مواجه بوده‌ایم اما هرگز شاهد قطع شدن این رابطه نبوده‌ایم. نوع برخورد مسئولان اقتصادی امارات و صرافی‌های آنجا با ایران چنان بد بود که باعث کاهش بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی امارات در آن سال‌ها شد. گزارشات تاجرانی که سال‌ها از ایران در امارات فعالیت می‌کردند حاکی از بی ثباتی گسترده در تصمیمات و رویکردهای آنها بود. به‌نظر می‌رسد در آینده تعاملات ما درحوزه‌های نفتی و غیر نفتی دوباره افزایش یابد و راه افتادن برخی کانال‌های مالی در این حوزه، تاییدی بر صحت این رویکرد در بین حاکمان امارات است.

بلک اس؛ هیولای اینفینیتی به خیابان‌ها می‌آید! (+تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
همین مساله بهانه‌ای شده تا رسانه‌های مطرح جهان در حوزه خودرو باردیگر پروژه بلک اس را مورد توجه قرار دهند. بنابراین بلک اس با استفاده از فناوری فرمول۱ خود تا ۴۰ درصد برابر ۱۶۳ اسب بخار توان بیشتری را ارائه داده است. درپوش موتور عضلانی با خطوط مشخص قسمت دیگر از عناصر مهم تشکیل دهنده نمای جلوی بلک اس محسوب می‌شود. بلک اس در نمای عقب نیز یک اثر هنری خودرویی محسوب می‌شود. در تصویر مربوط به کابین بلک اس، لوگوی برند او ام پی ریسینگ جلب توجه می‌کند.

افزایش مساحت گلخانه‌های کشور به ۲۰ هزار هکتار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: بر اساس آمارها در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۰ در بخش کشاورزی افزایش اشتغال داشتیم و با توجه به طرح‌های جدید از جمله گلخانه‌ها، مصرف آب کاهش و اشتغال افزایش یافته است. وزیر­ جهاد کشاورزی گفت: اکنون باید حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار هکتار گلخانه داشتیم تا هم گام با جهان باشیم. حجتی با بیان اینکه امسال در پنبه نسبت به پارسال بیش از ۴۰ درصد افزایش تولید­ خواهیم داشت، اضافه کرد: در مورد محصولاتی مانند روغن تا خودکفای فاصله زیادی داریم. حجتی افزود: قیمت مرغ در بازار باید ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود نه ۱۴۰۰۰ تومان. وزیر جهاد کشاورزی افزود: در بخش تولید محصولات کشاورزی باید زنجیره تولید دیده شود.

نظرها

اخبار بیشتر