ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- سی‌امین روز از تیر ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به حضور فرهاد جم در سریال «ستایش ۳» در قالب شخصیت یک روحانی اشاره کرد. تاریخ انتشار: 17:00 - 30 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۵۰۳۸

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سی‌امین روز از تیر ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به حضور فرهاد جم در سریال «ستایش ۳» در قالب شخصیت یک روحانی اشاره کرد.

موضوع فیلمنامه «ستایش ۳» نظر مخاطبان را جلب خواهد کرد/بازی در سریال «همسران» تاثیری در آینده کاری من نداشت

بازیگر سریال «ستایش ۳» گفت: با توجه به فیلمنامه‌ای که خواندم احتمال می‌دهم که مخاطب با سریال «ستایش ۳» ارتباط خوبی برقرار می‌کند، از نظر من مردم این سریال را دوست خواهند داشت.

فرهاد جم بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر کار خاصی در دست ندارم، پیشنهادات نسبتا زیادی داشتم، اما به دلایل مختلف فعلا در هیچکدام از آن‌ها حضور ندارم، آخرین فعالیتم به سریال ستایش ۳ باز می‌گردد که فعلا در نوبت پخش است.

وی درباره کیفیت سریال ستایش ۳ افزود: در مجموع در مورد کیفیت اثر کارگردان نظر نهایی را می‌دهد، اما با توجه به فیلمنامه‌ای که خواندم احتمال می‌دهم که مخاطب با سریال ارتباط خوبی برقرار می‌کند، از نظر من مردم این سریال را دوست خواهند داشت.

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ - 6

بازیگر سریال ستایش ۳ درباره نقش خود در این سریال تاکید کرد: تجربه بازی در نقش یک روحانی به شدت متفاوت بود و البته سختی‌های خودش را داشت، بازی در ستایش ۳ برای شخص من اتفاق جذابی بود و حال باید دید مردم چه نظری در مورد نقش خواهند داشت.

وی درباره تجربه بازی در آثار پرمخاطب تلویزیونی تصریح کرد: من در سریال پرمخاطب همسران به ایفای نقش پرداختم، اما هیچ قاعده‌ای وجود ندارد که به فرض مثال بازیگری که در یک اثر پرمخاطب بازی کرده آینده بازیگری‌اش تامین می‌شود، البته نگاه مخاطب بی تاثیر نیست، زیرا در هر صورت بعد از دیده شدن تهیه کنندگان و کارگردانان بیشتر سراغ مخاطب می‌روند، اما واقعا چارچوب خاصی را نمی‌توان برای آن ترسیم کرد.

بازیگر سریال «همسران» در همین راستا ادامه داد: تجربه سالیان سال بازیگری به من ثابت کرده توانایی یک بازیگر تضمین کننده و موفقیت و انتخاب وی نیست و خیلی اتفاقات در انتخاب بازیگران دخیل است که شاید همه آن‌ها استاندارد و کیفی نباشد، البته این اتفاق هم هست که بعد از دیده شدن در یک اثر پربازدید خود بازیگر هم سخت گیر‌تر می‌شود، این اتفاق برای من هم افتاد.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

«محسن تنابنده» تنها بازیگر قطعی عنکبوت است/ساخت «طبقه حساس ۲» هنوز قطعی نیست

تهیه کننده فیلم سینمایی عنکبوت گفت: در حال حاضر تنها انتخاب محسن تنابنده به عنوان بازیگر اصلی این فیلم قطعی شده و جز آن هیچ بازیگری را قطعی نکرده‌ایم.

جواد نوروزبیگی تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، پیرامون ساخت نسخه دوم فیلم سینمایی "طبقه حساس" گفت: فعلا هیچ خبر جدیدی از ساخت طبقه حساس ۲ ندارم، هنوز ساخت این فیلم قطعی نشده است.

وی درباره نگارش فیلمنامه طبقه حساس ۲ تاکید کرد: در حال حاضر همچنان مشغول ادامه فیلمنامه طبقه حساس ۲ توسط بابک کایدان هستیم، هنوز فیلمنامه تمام نشده و به همین واسطه زمان ساخت مشخص نیست.

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ - 15

این تهیه کننده سینما درباره احتمال حضور خود در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر افزود: چندین پیشنهاد وجود دارد و ما هم در حال فکر و بررسی کردن آنها هستیم، به امید خدا در جشنواره فجر امسال حضور خواهم داشت.

تهیه کننده فیلم سینمایی عنکبوت درباره آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی "عنکبوت" اذعان کرد: در حال حاضر تنها انتخاب محسن تنابنده به عنوان بازیگر اصلی این فیلم قطعی شده و جز آن هیچ بازیگری را قطعی نکرده‌ایم.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

ملاک انتخاب آثار از سوی شورای ارزشیابی تئاتر چیست؟ / «پل»، تجربه‌ای تلخ برای مخاطب

نکته اصلی جایگاه شورای ارزشیابی تئاتر است، مشخص نیست اعضای این شورا آیا واقعا نمایش پل را به تماشا نشسته‌اند؟، آیا این نمایش از نگاه آنها ملاک‌های اولیه را برای روی صحنه رفتن داراست، مهمتر اینکه آیا سالن آژمان از دیدگاه آنها سالن مناسبی برای تماشای تئاتر است؟.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، نمایش "پل«به نویسندگی و کارگردانی»مهربان انصاری" این شب‌ها در تماشاخانه آژمان روی صحنه رفته و تا آخرین روز از تیر ماه روی صحنه می‌رود.

این نمایش به بیان مشکلات کودکان بی سرپرست و مشکلات خانواده‌هایی می‌پردازد که برای فرزندخواندگی به دنبال ایجاد شرایط مناسب هستند، این نمایش نخستین تجربه انصاری در عرصه کارگردانی محسوب می‌شود.

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ - 23

البته انصاری در این نمایش علاوه بر نویسندگی و کارگردانی، تهیه کنندگی، طراحی لباس و بازیگری اثر را نیز بر عهده دارد، بخش هایی که هر کدام به طرز عجیبی مهمترین نقاط ضعف این اثر نمایشی محسوب می‌شود.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

نمایشنامه پل نقطه ضعف اصلی این اثر است، نمایشنامه مشخصا از لحاظ ساختاری به شدت مشکل داشته و نه به ساختار مرسوم ارسطویی وفادار است و نه اثری ساختارشکنانه و مدرن محسوب می‌شود، فارغ از ساختار غیراستاندارد متن، موضوع به شدت کلیشه بوده و هیچ نقطه اوجی ندارد.

از سویی کاراکترهای نمایش به واسطه نبود متن مناسب به هیچ وجه تعریف مشخصی از خود ارائه نمی‌دهند، شخصیت‌ها بدون پیشینه بوده و بیشتر به ادای کلمات و جملات نویسنده اثر می‌پردازند.

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ - 28

همچنین ضعف نمایشنامه در ضعف دو چندان بازی بازیگران تکرار شده و نمایش پل به اثری خسته کننده مبدل می‌شود، بازیگران این اثر به طور حداکثری با اولین و پایه‌ای‌ترین اصول بازیگری هم بیگانه بوده و از لحاظ بیان و بدن مشکلات اساسی دارند.

کارگردانی نمایش هم در ادامه همین اتفاقات پیش می‌رود، اثر به طور کلی کارگردانی خاصی در خود نمی‌بیند، کارگردانی اثر از سبک و ساختار مشخصی تبعیت نکرده و در هدایت بازیگران هم کاملا ناکام مانده است، البته شاید بتوان این اتفاق در تجربه اول کارگردان دانست اما با توجه به سابقه حضور چند ساله وی در عرصه تئاتر نمیتوان این حد از مشکلات را توجیح کرد.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

بازگشت برنده سیمرغ بلورین به جشنواره فیلم فجر/چهار کارگردان جوان راهی فجر می‌شوند

با آغاز فصل تابستان به طور معمول پیش تولید اکثریت آثار سینمایی که قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند آغاز شده و گمانه زنی‌ها درباره حضور و یا عدم حضور کارگردانان محبوب سینما صدر اخبار سینمایی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان، با آغاز فصل تابستان به طور معمول پیش تولید اکثریت آثار سینمایی که قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند آغاز شده و گمانه زنی‌ها درباره حضور و یا عدم حضور کارگردانان محبوب سینما صدر اخبار سینمایی قرار می‌گیرد.

در این میان حضور کارگردانان جوان در کنار اسامی با سابقه سینما باعث شده تا طی سالهای گذشته هیجان جشنواره فیلم فجر بالاتر از همیشه باشد، بزرگترین رویداد سینمایی کشور نشان داده که در ادوار پیشین خود استعدادهای جدیدی را به سینما معرفی کرده است.

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ - 36

***زنبور کارگر اثر جدید افشین صادقی

فیلم سینمایی زنبور کارگر از جمله آثاری است که می‌تواند با توجه به عوامل و بازیگران از شانس‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر باشد. فیلمبرداری فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به نویسندگی سعید نعمت اله و تهیه کنندگی و کارگردانی افشین صادقی چندی پیش در تهران آغاز شده و همچنان در حال انجام است.

حمید فرخ نژاد، سعید آقاخانی، شبنم مقدمی، حسین مهری، علیرضا آرا، مارال فرجاد، مجید نوروزی و ستایش موسوی گروه بازیگران متفاوت این درام اجتماعی را تشکیل می‌دهند. خشایار موحدیان نیز تدوین همزمان فیلم را آغاز کرده است.

همکاری مشترک سعید آقاخانی و حمید فرخ‌نژاد یکی از نکات جذاب این فیلم برای هواداران سینما است، علاوه بر این دو بازیگر حضور شبنم مقدمی که به نوعی دوران اوج خود را سپری می‌کند هم از دیگر جذابیت‌های اثر است.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

۲ میلیون متر مربع زینک با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری شده/چرا کارگروه ساماندهی کاغذ شفاف سازی نمی‌کند؟

رئیس اتحادیه لیتوگراف تهران گفت: نشستی با اعضا کمیسیون فرهنگی مجلس برای تعیین سرنوشت زینک‌های وارد شده با ارز دولتی در روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه لیتوگراف تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگیخبرگزاری میزان گفت: ۲ میلیون متر مربع زینک با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری شده، ولی وارد بازار نشده است. عدم وضوح برنامه‌ها و نحوه اختصاص ارز دولتی به برخی از واردکنندگان از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ و زینک چالش بر انگیز شده است.

رئیس اتحادیه لیتوگراف تهران تصریح کرد: برآورد‌ها نشان می‌دهد مجوز واردات زینک از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ صادر شده، اما مسئولان حاضر به پاسخگویی در خصوص هزینه‌ها و واردکنندگان نیستند به همین منظور با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نشستی را در روز چهارشنبه خواهیم داشت.

ویژگی‌های سریال «ستایش ۳» از زبان فرهاد جم/گلایه رییس اتحادیه لیتوگراف از عدم شفاف‌سازی کارگروه ساماندهی کاغذ - 46

ابوالحسنی اظهار کرد: با تمام پی گیری‌های انجام شده کارگروه حاضر به پاسخگویی به سئوالات مطرح شده و شفاف سازی نیستند این در حالی است که مدت هاست بازار مصرفی در انتظار واردات زینک برای تنظیم قیمت این کالا بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا سرنوشت زینک‌های وارد شده را از طریق مجلس پیگیری کنیم. کارگروه ساماندهی کاغذ و زینک نتوانسته کارنامه موفقی را در طول دوره فعالیت خود ارائه کند.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسدوبل؛ انجمن موسیقی آلخمسی

تابناکتابناک16 ساعت قبل
ایسناایسنا18 ساعت قبل
«طرح وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دو دهه اخیر حدود هشت مرتبه در مجلس بررسی شده است؛ تا سرانجام رأی مثبت نمایندگان مجلس را گرفت. ما منتظریم که رییس جمهور سریع‌تر برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کند. در نتیجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محیط امنی شده بود. یا قرار است یک سایت میراث فرهنگی را حفاظت و مرمت کنیم باید شرایط بازدید گردشگران از آن را هم درنظر بگیریم. در واقع میراث فرهنگی و گردشگری به صنایع آن منطقه کمک کرده بود و همه‌ی آن‌ها در خدمت یکدیگر بودند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مراسم رونمایی از مستند «وتن من!»، برگرفته از داستان زندگی مهدی علیزاده، ورزشکار آزاده و جانباز تیم ملی دوومیدانی، در باغ موزه دفاع مقدس با حضور مسئولان موسسه فرهنگی روایت فتح، رئیس کمیته ملی پارالمپیک و اصحاب رسانه برگزار شد. موسسه فرهنگی روایت فتح و کمیته ملی پارالمپیک در پایان این مراسم از وی قدردانی کردند. مهدی علیزاده، در سال ۱۳۶۷ در حالی که فقط ۱۵ سال داشت، به اسارت رژیم بعثی درآمد و ۳۰ ماه بعد پس از تحمل رنج ناشی از شکنجه‌های دشمن و در حالی که خانواده‌اش تصور می‌کردند به شهادت رسیده است، همراه با آخرین گروه آزادگان به کشور بازگشت. علیزاده از سال ۹۲ ورزش حرفه‌ای را در رشته دوومیدانی آغاز کرد و در آخرین دوره بازی‌های پاراآسیایی که به میزبانی جاکارتا برگزار شد، موفق به کسب نشان طلا در ماده پرتاب نیزه شد و برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، تلاش می‌کند. کارگردان و تهیه کننده این اثر حسین همایونفر است و این مستند را موسسه فرهنگی و هنری روایت فتح با همکاری کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران تهیه کرده است.

فیلم | ۱۸ ماه پس از انتقاد مهران مدیری تلویزیون شجاع شده است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ساعت قبل
حاشیه‌های یک انتخاب جسورانهامسال انتخاب نماینده ایران برای اسکار ۲۰۲۰ سنت‌شکنی‌های بسیاری داشت. اما امسال در رویدادی بی‌سابقه سازوکار انتخاب نماینده اسکار چنان‌که برخی از سایت‌های خبری مدعی شده‌اند، «محرمانه و به دور از اطلاع رسانه‌ها» انجام شده است. اسکار ۲۰۲۰ایران پس از الجزایر، گرجستان و سوئیس چهارمین کشوری است که تاکنون نماینده خود را در بخش بهترین فیلم بلند بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۰ انتخاب کرده است. رای‌گیری برای انتخاب نامزدهای اسکار فیلم بلند بین‌المللی در دو مرحله انجام می‌شود. ابتدا ۱۰ فیلم به فهرست کوتاه راه پیدا می‌کنند و در نهایت پنج فیلم به‌عنوان نامزدهای نهایی معرفی می‌شوند که اسامی آنها ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۳ دی) همراه نامزدهای دیگر بخش‌های جوایز اسکار اعلام خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
پیشنهاد مااصلاح‌طلبان اشتباهات بزرگی داشته‌اند / جهانگیری نماینده اصلاح‌طلبان در دولت نیست / لاریجانی پتانسیل ریاست‌جمهوری را ندارد / روحانی و خاتمی به طور مرتب دیدار می‌کنند / برای شکستن تحریم‌ها به یک دوم خرداد دیگر نیاز داریمحیات بابک زنجانی در گروی بازگشت ۲میلیارد یورو است / او همچنان در انفرادی است و سلول لاکچری ندارد / اگر وزیر نفت سندی دارد، با صدای بلند اعلام‌کندزنی که می‌تواند خلبان هواپیما باشد، چرا نتواند راننده موتور باشد / برخی مواجه‌ها با مسائل زنان، جفا به دین استدختری که می‌تواند قدرتمندترین زن انگلیس بعد از ملکه شود/ عاشق پیشه یا قدرت‌طلب؟ / کری سایموند؛ نامزد بوریس جانسون واقعا کیست؟ دکتر عارف هنوز هم یک چهره سیاسی نیست / مهمترین کار واعظی حفظ فاصله بین اصلاح‌طلبان و شخص رییس‌جمهور است/ نمی‌دانم جهانگیری در دولت چه می‌کند/ حوادث دی ۹۶ شوک برای اصلاح‌طلبان بودمهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسید

نظرها

اخبار بیشتر