کارخانه چوب و کاغذ مازندران ۱۰ میلیون دلار ارز می‌گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اقتصادی

کارخانه چوب و کاغذ مازندران ۱۰ میلیون دلار ارز می‌گیرد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
کارخانه چوب و کاغذ مازندران ۱۰ میلیون دلار ارز می‌گیرد - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری- استاندار مازندران گفت: در نشستی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقتصادودارایی، جهادکشاورزی، صمت و رئیس بانک‌مرکزی مشکلات صنایع چوب و کاغذ مازندران بررسی و دستور پرداخت ۱۰ میلیون دلار ارز نیمایی برای واردات چوب به این واحد بزرگ صنعتی کشور داده شد.

احمد حسین‌زادگان عصر روز یکشنبه پس از نشست با معاون اول رئیس‌جمهوری در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: علاوه بر آن برای تامین مواد اولیه این واحد بزرگ صنعتی که بخشی از تولید کاغذ کشور را نیز بر عهده دارد، دستور تحویل درختان افتاده و شکسته در جنگل به این واحد صنعتی با انجام ترک تشریفات به وزارت جهاد کشاورزی (سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور) داده شد.

وی تامین سرمایه در گردش به منظور خارج کردن آن از ماده ۱۴۱ (ورشکستگی) و تجدید در ارزیابی سرمایه را از دیگر تصمیمات نشست با معاون اول رئیس جمهوری برای رونق چوب و کاغذ مازندران به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی کاغذ ایران در این خطه شمال کشور بیان کرده است.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت: تقریبا اکثر مصوبات ستاد تسهیل و رونق تولید استانی که با حضور مدیریت ارشد استان و تعدادی از مدیران سطوح ملی و استانی در محل این واحد صنعتی در اواسط تیرماه سال جاری در ساری گرفته شده بود، در نشست با معاون اول رئیس جمهوری به تصویب رسید که می‌تواند امید را به این واحد صنعتی برگرداند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

شرکت چوب و کاغذ مازندران از سال ۱۳۷۶ در شهرستان ساری آغاز به کار کرد و مهم‌ترین تولیدکننده کاغذ در کشور محسوب می‌شود. این شرکت با در اختیار داشتن یکهزار و ۲۰۰ نیروی انسانی به صورت مستقیم و ارتباط شغلی با چند صد نفر دیگر به طور غیرمستقیم، نقش مهمی در اشتغال استان دارد.

اجرای زودهنگام قانون ممنوعیت برداشت از جنگل‌های شمال با دستور وزیر جهادکشاورزی که قرارداد تمام شرکت‌ها بهره برداری را تا قبل از سال ۹۷ خاتمه داد، شرکت چوب کاغذ را به عنوان یکی از شرکت‌های بهره بردار در حدود ۱۵۰ هزار هکتار از جنگل‌های مازندران را با مشکل تامین مواد اولیه مواجه کرد به طوری که با اجرای این قانون به دلیل کمبود مواد اولیه (چوب) ظرفیت تولیدی این واحد صنعتی از ۱۸۳ هزار تن در سال به ۶۳ هزار تن در سال ۹۷ تقلیل یافت.

کاهش تولید از یکسو و هزینه جاری و بدهی به شرکت‌های خدماتی که افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال می‌رسد، این واحد بزرگ صنعتی تولیدی کاغذ را با مشکل مواجه کرد.

۶۹۸۲/‏‬ ۱۸۹۹

کارخانه چوب و کاغذ مازندران ۱۰ میلیون دلار ارز می‌گیرد - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: هیچگونه بی‌نظمی و ناامنی در استان اردبیل در روزهای گذشته گزارش نشده است. استاندار اردبیل اظهار کرد: در دو سه روز گذشته نه تنها گزارشی از بی‌نظمی و یا ناامنی نداشتیم بلکه با هوشیاری مردم استان اردبیل تحرکات اولیه در نطفه خفه شده و آرامش و امنیت در استان اردبیل برقرار است و نارسائی در روند ارائه خدمات وجود ندارد. وی افزود: علاوه بر شهرهای پارس‌آباد، بیله‌سوار، گرمی و اصلاندوز محدوده ارشق نیز به منطقه آزاد الحاق می‌شود تا اهالی عمده شهرهای استان اردبیل از مزایای منطقه آزاد استفاده کنند. رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: با نهایی شدن ایجاد منطقه آزاد تجاری در این استان کار اولیه از گمرک بیله‌سوار به عنوان زیرساخت فراهم شده شروع می‌شود تا طرح جامع و تفصیلی منطقه آزاد تهیه و بسترهای آن نیز فراهم آید. بهنامجو گفت: در کنار منطقه آزاد تجاری قرار است شهرک مرزی مشترک نیز در شمال استان اردبیل احداث شود تا این فضای فراهم شده شرایط سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی را رقم بزند.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، اساس‌نامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات که با همکاری سازمان اداری و استخدامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده است، به تصویب رسید. هدف از تشکیل شورای اجرایی فناوری اطلاعات، تعیین خط مشی‌های اجرایی در قلمرو فناوری اطلاعات جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک و ایجاد زمینه و بستر گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه‌های توسعه‌ بخش‌های مختلف در چهارچوب سیاست‌های کلی نظام، مصوبات شورای عالی فضای مجازی و قوانین مربوط است. تمدید ریاست سازمان مدیریت بحران کشوربا تصویب دولت، اسماعیل نجار برای مدت پنج سال به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور منصوب شد. تصمیم‌گیری درخصوص طرح مدیریت تعارض منافعبا توجه به تصویب لایحه «نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» در دولت، با طرح مجلس شورای اسلامی در خصوص مدیریت تعارض منافع مخالفت شد. همچنین رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان نماینده دولت به مجلس تعیین شد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر و انتشار اخباری مبنی بر بازتوزیع درآمدهای حاصل از افزایش قیمت این حامل انرژی از چند منظر قابل بحث و بررسی است. از منظر اقتصاددانان ایرانی که به‌طور نظری طرفدار لیبرالیسم اقتصادی هستند؛ اگرچه از منظر عملی و سیاسی از روش‌های شفافیت‌گریز و رانتی حمایت می‌کنند، هرگونه پرداخت نقدی به مردم، گداپروری و در حکم کفرگویی است. در این رویکرد؛ پرداخت یارانه به مصرف که بدترین نوع پرداخت یارانه و در حکم نابود کردن منابع باارزش ملی است خطرناک نیست، اما پرداخت یارانه مساوی به همه افراد باعث از بین رفتن کارآمدی و تنبل شدن مردم است. مالیات پیشرفته، از طریق تقویت تقاضای موثر، موجب رشد بیشتر هم می‌شود. نتیجه اینکه، برای برون رفت از رکود بی‌سابقه کنونی که در سال جاری میلادی اقتصاد ایران را ۹٫۵ درصد کوچکتر خواهد کرد، افزایش پرداخت نقدی به مردم می‌تواند به افزایش تقاضای موثر کمک کند و ضمن کاستن از موجودی انبار شرکت‌ها؛ از اضافه ظرفیت تولید معطل مانده تولیدکنندگان بکاهد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو10 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

رقابت یوونتوس و اینتر برای جذب اسمالینگ

میزان‌آنلاین5 دقیقه قبل

سندرز: ترامپ در حال منزوی کردن آمریکاست

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل

وزیر جوان: نمی‌ذارم فیلتر بشن!

فرارو7 دقیقه قبل

آمریکا و اسرائیل موانع اصلی خاورمیانه عاری از سلاح کشتار جمعی هستند

ایمنا9 دقیقه قبل

ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

فارس10 دقیقه قبل

تشدید اختلافات دو جریان المستقبل و ملی آزاد پس از انصراف الصفدی

صدا و سیما11 دقیقه قبل