هیتلر آمریکایی روی مجله آلمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت مالک قبلی شرکت هپکو به عنوان سهام دار عمده، سهام این شرکت به صورت بلاعزل به سازمان خصوصی سازی واگذار شد اما طلاعات سایت «کدال» (سامانه شفاف سازی اطلاعات شرکت‌های بورسی) نشان می‌دهد که حدود ۲ درصد از سهام این شرکت همچنان در اختیار مالک اولیه قرار دارد. این در حالی که مسئولان اعلام کردند که در حال حاضر سازمان خصوصی سازی با اعطای وکالت بلاعزل از سوی سهامدار قبلی روال قانونی برای واگذاری هپکو به سهامدار جدید را طی می‌کند، اما بررسی اطلاعات سایت کدال نشان می‌دهد در تاریخ ۱۴ آبانماه ۵۹٫۰۱ درصد سهام هپکو به سازمان خصوصی بازگشته و ۱٫۷ درصد سهام همچنان در اختیار مالک اولیه قرار دارد. در ادامه این نامه نیز به موضوع اختلاف در میزان سهام انتقالی اشاره شده و آمده است: با توجه به اطلاعات ثبت شده ۵۹٫۰۱ درصد سهام شرکت هپکو که متعلق به شرکت هیدرواطلس بوده منتقل گردیده در حالیکه مقدار سهام شرکت هیدرو اطلس ۶۰٫۷۲ درصد می‌باشد. نماینده مردم اراک از رئیس سازمان خصوصی سازی درخواست کرده تا ضمن بررسی علت اختلاف موجود در میزان سهام انتقال یافته با سهام اولیه، نسبت به انجام حسابرسی ویژه از شرکت هپکو به منظور تعیین خسارت وارده اقدامات لازم صورت پذیرد. بر اساس این گزارش، قرار است به زودی در خصوص واگذاری و تعیین تکلیف دو شرکت هپکو و آذرآب تصمیم گیری شود.

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر