راهکارهایی برای تربیت فرزندان منضبط
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
راهکارهایی برای تربیت فرزندان منضبط

راهکارهایی برای تربیت فرزندان منضبط

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
کودکان مدام حد و حدودی را که والدین برای آنها تعیین می‌کنند محک می‌زنند، بنابراین وقتی نوبت به آموزش نظم و انضباط به فرزندان می‌رسد نباید توقع معجزه داشته باشید. تربیت فرزند به صبر و دقت زیادی احتیاج دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، اگر شما همانند بسیاری از والدین سعی کرده‌اید به کودکان حرف‌گوش‌نکن نظم و انضباط بیاموزید این مطلب به درد شما می‌خورد. در این مطلب می‌آموزید که با چند راهکار ساده بدون نیاز به فشار و خشونت نظم را به کودکتان آموزش دهید.

رفتار خوب را تشویش کنید. با وجود اینکه تنبیه و مجازات بخش عمده توجه اغلب والدین در مقوله آموزش نظم به فرزندان است، ولی خوب است بدانید که همواره از تقویت نقاط مثبت فرزندتان نسبت به تنبیه کارهای بد دستاوردهای بیشتری خواهید داشت.

قوانین روشن و مشخص داشته باشید. اگر قوانین شما مشخص و واضح نباشد و یا فقط وقتی که کسی آن را زیر پا می‌گذارد وجودشان مطرح شود، کودک شما برای درک و رعایت آن را با مشکل مواجه خواهد شد. این وظیفه شماست که برای کودکتان کاملا واضح بگویید که چه کارهایی را باید انجام دهد و چه کارهایی را نباید انجام دهد. انتخاب زمان مناسب، برای شفاف‌سازی قوانین، به عهده شماست؛ زمانی که شما بتوانید با آرامش و واضح صحبت کنید و فرزندتان آمادگی شنیدن و فهم و درک آنها را داشته باشد.

در بحث‌ها معتدل باشید. با کودکی که به حرف شما گوش نمی‌دهد و بحث می‌کند چگونه برخورد می‌کنید؟ مراقب باشید که از بحث و جدل‌های بیهوده دوری کنید. مثلا اگر فرزند شما بگوید: «این عادلانه نیست.» فقط بگویید: «می‌دانم.» یا اگر گفت: «همه دوستانم فلان اسباب‌بازی را خریده‌اند» فقط بگویید: «می‌دانم.» یا می‌توانید بگویید: «و من به تو چه گفتم؟» برای اینکه حدود قانونی که قبلا برایش مشخص کرده بودید یادآوری کنید، گاهی هرچه واضح‌تر و کمتر حرف بزنید نتیجه بهتری می‌گیرید.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

برای خودتان وقت بخرید. ممکن است خوانده باشید که بچه‌ها باید عکس‌العمل کارشان را هرچه سریع‌تر ببینند یا شنیده باشید که والدین باید هنگام تربیت فرزندان آرامش خود را حفظ کنند؛ اما در واقعیت، ممکن است گاهی نتوانید خونسردی خود را حفظ کنید و درست رفتار کنید. در چنین شرایطی بهتر است برای خودتان وقت بخرید تا بتوانید عکس‌العمل درستی از خود نشان دهید. می‌توانید به او بگویید که کار درستی انجام نداده است و برای تصمیم‌گیری در مورد او احتیاج به چند دقیقه تامل دارید. با این کار هم خودتان آرامشتان را به‌دست می‌آورید و هم به فرزندتان اجازه می‌دهید تا به‌کار خود بیشتر فکر کند.

در اجرای قوانین جدی و پایدار باشید. نادیده‌گرفتن قوانین توسط والدین همه‌چیز را زیر سوال می‌برد و به فرزندان می‌آموزد که گاهی می‌توان از حد و حدود تعیین‌شده پا فراتر گذاشت.

یک الگوی مناسب برای فرزندتان باشید. دوست داشته باشید یا نه فرزندانتان، شما را زیر نظر دارند. اگر هر چقدر می‌توانید نصیحت کنید ولی رفتار شما طور دیگری باشد، مطمئن باشید که نصیحت‌های شما بسیار کم‌رنگ جلوه می‌کند و آنچه نمود بیشتری می‌یابد رفتارتان خواهد بود. واقعیت این است که تربیت فرزندان منضبط کارآسانی نیست. هر چقدر تلاش کنید همیشه روزهای خوب و بد وجود خواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ​ ۱۵۲۷ دلار عرضه شد و در بازار داخلی هرمثقال طلا یک میلیون و ۸۱۲ هزار تومان به فروش رسید. وی گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۹۶۰ هزار تومان معامله شد. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان اینکه حباب سکه امروز ۵۰ هزار تومان است اضافه کرد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
کارشناس برنامه ریزی و تامین کالا ۱ نفرداشتن مدرک کارشناسی رشته مهندسی صنایعحداکثر سن ۳۵سالداشتن سابقه مرتبط در صنعت پخشآشنایی با تجزیه و تحلیل آماریمهارت در آفیس به خصوص نرم افزارهای Excel, PowerPoint, Visio, MSPداشتن خلاقیت، روحیه کار تیمی، سخت کوشی و توانایی حل مسئلهکار تمام وقتاز متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را با عنوان شغلی کارشناس برنامه ریزی و تامین کالا تهران به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. آدرس ایمیل: bssco۱۳۹۷@gmail. com

تنوع قیمت اقلام خوراکی از درب کارخانه تا فروشگاه‌ها + دوربین مخفی

الفالف9 ساعت قبل
بسیاری از کارشناسان و تاجران حوزه مواد خوراکی عمده‌ترین دلیل افزایش قیمت‌های بی دلیل و همچنین قیمت‌های خارج از عرف بازار را نبود نظارت کافی بر فروشگاه‌ها و خاروبار فروشی‌ها می‌دانند. این یک واقعیت غیر قابل انکار است که بسیاری از مشکلات فعلی اقتصادی کشور به عدم وجود نظارت بر قیمت اقلام و کیفیت برند‌های شناس و بنام در بازارها باز می‌گردد. متاسفانه در این بین افراد سودجو نظیر دلالان باعث برهم زدن قیمت‌ها در بازار می‌شوند که باید نهاد‌های نظارتی فعالیت‌های بیشتری داشته باشند. شیخی گفت: به عنوان مثال یک عدد قوطی کنسرو در جلو درب کارخانه ۳هزار تومان است، ولی با خرده فروشی و وجود دلالان این رقم به ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، در واقع این قیمت‌های سوری نشان دهنده عدم نظارت دستگاه‌های مربوطه است. او بیان کرد: اگر وزارت مربوطه قیمت نهایی را در بر روی محصولات درج کند دست واسطه‌گر قطع شده و قیمت‌ها نجومی رشد نخواهد کرد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
محققان آزمایشگاه تحقیقاتی کنترل صنعتی و بهینه‌سازی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی بازوی رباتی برای پاک‌سازی مقره‌های برق شدند که با کاهش زمان خاموشی قادر است به صورت خودکار نسبت به رفع آلودگی‌های مقره‌ها اقدام کند. به گزارش ایسنا، دکتر امیرابوالفضل صورتگر، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در سال‌های اخیر آلودگی مقره‌های خطوط انتقال برق فشار قوی، به معضل مهمی در شبکه انتقال برق کشور تبدیل شده است؛ چراکه آلودگی‌ مقره موجب رسانایی مقره‌ها در شرایط خاص می‌شود و موجب اتصال کوتاه و قطع برق در خطوط انتقال فشار قوی خواهد شد. صورتگر اظهار کرد: به منظور کاهش چالش‌های کشور در این زمینه در آزمایشگاه تحقیقاتی کنترل صنعتی و بهینه‌سازی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیر کبیر، به عنوان قطب علمی کنترل و رباتیک کشور، اقدام به طراحی، ساخت و تست بازوی «ربات تمیزکار» برای پاکسازی مقره‌های خطوط انتقال و فوق توزیع برق کردیم. عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در این آزمایشگاه تاکنون اقداماتی در راستای رفع مشکلات فنی در صنایع کشور اجرایی شده است، افزود: برخی از تجهیزات ساخت این آزمایشگاه در حال حاضر در صنایع نفت و پتروشیمی کشور با موفقیت نصب شده و در حال بهره برداری است. به گفته وی با همکاری اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان در این آزمایشگاه تاکنون در حدود ۱۵ طرح اجرایی و در حدود ۱۱۰ مقاله علمی تحقیقاتی و ۵ اختراع تولید شده است.
الفالف17 ساعت قبل
این ماجرا ادامه داشت تا اینکه روز دوشنبه هفته جاری علی ربیعی سخنگوی دولت از برکنار مدیرعامل ایران خودرو خبرداد البته وی علت این برکناری را افزایش عمدی و بدون هماهنگی قیمت خودرو اعلام کرد. براساس این گزارش، هاشم یکه زارع مدیرعامل سابق ایران خودرو بعد از ظهر همان روز برکناری از سوی دستگاه قضایی در دفتر کارش بازداشت شد. دستگاه قضائی همچنین یکی از معاونان ایران خودرو و یکی دیگر از مدیران این شرکت را طی روزهای گذشته بازداشت کرده بود. برخی کارشناسان از تخلفات گسترده در ایران خودرو گفته و می‌گویند اما باید منتظر گزارش‌های قضائی بود. بنابرین اگر مدیرعامل ایران خودرو برکنار می‌شود آقایانی که ۶ سال قبل هاشم یکه زارع را منصوب کردند باید در خصوص آن پاسخگو باشند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای سیاوش امیرمکری گفت: ترمینال پرواز‌های خارجی فرودگاه اردبیل، توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه‌های تبریز و لارستان، سه طرح عمرانی فرودگاه مشهد و دو طرح عمرانی فرودگاه مهرآباد از جمله این طرح‌ها است. وی طرح‌های عمرانی و بهسازی فرودگاه‌های شیراز، ارومیه، بوشهر و رشت و سیستان و بلوچستان را از دیگر طرح‌های عمرانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در هفته دولت دانست که قرار هست با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری برسد. آقای میرمکری در خصوص میزان پرواز‌های عبوری از کشور هم گفت: بصورت عادی روزانه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پرواز عبوری خطوط هوایی جهان از فضای امن ایران اسلامی عبور می‌کنند اگرچه، بعد از سقوط پهپاد آمریکایی در فضای خلیج فارس و بعد از اطلاعیه اداره هوانوردی آمریکا در خصوص ناامن بودن فضای ایران برای ایرلاین‌ها، چند روزی این پرواز‌ها تا حدود یکصد پرواز کاهش یافت اما، دوباره با توجه به اقتصادی و مقرون بودن استفاده از فضای ایران برای ایرلاین‌ها و امن بودن آن، این میزان به عدد قبلی بازگشته و روزانه ۸۰۰ تا ۸۵۰ هواپیما برای عبور از فضای ایران استفاده می‌کنند. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص آمار عملکرد فرودگاه‌های کشور در یک سال گذشته نیز افزود: در سال گذشته بیش از ۳۹۰ هزار نشست و برخاست برای جابجایی ۴۷ میلیون مسافر در ۵۳ فرودگاه مالکیتی و ۸ فرودگاه غیر مالکیتی این شرکت انجام شد که در مقایسه با سال ۹۶، حدود ۱۵ درصد در نشست و برخاست و ۱۷ درصد در اعزام مسافر کاهش داشتیم که ناشی از افزایش نرخ بلیت هواپیما بود. وی اضافه کرد: بر اساس آمار یاتا، ۲۸ هزار هواپیما در قالب ۱۵ هزار ایرلاین تجاری فعال هستند که در ایران، ۳۱۰ فروند هواپیما وجود دارد که ۱۵۳ فروند آن عملیاتی است. به گفته آقای امیرمکری در بخش هوانوردی عمومی، ۴۴۸ هزار فروند هواپیمای سبک و فوق سبک در این بخش وجود دارد که سهم ایران فقط ۲۶۶ فروند است. وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در دوره مدیر یت جدید شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بخصوص در یک سال گذشته با همراهی وزارت راه و شهرسازی، معاونت علمی و فناو‌ی ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی کشوری دنبال می‌شود، توسعه بخش هوانوردی عمومی است که موجب استفاده بیشتر از ظرفیت خالی فرودگاه‌های کشور هم خواهد شد. آقای امیرمکری در خصوص تامین تجهیزات هوانوردی هم گفت: برای تامین تجهیزات هوانوردی ۴۱ طرح تا پایان سال ۹۹ برنامه ریزی شده است و تجهیز اتوماسیون ۵ فرودگاه اصلی کشور از جمله فرودگاه مهرآباد و دو طرح مهم دیگر در ادامه تجهیز راداری منطقه کوشک بزم قم که در یک ماه گذشته به بهره برداری رسید، برای مرکز کنترل فضای کشور در دستور کار ما قرار دارد. وی همچنین در خصوص کاهش مناطق ممنوعه پروازی افزود: خوشبختانه در سال‌های گذشته با همکاری ستادکل نیرو‌های مسلح، اقدامات خوبی در این بخش انجام شد تا مسیر‌ها برای خطوط هوایی کشور و پرواز‌های عبوری خارجی با مستقیم و کوتاه‌تر شدن مسیر، اقتصادی‌تر و مقرون به صرفه شود ضمن اینکه هیچ محدودیت پروازی در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز برای پروازها، اعمال نشده است و همه خطوط هوایی جهان می‌توانند از فضای امن ایران اسلامی استفاده کنند.

نظرها

اخبار بیشتر