اضافه شدن ۳۰۰ محیط‌بان به یگان حفاظت محیط زیست کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
اضافه شدن ۳۰۰ محیط‌بان به یگان حفاظت محیط زیست کشور

اضافه شدن ۳۰۰ محیط‌بان به یگان حفاظت محیط زیست کشور

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
پس از پایان یافتن آزمون عملی استخدامی محیط‌بانی که از سوی مرکز آموزش‌های محیط‌بانی در حال انجام است، بزودی 300 محیط‌بان به یگان حفاظت محیط زیست کشور اضافه می‌شود.

به گزارش افکارنیوز،

از تعداد ۸۰۰ نفر از پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت در آزمون کتبی استخدامی محیط‌بانان سراسر کشور، پس از انجام آزمون‌های مختلف و درصورت کسب حد نصاب‌های قابل قبول، ۳۰۰ نفر برگزیده خواهند شد.

اخبار اجتماعی- مرکز آموزش محیط‌بانی به عنوان محل برگزاری آزمون‌های ورزشی، تست‌های پزشکی و روانشناسی و آزمون‌های تخصصی محیط‌بانی، امروز مراحل آزمون عملی را به پایان می‌رساند و پذیرفته‌شدگان چند برابر ظرفیت منتظر نتایج این آزمون‌های عملی می‌مانند تا در صورت قبولی، افتخار پوشیدن لباس مقدس محیط بانی و حفاظت از زیست بوم میهن را پیدا کنند.

هدف از انجام این آزمون‌ها، سنجش متقاضیان شغل محیط‌بانی درخصوص مسائل تخصصی شغلی، آزمون سلامت جسمی و روانی، و نیز دانش و توانایی‌های مورد انتظار از آن‌هاست که به طور مثال: آیا توان و تاب فیزیکی و جسمی تحمل شرایط مختلف آب و هوایی و زندگی در شرایط سخت در مکان‌های مختلف را دارند؟ و یا می‌توانند در مواقع دشوار و ماموریت‌های حساس واکنش‌های مناسب و معقولی را از منظر مسائل روحی و روانی ارائه کنند؟

آزمون‌های ورزشی و آمادگی جسمانی، شامل آیتم‌های ۹ گانه، پرش طول، دوی ۹ در ۴، دوی ۴۵ متر، دراز و نشست، بارفیکس، انعطاف تنه به جلو، حمل دو عدد وزنه در مسافت و زمان مشخص و همچنین قدرت بالاتنه می‌باشند که این آزمون‌ها بر اساس استاندارد کاتوزیان تنظیم شده و در صورت کسب امتیاز و حد نصاب مورد قبول، امتیاز دهی شده‌اند.

برای انجام آزمون روانشناسی، کارشناس خبره نیروی انتظامی، آزمون‌های لازم صلاحیت شخصیتی و روحی و روانی شامل: صفات شخصیتی، شناخت، روان رنجوری، تفکر و ظاهر را به عمل می‌آورد.

در آزمون‌های پزشکی، مواردی همچون: قد، وزن، ارزیابی‌های اسکلتی، حرکتی، بینایی، شنوایی، لکنت زبان، فشار خون، ضربان نبض و وضعیت سلامتی مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به شرایط ویژه شغل محیط‌بانی، موفقیت قطعی در تست‌های پزشکی و ورزشی جزو اصلی‌ترین شرایط پذیرش بوده و در صورت عدم برآورده شدن انتظارات، امکان استخدام وجود نخواهد داشت.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

بر اساس این گزارش، یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، ارزیابی‌های تخصصی شغلی را از متقاضیان شغل محیط‌بانی به عمل می‌آورد که این ارزیابی‌ها شامل: ویژگی‌ها و قابلیت‌های فردی (مانند: تطبیق پذیری، انجام کار تیمی، یادگیری، نظم‌پذیری و پذیرش سلسله مراتب، کنترل خشم)، ویژگی‌های حرفه‌ای (مانند: شنیداری، دیداری، نوشتاری، گفتاری، متقاعد کردن)، ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها (مانند: علاقه مندی به شغل، توانایی خدمت در مناطق سخت، سرعت واکنش در زمان حوادث، شناخت ویژگی‌های طبیعی کشور و استان محل خدمت، رانندگی، شنا، آشنایی با فنون رزمی) و سایر ویژگی‌ها و قابلیت‌ها مانند اطلاع از چالش‌های زیست محیطی و در نهایت مهارت‌های هفت گانه استفاده از رایانه بوده است.

شرط سنی شرکت کنندگان در این آزمون‌ها حداکثر ۳۲ سال بوده و پذیرفته‌شدگان باید علاوه بر کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی، در آزمون‌های تخصصی، پزشکی، ورزشی و روانشناسی نیز امتیازات لازم را به دست آورند.

این آزمون‌ها با نهایت دقت به نحوی برنامه‌ریزی شده‌اند تا محیط بانانی که بهترین شرایط تصدی و توان انجام موفقیت آمیز ماموریت‌ها و وظایف خطیر این شغل را دارند، انتخاب شده و بدنه محیط بانی سازمان به سمت تخصصی‌تر شدن و کاهش مشکلات پرسنلی در نسل جدید محیط‌بانان پیش برود.

در صورت انجام روال گزینش، تأیید نهایی پذیرفته‌شدگان، توسط سازمان اداری استخدامی صورت می‌پذیرد و برای محیط‌بانان استخدام شده، دوره آموزش محیط بانی بدو خدمت در مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان به مدت ۴۰ روز برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما56 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، ​محمد علی اسفنانی گفت​: با شکایت شاکی خصوصی و نظر کارشناسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، ​ پرونده تخلف گرانفروشی یک شرکت معتبر خودروساز به این اداره کل ارسال شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه مربوطه قرار گرفت. وی افزود: در نهایت پس از احراز تخلف؛ این شرکت با رأی قطعی شعبه پنجم تجدیدنظر تعزیرات حکومتی تهران به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۱۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار جزای نقدی در حق دولت و ممهور شدن پروانه واحد به مهر تخلف اول و از حیث اضافه دریافتی به مبلغ ۵۹۰ میلیون و ۶۹۰ هزار ریال در وجه شاکی پرونده محکوم شد.

آغاز ثبت نام زائرین اربعین حسینی در سامانه سماح

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل

رالی خانوادگی تاکسیرانی تهران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

احتمال افزایش دمای بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: احتمال تشکیل ابر‌های باران زا در مناطق مرزی استان‌های گیلان و اردبیل وجود دارد که احتمال وقوع بارش خفیف پیش بینی می‌شود. وی گفت: همچنین در ساعات عصر امروز در مناطقی از جنوب استان فارس از جمله گراش، خنج، لار، استهبان، لامرد و همچنین در جنوب شرق هرمزگان شامل پارسیان و بستک و غرب هرمزگان شامل حاجی آباد و بشاگرد و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش‌های پراکنده خفیف وجود دارد و عشایری که به مناطق مرتفع می‌روند به جهت احتمال برخورد صاعقه مراقب باشند. کارشناس هواشناسی افزود: ما همین بارش‌ها را به صورت پراکنده‌تر و خفیف‌تر در استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. آقای اصغری سواحل دریای عمان و تنگه هرمز و بخش‌های مرکزی خلیج فارس را مواج پیش بینی کرد. وی گفت: نوسانات دمایی در بیشتر مناطق کشور در هفته آینده قابل توجه نیست، اما احتمال افزایش دما بیشتر به نظر می‌رسد و در نیمه دوم هفته آینده باید منتظر بارندگی باشیم که جزئیات آن اعلام می‌شود.
برنابرنا11 ساعت قبل
نصب سامانه مها و حضور به موقع پلیس سرقت از یک طلافروشی در کرج را ناکام گذاشت. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سردار «سید جعفر حسینی» جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر، گفت: ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه روز گذشته ۴ سرنشین یک دستگاه خودرو سوناتا با هدف سرقت در نقطه مرکزی شهر کرج که به گفته شاهدان عینی مسلح به سلاح گرم بودند وارد جواهرفروشی شدند. این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه واحد صنفی مذکور مجهز به سامانه «مها» است و سامانه مذکور نقش مهمی در پیشگیری از سرقت دارد، افزود: نصب سیستم‌های بازدارنده و تجهیز اماکن و محل‌های کسب و کار به سیستم‌های حفاظتی می‌تواند میزان قابل توجهی از جرایم به ویژه سرقت‌ها را کاهش دهد. سردارحسینی افزود: این سامانه به محض دریافت هشدار الکترونیکی، صحت آن را احراز و در کمترین زمان، مالک و مبادی امدادی از جمله پلیس را از وقوع سرقت مطلع می‌کند. وی با اشاره به مزایای این سامانه که به صورت ۲۴ ساعته از اماکن حراست می‌کند، بیان کرد: با نصب سامانه هوشمند مها در صورت هرگونه حادثه، پلیس بلافاصله در کمترین زمان خود را به محل می‌رساند.

کاهش ۶ درجه‌ای دما در سواحل خزر

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بیشتر مناطق کشور امروز شاهد افزایش جزئی دمای هوا خواهیم بود، اما دمای هوا در مناطق ساحلی دریای خزر و استان اردبیل ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. وی گفت: بجز مناطق جنوبی کشور امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت. احمدی افزود: در نواحی شمالی کشور نیز در استان‌های ساحلی دریای خزر علاوه بر کاهش نسبی دما شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده خواهیم بود که همین شرایط در مناطقی از استان اردبیل و شمال غرب کشور مهیاست. وی گفت: با وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شرق کشور به ویژه در زابل به عنوان کانون آن شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران نیز امروز صاف است و در ساعات عصر با وزش باد مواجه خواهیم بود و دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید

نظرها

اخبار بیشتر