سنجش پویایی اقتصاد با شاخص رونق بنادر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
سنجش پویایی اقتصاد با شاخص رونق بنادر

سنجش پویایی اقتصاد با شاخص رونق بنادر

مهرخبرگزاری مهر |
بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان بر سنجش پویایی اقتصاد با شاخص رونق بنادر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان با همراهی جمعی از مدیران و معاونین این اداره کل در دفتر نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس حضور یافت و ضمن دیدار و گفتگو با حجت السلام و المسلمین «محمد عبادی زاده»، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه دریایی و بندری استان را ارایه کرد.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده امام جمعه جدید بندرعباس در این دیدار بندر شهیدرجایی را پیشانی اقتصادی کشور توصیف کرد و با بیان اینکه فعالیت بنادر به عنوان مبنایی برای سنجش پویایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود، گفت: با پیشرفت سریع علم، صنعت و رقابتی شدن قطب‌های اقتصادی در کشور، توجهی ویژه‌ای از سوی سازمان بنادر به بخش خصوصی و فعال سازی ظرفیتهای این بخش در بنادر شده است.

وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده، می‌توان به شکل بهتری از نعمت الهی دریا بهره برد و فکر و توان نیروهای متخصص ایرانی را در تمامی ابعاد، به جهانیان معرفی کرد.

حجت الاسلام عبادی زاده چهار محور مهم اقتصادی در بخش‌های دولتی، خصوصی، تعاونی و مختلط (به عنوان تلفیقی از اقتصاد دولتی و بخش خصوصی) را مورد اشاره قرار داد و گفت: آنچه در منویات و توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب به مسئولین و کارگزاران کشور توصیه می‌شود، فعال سازی و رونق بخشی به فرآیند تولید داخلی با تکیه بر بر بهره گیری از ظرفیت و توان بخش خصوصی است.

نماینده جدید ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: بارها دیده شده که حضور شرکت‌های بخش خصوصی و بنگاه‌های کوچک اقتصادی، بهره وری و کارایی بالایی را به دنبال داشته و حتی در برخی از حوزه‌ها، بهتر و اثر بخش‌تر از بخش دولتی عمل کرده‌اند.

وی ضمن تمجید از نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به جغرافیای مهم هرمزگان به عنوان بزرگترین استان ساحلی کشور و همچنین ابراز قدرشناسی در خصوص زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه دریایی و بندری استان، اظهار داشت: هرگونه فعالیت اقتصادی که موجبات توسعه و آبادانی هرمزگان، اشتغالزایی برای جوانان و رونق بخشی معیشت ساحل نشینان را فراهم آورد، مورد حمایت بنده است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

حجت السلام عبادی زاده تصریح کرد: اگر در برخی از موارد به دستگاهی پیرامون امور محوله تذکر می‌دهم، نگاهم ناصحانه و اصلاحی است.

در ابتدای این دیدار، «اله مراد عفیفی پور» مدیر کل بنادر ودریانوردی هرمزگان نیز طی سخنانی به تشریح گزارشی از اقدامات فرهنگی انجام شده در بنادر استان و شهرکهای مسکونی در راستای انجام تکالیف سازمانی و ایفای مسئولیتهای اجتماعی، پرداخت.

وی توجه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی را نسبت به رونق گرفتن بنادر کوچک منطقه همچون جاسک، سیریک و تیاب مورد تاکید قرار داد و گفت: خوشبختانه در شرق استان هرمزگان، با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، شاهد رونق چشمگیر و حجم بالای جابجایی کالا بویژه در بندر جاسک هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در سطح بنادر کشور طی ماه جاری خبر داد و گفت: بسط و گسترش سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در بنادر استان، توسعه گردشگری دریایی، توسعه دریامحور مبتنی بر اصول وموازین قانونی و کنوانسیونهای بین المللی به عنوان بخشی از مهمترین برنامه کاری این اداره کل در سال جاری است.

عفیفی پور در پایان خاطرنشان کرد: مقابله و رویارویی با تحریم‌های اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمنان، مسئولیت سنگینی را برعهده ما قرار داده است؛ از این رو، کارکنان و فعالین حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان با رسیدن به یک درک مشترک، همسویی، هم نوایی والهام گرفتن از تعالیم روحبخش و جهانشمول منبعث ار دین مبین اسلام، چشم اندازهای ترسیم شده ملی را به عنوان هدف غایی خود مدنظر قرار داده‌اند که همانا توسعه دریامحور این استان مهم ساحلی است

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تنش‌های گسترده بین ایران و امارات متحده تاکنون علاوه بر فرصت‌های دیپلماتیک، فرصت‌های اقتصادی بسیاری را از بین برده است. در دوره‌های مختلف ما با نوسان این رابطه اقتصادی مواجه بوده‌ایم اما هرگز شاهد قطع شدن این رابطه نبوده‌ایم. نوع برخورد مسئولان اقتصادی امارات و صرافی‌های آنجا با ایران چنان بد بود که باعث کاهش بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی امارات در آن سال‌ها شد. گزارشات تاجرانی که سال‌ها از ایران در امارات فعالیت می‌کردند حاکی از بی ثباتی گسترده در تصمیمات و رویکردهای آنها بود. به‌نظر می‌رسد در آینده تعاملات ما درحوزه‌های نفتی و غیر نفتی دوباره افزایش یابد و راه افتادن برخی کانال‌های مالی در این حوزه، تاییدی بر صحت این رویکرد در بین حاکمان امارات است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۶۵۰ خریداری می‌کنند. همچنین قیمت فروش یورو در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده و قیمت خرید یورو نیز ١٣ هزار و ۱۰۰ تومان است.

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز10 ساعت قبل
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه ۸۰ درصد از تولیدات فرش دستبافت کشور صادر می‌شود، گفت: صادرکنندگان فرش دستبافت به مدت ۷ ماه فرصت دارند تا ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازگردانند. رئیس مرکز ملی فرش ایران در مورد صادرات فرش به آمریکا گفت: فرش دستبافت ایران بعد از نفت دومین کالای تحریمی است، به همین دلیل با توجه به تحریم شدن فرش دستبافت کشورمان صادرات ۲۹ درصدی فرش به این کشور را از دست داده‌ایم. دست‌پاک در رابطه با صادرات فرش به آلمان گفت: ‌ ۱۲ درصد از محصولات تولیدی فرش دستبافت کشورمان به آلمان صادر می‌شد که با توجه به فعال بودن اتحادیه فرش در این کشور و همچنین وجود انبارهای بزرگ فرش دستبافت در هامبورگ آلمان این میزان صادرات فرش به این کشور را حفظ کرده‌ایم. دست‌پاک در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به صادرات فرش دستبافت از مبادی غیر از گمرکات موضوع پیمان سپاری ارزی چگونه انجام می‌شود، گفت: بحث پیمان سپاری ارزی در صادرات فرش آسیب جدی به این بخش وارد کرد. براساس این گزارش، بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳ تا ۹ شهریور ۹۸ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر