پروژه‌های آذربایجان، همچنان در انتظار تکمیل/ گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد در هاله‌ای از ابهام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. سیاسی
پروژه‌های آذربایجان، همچنان در انتظار تکمیل/ گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد در هاله‌ای از ابهام

پروژه‌های آذربایجان، همچنان در انتظار تکمیل/ گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد در هاله‌ای از ابهام

آناجخبرگزاری آناج |
نماینده مردم تبریز گفت: از مسئولان و نمایندگان انتظار داریم با گذشت سه سال از حادثه قطار تبریز- مشهد گزارش ارسالی از کمیسیون عمران را قرائت کنند چرا این همه تعلل می شود.

به گزارش آناج، محمد حسین فرهنگی، در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۳۰ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: این روزها شاهد هستیم که کشورهای بانی و باعث عمده مشکلات کشور در برنامه‌های تولیدی تلویزیونی، رادیویی و تبلیغات گسترده رسانه‌ای خود از تورم و گرانی و از مشکلات مردم ایران ناراحت هستند و بساط غمگساری پهن کرده‌اند حال آنکه منشأ اکثر این مشکلات خودشان هستند، زبان حال آنها مثل معروف در زبان فارسی است که «خود می‌کشی و خود تعزیه می‌داری».

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس خطاب به دشمنان گفت: مدتی دست از سر ملت ما بردارید تا ببینید به چه افق‌های گسترده‌ای از توسعه و رفاه دسترسی می‌یابند که البته این مهم بامدیریتی انقلابی، موفق و کارآمد حاصل می‌شود.

چرا سطح عمومی قیمت‌ها کاهش نمی‌یابد

فرهنگی در ادامه نطق میان دستور خود بیان داشت: در جریان سوال از رئیس جمهور عرض کردم موضوع رکود تورمی را جدی بگیرید که آثار آن عمیق و دراز مدت است امروز برخی از آنها را مشاهده می‌کنیم، جالب آن است که دولت اقدامات پراکنده، غیر مفید و فسادزا را به برخی از اقدامات قانونی نظامند و سراسری ترجیح می‌دهد و بهانه‌های مختلفی برای آن عنوان می‌کند، منتظریم بدانیم چرا سطح عمومی قیمت‌ها را حداقل در کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی کاهش نمی‌دهند و چرا بنده ز تبصره ۷ قانون بودجه را اجرا نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: وزیری که مسئول کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی است خود به منتقد تبدیل شده است، زیر مجموعه‌های رها شده وزارت بهداشت مشغول کدام سوء استفاده‌ها هستند و چرا وزیر مانند دیگران صرفا انتقاد می‌کند.

نماینده مردم تبریز بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی تولید مسکن و تکمیل موارد گذشته، احداث راه‌ها و آزاد راه‌ها و خطوط راه آهن را جدی‌تر پیگیری کند، راه آهن تبریز-میانه به چه میزان دیگر شاهد تاخیر خواهد بود، آزاد راه سهند - تبریز تا چند سال دیگر قرار است به تاخیر بیافتد؟ چرا امورات در اختیار شرکت عمران شهر جدید سهند قرار نمی‌گیرد تا پروژه تکمیل شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: خبر منتشر شده درباره بودجه صدا و سیما بسیار عجیب و حاکی از تخلف از مواد قانونی است از قرار اطلاع اصلاح شده اما در صورت تداوم مجلس باید تصمیمات اساسی اتخاذ کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: شهرداری تبریز نسبت به مناطق مختلف اهتمام لازم را داشته باشد چه معنا دارد خدمات موردنیاز در شهرک شهید بهشتی تبریز و شهرک اندیشه ارائه نشود آن هم به بهانه اینکه در گذشته احداث آنها توسط راه و شهرسازی انجام شده است، مردم ساکن دراین محلات چه تفاوتی با اهالی چند متر آن طرف‌تر دارند.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی ادامه داد: چرا بازارچه‌های فروش محصولات برای ارائه خدمات به مردم شکل نمی‌گیرد، شهرستان اسکو جمعیتی در حد فرمانداری ویژه دارد چرا اقدام نمی‌شود؟ چرا کارهای نمایشی و تبلیغات بی حاصل اولویت پیدا کرده‌اند؟ بودجه موضوع جز ۴ بند الف ماده ۴۳ قانون برنامه ششم و بند پ آن در خصوص معادن به درستی عمل نمی‌شود.

فرهنگی اظهار داشت: طرحی که به عنوان تنظیم بخشی از مقررات اداری و مالی با پشتیبانی آموزش پرورش در مجلس مطرح است و کلیات آن به تصویب رسیده چرا نهایی نمی‌شود چرا این موضوع بسیار مهم که انتظار مطالبه فرهنگیان است این گونه به تاخیر می‌افتاد.

این نماینده مجلس ضمن تقدیر از برخی اقدامات بانک مرکزی در ارتباط با کنترل قیمت ارز به بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار و مسئولان بانکی کشور تذکر داد و گفت: چرا در مورد توسعه تولید و به کار گیری بیت کوین اقدام مناسبی وجود ندارد، تعداد ماینرها به تدریج کل کشور را درگیر می‌کند درصد قابل توجهی از کارخانجات، خطوط تولید خود را تعطیل کرده، بیت کوین هر کدام از آنها می‌تواند ۳۰ ماینر را به کار اندازد که در حال حاضر ۱۰ میلیون تومان ارزش دارد.

فرهنگی ادامه داد: مصرف برق ماینر‌های بسیار بالا بوده و فشار بسیاری به شبکه برق وارد می‌شود، بانک مرکزی در عمل کاری ندارد، هیچ دستگاهی در کشور نظارت کارآمدی ندارد، این فعالیت هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌کند، وزارت ارتباطات در این زمینه اقدام جدی ندارد، وزارت نیرو که مشغول فشار بر مردم و دریافت نجوم قبوض است دلش را به «لامپ اضافه خاموش» خوش کرده، چرا با مصرف برق سنگین بیت کوین کاری ندارد؟

این نماینده مجلس مطرح کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و مجموعه شورای پول اعتبار نسبت به این مهم بی تفاوت هستند، دراین پولشویی گسترده بین المللی FATFهم کاری ندارد، اگر خلاف است چرا اقدامی از سوی گمرک و ساز و کار امور مالیاتی و سایر مجموعه‌های مرتب انجام نمی‌گیرد، مشکلات ما با بانک مرکزی و شورای پول اعتبار فقط این موارد نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از مسئولان و نمایندگان انتظار داریم با گذشت سه سال از حادثه قطار تبریز- مشهد گزارش ارسالی از کمیسیون عمران را قرائت کنند چرا این همه تعلل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.
الفالف1 روز قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!

نظرها

اخبار بیشتر