تشریح اقدامات وزارت اطلاعات در مورد برخورد با جاسوسان آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

تشریح اقدامات وزارت اطلاعات در مورد برخورد با جاسوسان آمریکا

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات اقدامات اخیر این وزارتخانه در خصوص جاسوسان آمریکایی و طیف‌شناسی آنها را تشریح کرد.

تشریح اقدامات وزارت اطلاعات در مورد برخورد با جاسوسان آمریکا - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در تشریح اقدامات اخیر این وزارتخانه در خصوص جاسوسان آمریکایی و طیف‌شناسی آنها گفت: جاسوس‌های شناسایی شده شاغلان مراکز حساس و حیاتی و همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بودند. این مراکز شامل حوزه‌های اقتصادی، هسته‌ای، زیرساختی، نظامی و سایبری کشور بوده است.

وی افزود: تعداد کل جاسوسان شناسایی شده ۱۷ نفر است که به صورت سلولی در ایران فعالیت می‌کردند یعنی هر کدام از آنها با یک افسر اطلاعاتی سیا در ارتباط بوده‌اند.

مدیرکل ضد جاسوسی واجا در تشریح بستر جذب جاسوسان توسط سیا گفت: آمریکایی‌ها برای جذب این افراد که همه از شهروندان ایرانی بودند راه‌های مختلفی را مورد استفاده قرار می‌دادند از جمله اینکه برخی از شهروندان به واسطه سوءاستفاده سیا از تقاضای ویزای آمریکا در «دام ویزا» گرفتار شده و در ازای اعطای ویزا به ایشان پیشنهاد جاسوسی ارائه شده است.

وی افزود: برخی دیگر به واسطه حفظ یا تمدید ویزای آمریکا از طرف سیا مورد شانتاژ و فشار قرار گرفتند که با نزدیک شدن به آنها سعی در جذب‌شان داشتند. این در حالی است که این اقدام با قوانین آمریکا در تضاد بوده و برخی از این طعمه‌ها با کمک وکلای خود موفق به عبور از این دام‌ها شدند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی افزود: یکی دیگر از بسترهای جاسوسی آمریکایی‌ها تاسیس شرکت‌های جعلی بوده که به بهانه استخدام متخصصان ایرانی در این شرکت‌ها و یا تامین تجهیزات از خارج از کشور مبادرت به مراجعه اطلاعاتی به شهروندان ایرانی کرده‌اند.

مدیرکل واجا افزود: شکلی دیگر از جذب شهروندان ایرانی برای استفاده جاسوسی آمریکا در ایران مراجعه مستقیم افسران سیا تحت عناوین دیپلماتیک به شهروندان در حاشیه کنفرانس‌های علمی در کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی بوده است.

وی افزود: در برخی موارد نیز مشاهده شده است افسران سیا با معرفی خود به عنوان یک مامور اطلاعاتی آمریکایی و همچنین با ارسال ایمیل یا پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از این افراد دعوت به همکاری اطلاعاتی کرده‌اند.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۶ مرداد ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی مانند آزادی نفتکش ایرانی، حواشی جریانات اخیر باشگاه استقلال، ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و … پرداخته است. انتهای پیام/دانلود بخش خبری بیست و سی + فیلم

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو14 ساعت قبل

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.

عملیات گسترده پهپادی یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسرتیپ عبدالله الجفری سخنگوی نیروی هوایی یمن گفت: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سطح عالی پیشرفت کرده و اکنون به طور نقطه زن، اهداف خود را منهدم می‌کند. این سلاح پیشرفته تهاجمی با عبور از مرزهای جغرافیایی، اهداف نظامی را در کشورهای متجاوز هدف قرار می‌دهد و توانست معادله جنگ را تغییر دهد. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مزدوران را در منطقه غرب رشاحه هدف حملات گسترده قرار دادند. یک رزمنده یمنی تاکید کرد: به مواضع مزدوران حمله کردیم و شمار زیادی از آنها را کشتیم و غنائم زیادی به دست آوردیم. عبداللطیف وشلی خبرنگار جنگ گفت: هدف از حملات در مرزها و مقابله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با حملات سعودیها و همچنین حملات پهپادی، تسلیم کردن عربستان برای توقف جنگ است.

فیلم/ وقوع سیل در شهر استانبول ترکیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

(1)

خداوند تمام بچه های غیور این کشور را که در خلیج فارس و تنگه هرمز و عرصه های دیگر عزت وطن را حفظ میکنند خیر دهد و خائنین وطن را که اموال مادی و معنوی این مرز و بوم را در معرض چپاول خود و شرکای خارجی قرار داده و میدهند را رسوا و نابود کند

4 هفته قبل

اخبار بیشتر