تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در دستور کار شرکت راه‌آهن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در دستور کار شرکت راه‌آهن

تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در دستور کار شرکت راه‌آهن

مهرخبرگزاری مهر |
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در سال ۹۸ و ۹۹ در دستور کار شرکت راه آهن قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی تصریح کرد: تکمیل این ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای، نیازمند ۴ هزار و ۵۰ میلیارد تومان منابع مالی است که تا پایان سال ۹۹ طرح‌ها اجرایی خواهد شد.

وی اظهارداشت: افزایش مطالبات مردم برای استفاده از قطار نشان از توسعه یافتگی است و توسعه حمل و نقل ریلی حومه‌ای به خصوص در محدوده و کلانشهرها از استان تهران، از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت راه آهن برای تسهیل تردد مردم در این منطقه است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: با وجود ۴۰ سال تحریم‌های ظالمانه شرکت راه آهن موفق شده پروژه‌های ریلی زیادی را با اولویت بندی انجام دهد، زیرا تامین خواسته‌ها و فراهم کردن آسایش و رفاه مردم، وظیفه مهمی است که باید به سرانجام برسد.

رسولی با بیان اینکه راه آهن سرمایه ملی و متعلق به همه آحاد مردم ایران است و باید از این امکانات به خوبی استفاده شود، گفت: باید از این ثروت ملی به بهترین وجه استفاده کنیم و مردم نیز حلاوت اجرای پروژه‌های انجام شده را احساس کنند، امسال باید سال استفاده از فرصت‌ها و افزایش بهره وری در شرکت راه آهن باشد.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: خوشبختانه در این جلسه تمام مسایل و مشکلات ریلی منطقه اسلامشهر، رباط کریم و شهر پرند مطرح و مقرر شد به زودی هیئتی از راه آهن مسائل و مشکلات موجود را از نزدیک مورد بررسی قرار داده و با اولویت بندی نسبت به رفع آنها اقدام شود.

رسولی تاکید کرد: خطوط ریلی در این منطقه از مناطق مسکونی رد می‌شود و باید هرگونه اقدامات مربوط ایمنی را در این مسیر جدی بگیریم و با افزایش برنامه تردد قطارهای حومه‌ای به خصوص در مسیرهای پر رفت و آمد مردم، تردد در این مسیرها بیش از پیش تسهیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
عصرایران- نسل اول موهاوی که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد یک شاسی بلند جذاب بود که در بازار ایران نیز طرفداران زیادی داشت. موهاوی نسل اول/ دلبر بلندقامت در بازار ایرانموهاوی با سه مدل موتور متفاوت عرضه شد: ۳٫۸ لیتری و ۳ لیتری ۶ سیلندر و نمونه ۴٫۶ لیتری ۸ سیلندر که این مدل در ایران طرفداران زیادی دارد. با توجه به تصاویری که مشاهده می‌کنید این محصول را باید یک فیس لیفت از موهاوی نسل اول بدانیم تا نسل جدید آن! باحرکت به سمت کنار خودرو، دقیقا یک موهاوی نسل اول پیش روی بیننده قرار می‌گیرد که تنها بخش کرومی انتهای درب‌ها و بالای رکاب بدان افزوده شده است. در تصاویر جدیدی که از موهاوی ارائه شده پشت خودرو نمایه ۴WD به چشم می‌خورد که ویژگی ۴ چرخ محرک را مورد اشاره قرار می‌دهد.

تعطیلی کارخانجات تولید مکمل خوراک دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با پیگیری این کارخانجات و انجمن‌های مربوطه و مساعدت سازمان دامپزشکی به زودی شرایطی فراهم می‌شود که ضمن اختصاص ارز مناسب ازسوی دولت، ۴۷ کارخانه تولید مکمل خوراک دام و طیور کشور از تعطیلی و بیکاری صد‌ها تن از کارکنان خود نجات می‌یابند.

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رحمانی ادامه داد: این یک تکلیف برای خود و همه ارکان وزارت صنعت، معدن و تجارت است که با همه قوا و توان خود پای کار و پشتیبان تولید کشور باشیم. آقای رحمانی افزود: ضرورت حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال باید مواردی همچون فعال سازی ظرفیت‌های خالی واحدها، توسعه تولیدات و ساخت داخل تعمیم داده شود. وی گفت: توجه دقیق به مطالبات صنعتگران و بهره گیری از ظرفیت‌های تشکل‌های بخش خصوصی راهبرد وزارت صمت به شمار می‌آیند و باید در سطح استان‌ها مورد عنایت ویژه مدیران قرار گیرد. وی ادامه داد: استان‌ها در رصد و پایش اطلاعات واحد‌های صنعتی دقت بیشتری داشته باشند و مانع سواستفاده‌های احتمالی شوند. باید تمرکز کنیم که ظرفیت‌ها را ارتقاء دهیم و واحد‌های فعال را نوسازی و همچنین افزایش ظرفیت یا طرح‌های توسعه‌ای برای واحد‌های موجود آن‌ها را داشته باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
آقای حسین کاظمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تعداد انواع خودرو‌های تحویلی به مشتریان تا پایان مرداد به بیش از ۵۳ هزار دستگاه می‌رسد که در مقایسه با ماه گذشته حدود ۵۰ درصد رشد را نشان می‌دهد. آقای کاظمی اضافه کرد: در حال حاضر میزان تولید انواع خودرو در گروه سایپا به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه در روز رسیده است. معاون بازاریابی و فروش سایپا ادامه داد: همچنین میزان تحویل خودرو‌ها در مرداد امسال در مقایسه با مرداد سال گذشته نیز ۱۵ درصد رشد داشته است. وی پیش‌بینی کرد تا حدود ۴۵ روز آینده، ​همه خودرو‌های معوق سال ۹۷ به مشتریان تحویل شود. آقای کاظمی گفت: حدود ۳۰ درصد خودرو‌ها در استان تهران و البرز و بقیه در استان‌های دیگر تحویل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر