تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سلامت

تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه

فراروخبرگزاری فرارو |
گروهی از دانش آموزان نمونه سوریه به دیدار اسماء اسد همسر رئیس جمهور این کشور رفتند.

فرارو- اسماء اسد همسر رئیس جمهور سوریه امروز با گروهی از دانش آموزان نمونه این کشور دیدار کرد.

به گزارش فرارو، این دانش آموزان در رشته‌های خود در دوره متوسطه موفق به کسب رتبه اول شده‌اند و به همراه خانواده‌های خود با بانوی اول سوریه دیدار و گفتگو کردند.

ساندی عثمان، رضوان رمضان، راما حازت، غنی الشربجی، قیس جربوع و علاءالدین حصل دانش آموزانی هستند که با اسماء اسد دیدار کردند.

خبری: اخبار درباره سلامت

از یک سال پیش اسماء اسد به بیماری سرطان سینه مبتلا شده و دوران شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارد.

وی گفته است: من از همین ملتی هستم که به جهانیان استقامت و قدرت و توانایی مقابله با سختی‌ها را یاد داد. عزم و اراده من ناشی از عزم و اراده شما در طول سالهای گذشته است.

تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه - 7تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه - 8تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه - 9تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه - 10تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه - 11تصاویر جدید از اسماء اسد یک سال پس از ابتلا به سرطان سینه - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، عوامل زیادی در چاقی کودکان موثر است از جمله: عوامل مربوط به ژنتیک و ارث؛ خطر ابتلا به اضافه وزن و چاقی در کودکانی که والدین چاق دارند یا از مادران دیابتی متولد می‌شوند، بیشتر از دیگر کودکان است. عوامل مربوط به محیط و شیوه‌ زندگی؛ رفتارهای غذایی نامناسب مانند عادت به مصرف غذاهای چرب و پرکالری، آماده و رستورانی، تنقلات کم ارزش زمینه ساز ابتلا به اضافه وزن و چاقی هستند. در دسترس بودن غذاهای پرکالری در محیط کودک مانند خانه، مهد کودک، مدرسه و محل‌های بازی و تفریح، سبب تشویق او به مصرف این مواد و در نتیجه اضافه وزن و چاقی می‌شود. بی‌تحرکی کودکان؛ کاهش فعالیت بدنی (استفاده بیش از حد از رایانه، تماشای تلویزیون به مدت طولانی و …) و کاهش فرصت‌های بازی در خارج از منزل موجب می‌شود تا بخشی از انرژی دریافتی از مواد غذایی در بدن به صورت چربی تجمع یابد و سبب اضافه وزن و چاقی شود. چند توصیه‌ تغذیه‌ایتغذیه کودک در شش ماه اول زندگی فقط با شیر مادر و تداوم آن تا دو سالگیمصرف روزانه صبحانه به عنوان یکی از سه وعده اصلی غذاییمصرف روزانه حداقل دو میان وعده غذایی مناسبصرف غذا به همراه خانوادهخودداری از دادن غذا یا تنقلات به کودک هنگام تماشای تلویزیونخودداری از وادار کردن کودک به اتمام غذاندادن شکلات و شیرینی به عنوان پاداش به کودکبنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، باید توجه کرد که انجام فعالیت بدنی در کودکان موجب افزایش قدرت بدنی و تقویت عضلات، کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس، حفظ وزن ایده‌آل، کاهش یبوست و کاهش خطر ابتلا به دیابت، پرفشاری خون و بیماری قلبی – عروقی می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
به گزارش ایسنا؛ دکتر مهسا چعبی در کارگاه آموزشی سرطان پستان و راه‌های پیشگیری از آن گفت: خودآزمایی پستان اولین قدم در تشخیص زودهنگام سرطان است. چعبی اضافه کرد: یکی از سرطان‌های بسیار مهم، سرطان پستان است، به دلیل اینکه اگر این سرطان به‌موقع تشخیص و درمان اصولی داده شود در بیشتر موارد قابل‌درمان است. سرطان پستان قابل‌ درمان استاین متخصص جراح پستان تصریح کرد: در صورت تشخیص به‌موقع سرطان پستان و زمانی که توده‌های سرطان کمتر از یک سانتیمتر باشد تا ۹۲ درصد فرد درمان شده و امکان زنده ماندن فرد را افزایش می‌دهد. وی افزود: شناخت علائم هشداردهنده سرطان پستان مانند تغییر در شکل، عدم قرینگی و سفتی پستان، تغییرات پوستی پستان مثل پوست پرتقالی یا اگزما در پوست پستان و مراجعه به‌موقع می‌توان ضایعات پیش سرطانی را قبل از تبدیل شدن به سرطان، زودتر تشخیص داد. میزان بروز سرطان پستان به عنوان شایع‌ترین سرطان در گروه زنان ایرانی حتی از بروز سرطان پوست هم بالاتر است و با توجه به اهمیت این بیماری و میزان بروز سرطان پستان در زنان کشور، کارگاه آموزشی سرطان پستان و راه‌های پیشگیری از آن در جهت بالا بردن سطح آگاهی زنان و تشخیص و درمان زودرس سرطان پستان توسط واحد مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.
مهرمهر8 ساعت قبل
بصیری گفت: در سراسر دنیا تنها دو کلینیک پیشگیری از سنگ کلیه وجود دارد که یکی در آمریکا و دیگری در اروپا قرار دارد. بصیری افزود: جهت جلوگیری از عود مجدد سنگ کلیه باید بیماری زمینه‌ای را درمان کرد. به بیمار توصیه می‌شود که روزانه ۲ تا ۳ لیتر مایعات بنوشد، چرا که مصرف مایعات زیاد شرط اول درمان انواع سنگ‌ها و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه است. وی با بیان اینکه بیماری‌های کلیوی، مجاری ادراری و سنگ کلیه و پروستات شایع‌ترین مشکلات ارولوژی است، گفت: به طور کلی هر کدام از این مشکلات ۳۰ درصد بیماری‌های اورولوژی کلیه را تشکیل می‌دهند. رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیوی و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان اینکه سرطان پروستات جزو شایع‌ترین سرطان‌ها در مردان است، افزود: امروزه ثابت شده سرطان پروستات جنبه ارثی دارد و آقایان باید هرگونه تغییر در ادرار شامل احتباس تکرر ادرار و وجود خون در ادرار را جدی بگیرند و حتما به پزشک جهت معاینه مراجعه کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز10 ساعت قبل
سلامت نیوز: بعضی از مادر و پدرها دلشان می‌خواهد فرزندان دوقلو آن هم دختر داشته باشند. سپس جنین‌ها ذخیره می‌شوند. بعد از تعیین جنسیت جنین‌ها به رحم منتقل می‌شوند. احتمال دوقلوزایی شما چقدر است؟ این را نباید فراموش کنید که همه زوجها نمی‌توانند دوقلو دار شوند. محققان معتقدند از هر ۱۰۰ زن فقط ۳ زن می‌توانند دوقلو باردار شوند و آن هم اگر این شرایط را داشته باشند: سابقه خانوادگیاگر در خانواده زن یا مرد سابقه دوقلو زایی وجود داشته باشد این احتمال بالا می‌رود. قومیتآمارها نشان می‌دهد زنان نژاد آفریقایی بیشتر از بقیه نژادهای اروپایی و آسیایی می‌توانند دوقلو دار شوند.
ایمناایمنا19 دقیقه قبل
مصرف مواد دخانی ‌در کشور منجر به بروز بیماری هایی می‌‌شود که نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان، هزینه برای نظام سلامت ‌دارد. تاثیر قند بر مغزداشتن رژیم غذایی با قند بالا بر روی رفتار و مغز افراد تاثیر گذاشته و اثرات مخربی به دنبال دارد. بیماری‌های روحی ‌و روانی عاملی هستند برای کم اشتهایی افراد، که اگر این بی اشتهایی ‌درمان نشود و ادامه‌دار باشد منجر به کاهش وزن، سوء تغذیه ‌و بیماری‌های ثانویه ناشی از سوء تغذیه می‌شود. کوروش ‌صمدپور، اظهار کرد: اگر فردی به بیماری‌های ‌تب دار، بیماری‌های ویروسی ‌و بیماری‌های عفونی ‌دچار شود ممکن است این بیماری‌ها سبب کاهش اشتها شود. این ‌متخصص ‌تغذیه ‌و رژیم درمانی ‌علل شایع ‌کم ‌اشتهایی ‌را بیماری‌های ‌روحی ‌و روانی ‌دانست ‌و افزود: انواع افسردگی‌ها، استرس‌ها ‌و آنورکسیا ‌که ‌یک ‌اختلال ‌در ‌غذا خوردن است باعث بی اشتهایی فرد می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وضعیت عجیب کارلوس کی‌روش در ایران و کلمبیا

روزنو5 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ برتری پرگل اردن در خانه

تسنیم8 دقیقه قبل

احتمال انصراف تیم کشتی اترک خراسان شمالی قوت گرفت؛ کشتی‌گیران اردو را ترک کردند

تسنیم9 دقیقه قبل

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

ایسنا9 دقیقه قبل

️راهپیمایی مردم ولایت مدار خرم‌آباد در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

ایسنا9 دقیقه قبل

آمریکا آزادی شهروندان خود توسط طالبان را تائید کرد

مهر9 دقیقه قبل