بهره‌برداری از دو ایستگاه متروی «مهدیه و محمدیه» در مرداد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

بهره‌برداری از دو ایستگاه متروی «مهدیه و محمدیه» در مرداد

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از بهره‌برداری دو ایستگاه "مهدیه و محمدیه" از خط ۷ مترو در مرداد ماه امسال خبر داد.

بهره‌برداری از دو ایستگاه متروی «مهدیه و محمدیه» در مرداد - 1

به گزارش رکنا، علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در بازدید از خط ۷ متروی تهران (دو ایستگاه بسیج و محمدیه) اظهار کرد: طول خط ۷، ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است؛ این خط دارای ویژگی‌هایی منحصر به فردی است، از جمله اینکه خط ۷ عمیق‌ترین خط مترو با عمق ۵۶ متر در محدوده بیمارستان امام خمینی (ره) و برج میلاد تهران است.

وی تصریح کرد: خط ۷ بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران در عبور از مناطق تجاری (بازار بزرگ) و آموزشی تهران است ضمن اینکه بیشترین تعداد مسافرگیری با توجه به تعداد ایستگا‌ه‌ها در این خط انجام می‌پذیرد علاوه بر اینکه طراحی و اجرای سامانه تخلیه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا و رعایت الزامات پدافند غیرعامل در طراحی ایستگاه انجام شده است.

مدیر شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه افزود: در این خط، ۲۷۵۸ نفر فعال هستند که از این تعداد ۵۲۳ نفر در حوزه ستاد و اجرایی، ۴۰ نفر در حوزه مشاوران فنی و مهندسی و ۲۱۹۵ نفر در حوزه پیمانکاران اجرایی فعال هستند.

امام خاطرنشان کرد: سیستم انتخابی برای خط ۷ متروی تهران دارای یک تونل رفت و برگشت است؛ در دوره بهره‌برداری از پروژه تعداد ۴۵ رام قطار با سرفاصله زمانی ۲ دقیقه در این خط مشغول به کار خواهند بود. ضمن اینکه طول هر واگن ۱۹٫۵۲ متر و طول هر رام قطار ۱۵۶٫۱۶ متر است، حداکثر سرعت قطار ۸۰ کیلومتر در ساعت و متوسط سرعت آن ۳۵ کیلومتر در ساعت است و گنجایش هر قطار ۱۴۸۰ نفر بوده و براساس طراحی‌های انجام شده مدت توقف قطار در هر ایستگاه ۳۰ ثانیه است.

وی در ارتباط با افتتاح ناقص اولیه خط ۷ مترو در تاریخ ۲۰خردادماه ۹۶ تصریح کرد: با آغاز به کار دور جدید مدیریت شهری این خط با توجه به مشکلاتی که داشت تعطیل شد و در واقع از اهداف توقف بهره‌برداری از خط ۷ متروی تهران در هشتم آبان سال ۹۶ می‌توان به افزایش ایمنی مسیر، حرکت پایدار قطارها، صیانت از جان مسافرین و افزایش بهره‌برری سیر و حرکت اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص دلایل توقف بهره‌برداری از خط ۷ مترو تهران در تاریخ ۸ آبان سال ۱۳۹۶ گفت: عدم راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ در محدوده بهره‌برداری، عدم راه‌اندازی سیستم تهویه در محدوده بهره‌برداری، عدم امکان تکمیل کارهای باقیمانده در ایستگاه‌های عبوری و بهره‌برداری در حین بهره‌برداری، عدم پایداری سیستم برق‌رسانی و تکمیل نبودن تجهیزات مخابرات، وجود نواقص خطرساز و روسازی در طول مسیر (اعتراضات محدوده بسیج - آهنگ، هلال احمر- بریانک، محدوده مولوی و …)، عدم اجرای مسیرهای سبز قابل استفاده جهت خروج اضطراری مسافرین و عدم اجرای سیستم اطفاء آبی در ایستگاه‌ها و طول خط از دلایل توقف خط ۷ بوده‌اند.

امام همچنین در ارتباط با مقایسه تعداد مسافرین در بهره‌برداری ناقص اولیه و وضعیت بهره‌برداری فعلی خاطرنشان کرد: در زمان بهره‌برداری ناقص اولیه به طول ۲۲ کیلومتر و ۸ ایستگاه، متوسط مسافر ۸۵۰۰ نفر در روز بوده است که این عدد در بهره‌برداری فعلی به طول ۱۳٫۵ کیلومتر و ۸ ایستگاه به حدود ۵۰ هزار نفر در روز رسیده است و در واقع به حدود ۶ برابری جذب مسافر رسیده‌ایم.

مدیر شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) اضافه کرد: از اهم اقدامات انجام شده بخش میانی از هشتم آبان سال ۱۳۹۶ می‌توان به عملیات نصب و راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ فازB۷-W۷ در بخش Outdoor (تونلی)، عملیات نصب و راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ فازB۷-W۷ در بخش Indoor (۱۹ اتاق فنی در ایستگاه‌ها) و همچنین عملیات تست و سرد و گرم و راه‌اندازی سیستم (A utomatic Train Protection) ATP در محدوده B۷-W۷ اشاره کرد.

وی در ادامه به اهم اقدامات انجام شده در بخش میانی خط ۷ از تاریخ هشتم آبان ۹۶ گفت: نصب و راه‌اندازی ۲۷ واحد تهویه طبق سناریوی طراحی، عملیات اجرایی ۹ شفت میان‌تونلی و تکمیل عملیات اجرایی ۴ شفت میان تونلی از مواردی است که در این خط انجام شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

امام در ادامه در ارتباط با زمان بهره‌برداری شفت‌های میان تونلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳ شفت میان تونلی (محمدیه - مهدیه)، (مهدیه - هلال احمر) و (رودکی - نواب صفوی) در حال بهره‌برداری است. علاوه بر این در مردادماه ۹۸ (آهنگ - محلاتی چهار هواکش)، آبان ۹۸ (تختی - بسیج ۵ هواکش)، آذر ۹۸ (بوستان گفت‌وگو - برج میلاد شش هواکش)، دی ۹۸ (هلال احمر - بریانک ۷ هواکش)، بهمن ۹۸ (بسیج - آهنگ ۸ هواکش)، اسفند ۹۸ (محلاتی - ۱۷ شهریور ۹ هواکش) به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباره اهم اقدامات انجام شده از هشتم آبان ماه ۹۶ در خصوص سامانه برق خط ۷ مترو گفت: تکمیل و راه‌اندازی ۱۱ واحد LPS، تکمیل و راه‌اندازی دو واحد RIC. RS بریانک و تکمیل RS‌های موجود، رفع نقص پست برق شمالی و اجرایی شفت عبور کابل ۲۰ کیلووات دائم برق‌رسانی، اجرای کانال و کابل‌کشی ۶۳ K از دوشان‌تپه به پست برق فشارقوی شرقی، تامین و شروع نصب تجهیزات پست برق فشار قوی شرقی، تکمیل ۷ مدار کابل ۲۰ کیلووات و اجرای ۳۳ کیلومتر کابل، ۲۰ کیلومتر برای ۶ مدار اشاره کرد.

وی افزود: همچنین اقداماتی در حوزه سامانه مخابرات انجام شده است که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی سامانه Gate. CIock، PABX، PA در ایستگاه L۷ و M۷ و تکمیل CCTV در ایستگاه‌های W۷و T۷,M۷ ,M۷,L۷,G۷ و B۷ و محدوده‌ سوزن‌های (L۷ و R۷) و راه‌اندازی سیستم بیسیم تترا اشاره کرد.

امام تصریح کرد: اقداماتی در حوزه تجهیزات از تاریخ ۸ آبان ۹۶ تا به امروز انجام شده است که از آن جمله می‌توان به تامین، نصب و راه‌اندازی ۶ دستگاه پله‌برقی در ایستگاه M۷ - تامین، نصب و راه‌اندازی ۱۲ ایستگاه پله‌برقی در ایستگاه L۷، نصف و راه‌اندازی ۴+۴ دستگاه پله‌برقی در ایستگاه j۷، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه پله‌برقی در ایستگاه T۷، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه پله‌برقی ایستگاه Q۷ و سفارش ۹۴ دستگاه پله‌برقی و حمل ۱۶ دستگاه از آنها برای ایستگاه‌های فاز بعدی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در ادامه به اقدامات انجام شده در ارتباط با حوزه روسازی از تاریخ هشتم آبان ۹۶ اشاره کرد و گفت: اصلاح روسازی مسیر در ۴ محدوده (حدفاصل ایستگاه‌های) ۴۰۴ متر جهت افزایش سرعت و ایمنی تردد قطارها انجام شده است.

وی ادامه داد: اصلاح وضعیت عرض خط در محدوده‌‌ایی متناوب به طول ۵۵۰۰ متر، تنظیم بربلندی و هندسه مسیر در طول ۲۰۰۰ متر در نقاط مختلف، تعویض اتصالات معیوب، عملیات جوشکاری مجدد جوش‌های معیوب در مدت ۳ ماه، روزنی و بغل‌زنی بیش از ۱۰۰۰ بند جوش معیوب، انجام مطالعات و تست‌های ارتعاشی، استفاده از پدهای ساخت داخل که کیفیت و نتایج جذب ارتعاشی آنها مشابه نمونه‌های خارجی است و نصب سنسورهای حساس و دقیق در مسیر و ثبت اطلاعات دریافتی.

مدیر شرکت راه‌آهن تهران و حومه ادامه داد: بخش شرقی محدوده بسیج - مهدیه پیش‌بینی می‌شود در مردادماه امسال (عید قربان و یا عید غدیر) به بهره‌برداری برسد که طول خط ۸٫۵ کیلومتر است.

امام در پایان در ارتباط با زمان فازهای بهره‌برداری خط ۷ مترو گفت: در مردادماه ۹۸ ایستگاه بسیج و میدان محمدیه، شهریور ۹۸ ایستگاه مولوی، مهرماه ۹۸ ایستگاه شهید نواب صفوی، آبان‌ماه ۹۸ ایستگاه برج میلاد، آذرماه ۹۸ ایستگاه شهید محلاتی، دی‌ماه ۹۸ ایستگاه آهن، بهمن ۹۸ ایستگاه باقرخان و اسفندماه ۹۸ ایستگاه شهدای هفدهم شهریورماه و همچنین ایستگاه‌های A۷ , H۷ , R۷ , U ۷ , X۷ و Y۷ در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم گلباز: چند روزی است که داستان سگ‌کشی با اسید در کهریزک در فضای مجازی منتشر و واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. مدیریت فعلی شهری تأکید بر این دارد که این فیلم برای سال ۹۶ است و ربطی به مدیریت فعلی ندارد. این حامی حقوق حیوانات گفت: ‌ فیلم را قطعا دیده‌اید و می‌بینید که این افراد با اقدام وحشیانه این حیوانات بی زبان را از بین می‌برند. برخی اعضای شورای شهر تهران خواستار پاسخگویی شهرداری تهران در این زمینه هستند و معتقدند تناقضاتی در گفتارها وجود دارد. برخی کارشناسان معتقد هستند که انتشار این فیلم موضوع تسویه حساب شخصی است و رقبای این پیمانکار نمی‌خواستند کار به وی سپرده شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. می‌خواستم بپرسم آیا من می‌توانم یک دانگ از سهم خودم را بفروشم یا به کس دیگری واگذار کنم؟ اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. این نکته قابل توجه است که بر اساس قانون چنانچه شما ملک را به شخصی غیر از شریکتان بفروشید برای شریکتان حقی ایجاد می‌شود که در قانون به آن «حق شفعه» یا همان حق شریک دوم می‌گویند و به این معنی است که هرگاه مال غیرمنقول قابل تقسیمی بین ۲ نفر مشترک باشد و یکی از ۲ شریک سهم خود را به شخص دیگری بفروشد، شریک دیگر حق دارد قیمتی را که مشتری داده است به او بدهد و مالک سهم فروخته شده شود. ینابراین با استفاده از این حق دوست شما می‌تواند با پرداخت ثمن معامله به خریدار سهم فروخته شده را در ملکیت خود درآورد. شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی @Modiretemad در تلگرام با ما در میان بگذارید، و مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
این تصویر درختی را نشان می‌دهد که به خاطر وجود تفاوت دما در دو طرف آن، از یک طرف تابستان و از طرف دیگر پاییز زودرس را تجربه می‌کند‌به گزارش ایسنا، مهراب رجبی، رئیس بنیاد البرزشناسی با انتشار این عکس در کانال خود نوشت: این عکس بسیار زیبا و گویا درخت توت است در جاده دروان، مرز بین دروان و خوارس، این تصویر به زیبایی تفاوت (دما و آب و هوا) در البرز - کرج - را بیان می‌کند. برگ‌های زرد درخت، به سمت شمال (که هوا سردتر است) و برگ‌های سبز به سمت جنوب (که هوا چند درجه گرمتر است) قرار گرفته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: چنان جریان اقتصادی و سودآوری مواد مخدر بالاست که بعید می‌دانم سوداگران به این راحتی دست از قاچاق مواد مخدر بردارند. معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به هزینه بالای مواد مخدر در کشور بیان داشت: ۱۶۷ تریلیون تومان هزینه مواد مخدر در ایران طی یک سال است یعنی ۴۷ درصد بودجه عمومی کشور و ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی مربوط به این موضوع است. منتظرالمهدی گفت: ‌بیش از ۴۵۰ میلیون نفر در دنیا درگیر مواد مخدر هستند و ۴۵۰ هزار نفر سالانه بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌أدهند ضمن اینکه در ایران نیز روزانه ۱۰ نفر ودر سال ۳۶ هزار نفر بر اثر مصرف مواد مخدر از بین می‌روند. وی یادآور شد: در این سال‌ها شاهد افزایش ۵ درصدی مصرف مواد مخدر در ایران هستیم. وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مواد مخدر در کشور افزود: مبارزه با مواد مخدر از مرزها تا شهرها ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حدود یک سوم کتاب‌ها هیچ کدام از این سؤال‌ها را نداشتند و به جایش از اولین عکس، اولین جشن تولد، اولین کریسمس، اولین دندان و اولین سفر پرسیده بودند. او این کلمات را بدون اینکه بنویسد، به خاطر سپرد، چون کتاب کودکی من کاتولیک بود و به‌جای اولین کلمات، «اولین دعا» و «اولین کریسمس» و «اولین عشای ربانی» من بود. با اینکه اولین کلمات من احتمالا پیشگویانه نبودند، اولین کلمۀ پیکاسو «پیز» (معادل کلمۀ اسپانیایی «مداد») و اولین کلمۀ جولی اندروز «خانه» بود. وضعیت اولین کلمه به عنوان «اولین»، همیشه به نوعی من‌درآوردی و وابسته به میل یک بزرگسال است که برای یک حرف معنایی در نظر بگیرد. اولین کلمات شما اولین کلمات هر فرد دیگری بوده‌اند و نسل‌های بی‌پایانی از کودکانی که سعی می‌کردند پیش بروند، آن‌ها را بارها و بارها به زبان آورده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، مدیر عامل شرکت ملی پست ایران در این جلسه با اشاره به اینکه پست مجری طرح جی نف است تاکید کرد: لازم است طبق مفاد مندرج در آیین نامه اجرایی طرح، دستگاه‌های همکار، تکالیف قانونی خود را در این زمینه به طور کامل انجام دهند. حسین نعمتی افزود: مطابق آیین نامه، سازمان نقشه برداری و جغرافیایی باید نقشه‌های پایه را تامین کند و سازمان ثبت اسناد و املاک نیز لایه‌های پارسل بندی را در اختیار پروژه قرار دهد. وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ یک از سازمان‌های فوق، وظایف و تکالیف خود را تاکنون به انجام نرسانده اندگفت: در جلسات فنی و تخصصی زمینه و ضرورت انعقاد تفاهم نامه بررسی شود. مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح هم گفت: با توجه به ملی بودن طرح و اهمیت آن در ساماندهی اطلاعات در تحقق دولت الکترونیک، باید نهایت همکاری را با شرکت ملی پست داشته باشیم تا اقدامات مرتبط با نقشه با همکاری مستمر، ادامه یابد و تکمیل شود. در پایان این جلسه مقرر شد پس از بررسی پیشنهاد سازمان جغرافیایی در زمینه تامین نقشه پارسل بندی و همچنین زمینه‌های دیگر همکاری طرفین، نتیجه اعلام شود.

نظرها

اخبار بیشتر