طرح تسویه برای بدهکاران غیرجاری برای فعالان اقتصادی راهگشا است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
طرح تسویه برای بدهکاران غیرجاری برای فعالان اقتصادی راهگشا است

طرح تسویه برای بدهکاران غیرجاری برای فعالان اقتصادی راهگشا است

فارسخبرگزاری فارس |
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: طرح الزام بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان و برای کسانی که به علت فشارهای مضاعفی که سیستم بانکی وارد کرده و فلج شده اند، کارگشاست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی در موافقت با طرح دوفوریتی الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان در نشست علنی امروز پارلمان اظهار داشت: این طرح ایجاد ثبات در مسائل اقتصادی می‌کند، برای فعالان اقتصادی و برای تولیدکنندگان و برای کسانی که به علت فشارهای مضاعفی که سیستم بانکی وارد کرده و فلج شده‌اند، کارگشاست.

وی ادامه داد: در سال رونق تولید، یکی از بهترین و موثرترین کارهایی که باید صورت بگیرد، همین کار است. باعث رونق تولید می‌شود و باعث برگشت منابع و بانک‌ها هم دچار مشکل نمی‌شوند. نه تنها باعث بی ثباتی نمی‌شود و مناسب رونق تولید در شرایط اقتصادی است، بلکه باعث برگشت منابع بانک‌ها هم می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: دراین طرح گفته شده که سود تا آخرین روز تسویه حساب پرداخت می‌شود و موسسات مالی هم و بانک‌ها هم اصل تسهیلات را واگذار کردند و هم سود آن را تا پایان دریافت می‌کنند و منابعشان برمی گردد.

وی افزود: رهبری در سخنرانی حرم رضوی امسال، مشکل موسسات مالی و بانک‌ها و سود بانکی را به عنوان مشکل مهم کشور بیان فرمودند.

فرهنگی تصریح کرد: این موضوع مانند وام‌های زیر یکصد میلیون نیست و تا روز تسویه سود را می‌گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها